• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Servisný plán motor 2,5i

golfiik

výkonný člen KLANu
199
Poprosím Vás: skončila mi záruka na auto (tá základná a predĺženú budem asi ignorovať kvôli cenám servisu a aj tak "oklieštenej" záruke) a chystám sa servisovať ho mimo origo servis. Mám šikovného mechanika (ktorý ale nerobí Mazdy), len neviem, kedy a čo presne treba meniť pri prehliadkach. Niekde som tu videl plán, pri akých km/veku sa čo mení. Len teraz to už neviem nájsť... Nasmerujete ma? Auto v podpise, teraz cca. 80.000 km.

Ďakujem.
 
Neviem, či je to presne ono, ale v manuáli od auta (800 stranová verzia zo stránok Mazdy, nie ten tenký, čo je v aute) je kapitola Plánovaná údržba, kde je to rozpísané, kedy sa má čo meniť, alebo kontrolovať.

Prípadne mám ešte niečo takéto zo stránok CarStar cenník servisných prehliadok s popisom činností.
 
No najvyssi cas vymenit aj olej v prevodovke aj s filtrom samozrejme.
Inac klasika motorovy olej a filtre idealne kazdych 10tkm, ostatne komponenty podla stavu (brzdy, sviecky a iny spotrebny tovar)
 
Niekde som tu videl plán
ahoj zde máš odkaz na *.xlsx servisní tabulku, pod záložkou GJ najdeš zhruba co hledáš. případně zkus tento odkaz u CarStar Praha. pochopitelně tam nenajdeš servisní interval výměny oleje v automatické převodovce, na to je tu jiné vlákno
 
Poslední úprava:
Ďakujem za odkazy, prejdem si to. Na výmenu oleja v automate sa samozrejme tiež chystám. Ešte vyberám, kde to dám spraviť... Asi Autolabs RK.
 
Má niekto stiahnuté to PDF zo stránok CarStar? Odkedy majú nový web tak ten odkaz už nefunguje. Zaujímalo ma čo a cca za koľko chceli robiť na nasledujúcich prehliadkach a tam to bolo tak pekne, prehľadne...
 

Podobná vlákna

Back
Top