• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

nezávislý Servis AT prevodovky - Ostrava

myscho

rodinný člen KLANu
912
Máte niekto skúsenosti so servisom schopným poctivo vymeniť olej v AT prevodovke v Ostrave a rozumnom okolí (cca 50km)?

Čo som hľadal na internete, tak väčšinou nič moc recenzie (hlavne nedodržanie ceny a termínov), prípadne nulové informácie na webe.
Najrozumnejšie sa mi zdá servis MORAUTOservis v Bohumíne, ktorý vyzerá byť veľký a vybavený na rôzne úkony.

Budem rád za každú osobnú skúsenosť alebo odporučenie.
 
To neviem, majú Mazdu medzi podporovanými značkami a CX-5 v cenníku, tak predpokladám, že by mohli mať.
Ak sa tam budem objednávať, tak sa na to opýtam.
 
Vlastná skúsenosť? Práve táto firma nemá moc lichotivé hodnotenia na google, chápem, že môžu byť vmyslené, ale niektoré veci sa v nich opakujú..
 
Máte niekto skúsenosti so servisom schopným poctivo vymeniť olej v AT prevodovke v Ostrave a rozumnom okolí (cca 50km)?

Čo som hľadal na internete, tak väčšinou nič moc recenzie (hlavne nedodržanie ceny a termínov), prípadne nulové informácie na webe.
Najrozumnejšie sa mi zdá servis MORAUTOservis v Bohumíne, ktorý vyzerá byť veľký a vybavený na rôzne úkony.

Budem rád za každú osobnú skúsenosť alebo odporučenie.
Tak v MROAutoservise nemajú vybavenie na Mazdy, čo je škoda, vyzeralo to nádejne.

Tu som sa na výmenu objednal, ale nakoniec sme sa nedohodli a nemôžem tento servis nikomu odporučiť. Bol to dlhší príbeh, strávil som tam asi pol hodinu, nakoniec mi bola navrhnutá cena za výmenu oleja "ľudových" 25tis bez DPH, čo sa mi zdalo trošku moc (údajne preto, že mám nájazd 78tis a olej sa mal meniť pri 60tis, takže prevodovka je vlastne viacmenej na vyhodenie).

Pán je veľmi výrečný, všetko vysvetlí, popíše ako sa vám rozletí motor na súčiastky ak si nenecháte vymeniť olej za 5000, vzduchový filter len na 3000... Zároveň vám ponúkne výmenu oleja v zadnom diferenciáli (ktorý si myslím, že nemám lebo nemám 4x4), prípadne repas turba (ktoré fakt nemám) ale podľa VIN mu to tam vraj ponúka, čo sa mi zdá blbosť, keďže turbomotory Mazda skoro vôbec nemá.
Rozhodne tam neposielajte manželku alebo niekoho, kto nerozumie autám, pretože mám pocit, že pán skúša čo mu prejde (čo síce odmietol s tým že nie je odkázaný na moju zakázku, ale stále si to myslím) a verím že manželka by prišla nadšená ako nám nechala len za 50tis zbytočne repasovať pol auta..

Rozlúčili sme sa s tým, že by si po mne nechcel kúpiť auto. Keď som mu povedal že ho nepredávam, povedal že aj tak mi dlho nevydrží a mám pomaly hľadať nové.. aspoň na mňa neposlal fakt veľkého psa ktorého mal pod stolom.. :grinning:

Takže idem napísať do Zlína a Prahy a uvidím, kde budem mať cestu.
 
Back
Top