• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Šuchanie volantu + zamykanie auta

MadMax

nový člen
2
Zdravím Vás, cca druhý mesiac počúvam pri každom zatočení volantu, jemný šúchavý zvuk, je jedno, na ktorú stranu. Stretli ste sa už s tým? S autom som bol na prehliadke, povedali, že nič nenašli, že možno z tepla. Teplo prešlo no problém pretrváva.

A rovno sa spýtam aj na samozamykanie, ako to funguje? Pretože, dojazdím, vyjdem z auta som v tom, žeby sa malo samo zamknúť. Robí to len vtedy keď ho odomknem a neotvorím dvere.

Auto má 1,5 roku, najazdených cca 20 k km.

 
Zdravím Vás, cca druhý mesiac počúvam pri každom zatočení volantu, jemný šúchavý zvuk, je jedno, na ktorú stranu. Stretli ste sa už s tým? S autom som bol na prehliadke, povedali, že nič nenašli, že možno z tepla. Teplo prešlo no problém pretrváva.

A rovno sa spýtam aj na samozamykanie, ako to funguje? Pretože, dojazdím, vyjdem z auta som v tom, žeby sa malo samo zamknúť. Robí to len vtedy keď ho odomknem a neotvorím dvere.

Auto má 1,5 roku, najazdených cca 20 k km.


Hezky den, mam podobny , nechci rict problem , ale take na mazde cx 3 slysim jemny jak rikate suchavy zvuk . Vyresil jste nejak tento problem ? Diky
 
Ahoj,
dělá mne to stejný zvuk, ale jen někdy. Vypozoroval jsem, že to dělá pokud délší dobu točím volantem třeba při parkování.
 
Ahoj,
dělá mne to stejný zvuk, ale jen někdy. Vypozoroval jsem, že to dělá pokud délší dobu točím volantem třeba při parkování.

Tak to mas stejne jako ja . Nebude to asi nic hrozneho ;) Az prejde tenhle stav zajedu se na to zeptat do Mazdy .
 
Ahojte, nakoniec sa to vyriešilo v rámci garančky. V autorizovanom servise vymenili samomazacie ložiská v serve posilňovača a prestalo to. :)
 
Zdravim. Podobne zvuky som zacal registrovat posledne tyzdne.. Auto ma 3 roky a 45 000 km. Zatial mi to nerobi stale ako na videu, ale obcas. Na dalsi tyzden idem na instalaciu apple car play, tak im to posuniem.
 
Jedná spíše úsměvná. Uklízel jsem detailněji auto a samozřejmě jsem zajel hadříkem i pod volant na kryt sloupku řízení (i mezi volant a tento kryt). Po rozjezdu jsem uslyšel při každém pohybu volantem šustivý zvuk až škrábaný zvuk. Po chvíli jsem na to přišel. Na volantu zespod byla nálepka z výroby, která se začala odlepovat a hadříkem jsem jí ještě pomohl. Nálepku jen odtrhl a je zase klid :)
 
Back
Top