• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Senzor zpátečky

Mori

člen KLANu
45
Dobry den. Chtel bych se zeptat. Myslel jsem,ze kdyz mi nesviti svetlo na zpatecce,ze by mohla byt v haji pojistka,pac pri vymene zarovky jsem zjistil,ze se mi ledka ve zpatecce vypadla a byli pretrhane kabely. (Pouze na te ledce). Jenze v pojistkach jsem zadnou takovou nenasel - oznaceni ktera to je,ani v manualu.

docetl jsem se,ze by to mel byt snimac zpatecky. Proto se ptam. Podle obrazku na netu co jsem nasel,to vypada na snadnou vymenu - tudiz se ptam. Zvladnu to sam? Kde to najdu? Jak zjistim,ze to je opravdu snimac zpatecky?
Kdyz dam zpatecku ,tak mi zahlasi,ze je zpatecka aj senzory mi funguji,jen to svetlo nesviti. Dekuji za odpoved

hledal jsem tu nejake vlakno,ale nikde nic

mazda 6 gh 2012 2,2
 
Spínač zpátečky jde do BCM, tato jednotka pak rozsvítí zpátečku viz schémata, je možné že se vyzkratoval tranzistor v jednotce a shořel.

IMG_20210828_074852.jpgIMG_20210828_074914.jpgIMG_20210828_074936.jpg
 
@Mori Zdar, jak si dopadl? Popř. kde byl u tebe teda problém? Mě přestala svítit zpátečka ( žárovka OK ) a zadní senzory jsou rovněž off. Zajímavé, že přední fungují.
 
Back
Top