• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Rozdíl v tvrdosti na discích 17" a 19"

Stačí kdyby se každý staral sám o sebe,jak by se nám krásně žilo.
 
Stačí kdyby se každý staral sám o sebe,jak by se nám krásně žilo.

Aha. Já myslel, že je dobré si tady na fóru pomáhat, radit, vyměňovat zkušenosti... ale myslel jsem blbě. Funkce "Zveřejnit odpověď" je zde špatně nazvaná, ve skutečnosti zde měla být přítomná pouze funkce "To se mi líbí", aby se nám tu nikdo neurážel... Tak jasně.

A starat se o sebe se dá překvapivě aplikovat i na druhou stranu. Nesouhlasím-li s tím, jak na mě někdo reaguje, nemusím si jej všímat. Ale já tady ale tuhle myšlenku starání se o sebe jako první nevytáhnul... ;)

Už se těším na další názor!
 
Tyhle řeči co pojišťovnách, jak krátí plnění kvůli půl palci na šířce disku, to už bude pomalu urban legend. ;)

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Asi je to případ od případu. Zažil jsem měření síly laku likvidátorem jako záminku k odmítnutí plnění z havarijka za nový blatník (nešlo o podvod, ale zdůvodněný postup servisu) nebo pokus soudního znalce odmítnout popisovaný mechanismus nárazu (ale jen do té doby, než viník zjistil, že v případě neplnění pojišťovnou mu hrozí žaloba o náhradu škody). Život je pestrý...
 
To ano, jde o to, jestli někdo zažil zmíněné, a jak se pojišťovna poprala s dokazováním příčinné souvislosti. Protože důkazní břemeno je na pojišťovně.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Nechci protahovat diskuzi mimo téma. Jen bych řekl, že nesoulad s TP je brán jako nezpůsobilost k provozu. A tady se bojím, že pojišťovna nic dokazovat nemusí. Ale možná se mýlím.
 
Když dojde na lámání chleba, řeší se příčinná souvislost, ne to, co máš v technickém průkazu, protože tam toho nemusíš mít daleko víc, aniž by to mělo přímý vliv na bezpečnost provozu.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Měl bych dotaz ohledně tématu o kolech. Mám mazdu cx5 na originálech 19 kolech mazda. Vozidlo kupované nové loni u prodejce AMH Olomouc. Před měsícem jsem prezouvat na tyto originální disky zimní pneu a zjistil jsem, že na vnitřní straně disků je nápis Made in China. No nic říkám si že si prostě mazda nechává dělat disky v Číně. Ale před týdnem objednám nové originální disky ty samé 19 co mám na autě (prostě jsou moc pěkné) a koukám že jsou znatelně lépe olakované zevnitř a mají nápis Made in Germany. Tak mi to začalo vrtat hlavou. Je to normální? Že by dvojí kvalita pro Evropu? Máte někdo stejnou zkušenost?
 
Spousta dílů v Mazdách je China.Disky též.
Montoval jsem si Android auto a původní USB krabička je China a nová pro AA je Japan.Takže mám o kousek víc Japan car ;)
 
Díky za reakci. Trochu mě to uklidnilo. Holt poté co člověk přečte spoustu zkušeností z čínskými plagiaty různých značek má jisté obavy. I když jinak nejsem v žádném případě typ co si z Číny nic nekoupí. Ale pár videí z testů čínských alu disků jsem viděl a nedopadly zrovna dobře.
 
Ja si myslím, že na krajine až tak nezáleží. Ak chce niekto disk za 500kč tak mu ho v Číne vyrobia, ale nesmie čakať že prežije prejazd kanálom. Niekde sa tá úspora (v materiáloch alebo vývoji) musí prejaviť. Verím, že drahšie čínske disky môžu byť zase lepšie ako lacné Made in EU.
 
Ahojte, chcem sa opytat kto uz realne vyskusal na zimu 19" kolesa a napisal svoje postrehy. Osobne mam taku skusenost,ze doteraz som mal CX 5 r.2013 a jazdil som len na 17" leto/zima no kupil som si nedavno novu CX 5 Homura 4x4. Mam dojem,ze na 19" letnych je tlmenie nerovnosti a jazdny komfort lepsi ako som mal na predoslej CX 5 so 17" kolesami. Preto uvazujem na zimu taktiez 19" jednak aj kvoli vzhladu. Ale urcite sa tu najde niekto kto uz par zim ma za sebou na 19" kolesach tak by som rad vedel zopar viac info k tomu ci je to v pohode alebo nie. Vopred vdaka ;)
 
Já používám zimní 19" Continental a jsem přesvědčený, že jízda na nich je tišší než na letních originálech.
 
Mám 19" v lete aj v zime, žiadny problém s tvrdosťou auta, pohodlné a mäkké. Len nekupovať nikdy pneu s XL (na vyššiu záťaž), lebo vtedy sú tvrdšie bočnice, moja skúsenosť...
 
Že jsou zimní gumy měkčí jak letní gumy je zcela normální a nutné. Počítám, že zimní mohou dosahovat tvrdosti letních odhadem až v teplotách kolem 0 až -5 °C a méně. Takže když nasadíte koncem října třeba v +5 °C zimní gumy, obvykle zaznamenáte ztišení, zvlášť když letní jsou v té teplotě velmi tvrdé.
 
Ahojte.
Kupil som CX-5 KF 2.2D Rev Top 11/2018 s original Mazda letnymi 19" a zimnými 17" (z Rakuska). Auto 5 rokov takto behalo po AT,CZ,SK,PL cestách bez problemov. V TP mám zapisane iba 19" disky. Na STK mi chlapik povedal, že tie 17" by som nemal použivať a TK mi so zažmurenými očami dal. Skušal som ziskat info zo stranok tradeslovakia - bohužial na moje auto vyrobca predpisuje iba 19" disky. Viete mi niekto poradiť, ako by bolo možné taketo disky na aute použivat oficialne ?
 
Back
Top