• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Rozmery matíc na kolesa

Milos

člen KLANu
90
Zdravím,
Viete mi niekto napísať rozmery matíc na kolesa?
Prípadne kde sa viem k tejto informácií dopracovať?
 
Mam poistne matice McGard - závit M12x1,5 sedlo 60° kužel celková délka matice 32,5mm velikost hlavy 21mm
 
Mam poistne matice McGard - závit M12x1,5 sedlo 60° kužel celková délka matice 32,5mm velikost hlavy 21mm
Vypadají stejně jako bezpečáky od Mazdy, možná je i vyrábí ve stejný fabrice. Jaká je s nimi, popřípadě jinými, zkušenost? Po zimě se chystám nasadit 19"-ky a o ty se docela bojim. Léta jsem na Citroenu používal bezp. šrouby, ale musel jsem je vyházet, protože po čase se začaly trhat. Byly dělaný ze dvou kusů a začaly se jim hlavy protáčet. Tak se obávám, aby to nebylo něco podobnýho...
 
Poslední úprava:
Nechce se mi věřit, že skoro nikdo nepoužívá bezpečnostní matice...
 
Pouziva ich vela ludi, McGard ich vyraba pre Mazdu, ked si nesikovny, dokazes ich znicit, inak funguju bez problemov.
 
Ja na CX-5 používam matice označené SICUSTAR M12x1,5, zavřená, kužel, klíč 21 a v pohode pasujú aj na M6. Stáli ma 655kč.
 
Tak už je tam mám. Jsou o pár mm delší oproti ostatním maticím, ale to je asi tou konstrukcí s protáčecí hlavou. V konfigurátoru MCGUARD to jsou jedny ze dvou možných, druhé možné jsou ty co má PHILIPZ.
 
Back
Top