• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín SCBS, TPMS a Engine Inspection Required - Benzin

Andretti

nový člen
24
Hezký den všem,
tento týden se mi rozblikaly všechny výše uvedené kontrolky včetně trojúhelníku s vykřičníkem a check engine. Auto přestalo jít do otáček a spadlo do nouze. Když zastavím, dám neutrál, tak auto normálně do otáček jde vytočit.
Po načtení diagnostiky (neoriginal servis) mi bylo řečeno, že jsou špatné svíčky a vyměněny dvě cívky zapalování. Problém bohužel neodstraněn a auto opět padlo do nouze.
Navštívil jsem tedy autorizovaný servis, kde mi bylo řečeno, že auto jede na tři válce a pokud nekoupím originál cívky a svíčky, tak nic jiného nezjistí...cena cívky 4000 kč/ks
Nesetkal se někdo s tímto problémem.
Díky
 
Hezký den všem,
tento týden se mi rozblikaly všechny výše uvedené kontrolky včetně trojúhelníku s vykřičníkem a check engine. Auto přestalo jít do otáček a spadlo do nouze. Když zastavím, dám neutrál, tak auto normálně do otáček jde vytočit.
Po načtení diagnostiky (neoriginal servis) mi bylo řečeno, že jsou špatné svíčky a vyměněny dvě cívky zapalování. Problém bohužel neodstraněn a auto opět padlo do nouze.
Navštívil jsem tedy autorizovaný servis, kde mi bylo řečeno, že auto jede na tři válce a pokud nekoupím originál cívky a svíčky, tak nic jiného nezjistí...cena cívky 4000 kč/ks
Nesetkal se někdo s tímto problémem.
Díky
U jakýho auta ? U toho M3MPS nebo CX5 KE (do tohoto tématu píšeš). Pokud je to u MPS, tak vstřikovače. Nejdřív prohoďte cívky mezi sebou aby jste zjistili jestli je to cívkama, ale jinak určitě vstřikovače...
Jestli je to u CX5 s benzínovým skyactivem, tak bych taky zkusil přeházet cívky mezi sebou a přes diagnostiku zkouknout která cívka je mrtvá.
Je to jednoduchý... Pokud vynechává jeden válec, tak je to buď cívkou, svíčkou nebo palivem/vstřikovačem.... Pochybuju že by jsi měl vybroušenej válec a zratil kompresi.
 
Zdravím, tak se mi dneska na dálnici z ničeho nic taky rozsvítila kontrolka motoru, SCBS a stabilizace (tuším ASR), teď nevím v jakém pořadí, a auto šlo do nouze - ztráta výkonu, byl jsem rád, že jsem se doloudal v odstavném pruhu z dálnice ;) Po restartu pořád to samý. Motor na volnoběh se citelně chvěje a jakoby "bublá" od výfuku. Mám taky benzínový Skyactive, sice né CX, ale motoricky asi obdobné ne, konkrétně mám 2.0 107kW (GJ, 2013). Narazil jsem tady na diskuse s podobnu věcí, ale to byly Skyactive-D - diesely, kde je víc dalších čidel apod., co se můžou po... Jediný, co jsem vykoukal byla souvislost, co psal Shr3k, a to, že SCBS spolupracuje s ABS, takže by ty dvě kontrolky mohly souviset a SCBS pozná ztrátu výkonu motoru. Zítra zkusím kouknout na diagnostiku v mobilu, jestli něco vyčtu... Každopádně dík za jakoukoli radu.
 

Podobná vlákna

Back
Top