• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

automat Skyactiv-X škubání při řazení

Michal Joch

nový člen
23
Ahoj,

rád bych se zeptal jestli někdo neřešil. Moje Mazda 3 - SKYACTIV-X GT PLUS | 11/2019 | 91000km | začala mít problémy při otáčkách na 2 - 3000. Projevuje se to tak, že trošku klesnou otáčky, auto začne trošku "kuckat". Jev zmizí do vteřiny.

Dneska jsem byl v Mazdě ( auto v záruce ), tak se nedokázali shodnout jestli to dělá automatická převodovka nebo spojka. Poslali mě domů, že zkusí "dát hlavy" dohromady a poradit se kde by mohla být chyba a dají vědět :D

Co myslíte Vy, má někdo zkušenost se stejným projevem u svého auta?
 
Neřešitelné, jedině soudně. Řešil jsem to rok a asi v několika reklamacích a bez úspěchu. Buď se můžeš modlit že to v Japonsku opraví nebo to prodej.

Škubání při řazení nahoru je motorem. Je to střídavě lepší a horší podle aktuálních parametrů a počasí. Chvilku se to zlepšilo po přehrání jednotky motoru, asi než si udělala adaptace.
Škubání při dojíždění ke křižovatce a ty škubání+vlny, co to dělá při řazení bez plynu jsou převodovkou.

1. Nejdřív to bylo rozbitý, tak udělali adaptace.
2. Pak mi řekli, ať najedu 5 tisíc km a že uvidíme. Tak jsem najel, nic.
3. Další reklamace - najednou se závada neprojevila, vozidlo je v pořádku.
4. Při další reklamaci zase změna a že je to vlastnost vozidla a je to normální. Že ví co popisuju, ale "že to auto prostě řadí do špatných otáček".

Vyjádření z prodeje Louda Auto:
Na základě vyjádření servisu pobočky Louda Auto Pardubice a servisního úseku importéra Mazda MMCZ bohužel nejsme schopni Vašemu požadavku vyhovět, neboť jej shledáváme jako nedůvodný.
Vaše vozidlo jsme řádně vyzkoušeli. Při porovnání projevů automatické převodovky v ekvivalentním modelu Mazda 3 Skyactiv-X konstatujeme, že nespatřujeme v projevech automatické převodovky Vašeho vozu žádné odlišnosti.
Nicméně jsme schopni Vám nabídnout výkup Vašeho stávajícího vozu a nákup vozu nového.


Vyjádření ze servisu:
Shrnu, co jsem říkal při zkušební jízdě.. Na základě testování mnou a mými kolegy jsme došli závěru, že v chování automatické převodovky vašeho vozu neshledáváme žádnou vadu. Chování převodovky je z našeho pohledu v souladu s tím, jak fungují tato vozidla se stejným motorem a převodovkou. Projevy, které jste mi předvedl jsou dle našeho názoru vlastností a ne závadou.

Vyjádření Mazda Motor CZ:
děkujeme za Vaši zpětnou vazbu k převodovce. Prověřili jsme se servisem situaci, byly provedeny příslušné diagnostické kroky podle postupu výrobce včetně kontroly tzv. “ samoučícího“ režimu a převodovka vykazuje standardní projev bez signalizace chyb nebo závad. Pokud by se situace změnila a byla diagnostikována závada , je servis samozřejmě připraven i s naší technickou podporou věc řešit .

razeni.png
 
Back
Top