• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Auto pre začiatočníka

Jakub89

nový člen
5
Keďže som tu našiel tému o tom ci sa RX8 hodí ako dennodenné auto mám už len pár doplňujúcich otázok. Vopred sa ale ospravedlňujem za takéto kacírske myšlienky spojené s týmto úžasným autom.

1. otázka teda znie: Podľa vašich vlastných skúseností povedali by ste že je RX8 vhodné auto pre nováčika?
- nie som žiadny "pretekár" no RX8 bola vždy mojím snom a keďže ma situácia dohnala k tomu spraviť vodičák a dochádzať následne do prace (cca 40Km 6x do mesiaca) plánujem si kúpiť auto cca do 15K € neviem však či si tento sen splniť alebo sa poohliadnuť po niečom rozumnejšom. (technické neduhy sú mi ako tak známe aj náročnosť údržby)

2. otázka: Kamikaze racing s.r.o. predáva na sportovnivozy.cz RX8 prerobenú na LPG viete mi povedať či je takáto prerábka ekonomicky výhodnejšia vzhľadom k celkovej údržbe alebo ide len o šetrenie na cene paliva?

Ďakujem všetkým za vaše príspevky...
 
Rex pro zacatecnika?
Rex na LPG?

to je vtip, zejo :scream:
Ako humorista som teda pohorel... Na LPG som to len našiel a zaujíma ma prečo by to niekto spravil... Hlavne ako som písal RX8 je môj sen chcem len vedieť či je tento sen reálne uskutočniť ale kľudne sa môžete pohoršovať ďalej to mi nič nepovie...
 
Sny se mají plnit. Pokud počítáš se spotřebou a s jistou servisní náročností, zároveň to máš v hlavě v pořádku a budeš se s tím autem učit pěkně v klidu a nebláznit tak bych do toho určitě šel ;)
 
Sny se mají plnit. Pokud počítáš se spotřebou a s jistou servisní náročností, zároveň to máš v hlavě v pořádku a budeš se s tím autem učit pěkně v klidu a nebláznit tak bych do toho určitě šel ;)
Ďakujem za odpoveď... pochopiteľne ako som napísal nie som žiadny pretekár toto auto sa mi páči pre dizajn, zvuk, unikátnosť motora, pár krát som sa na tom viezol na zrazoch a zamiloval som sa... uvedomujem si že to nie je len tak ako začiatočník sadnúť do auta ktoré má zadný náhon a vie byť celkom žive...
 
Kamikaze tam tu LPGckovou ma, dokonce myslim v zajimave edici, nicmene sam bych ji do plynu nepredelaval.... a ani na kazdodenni jezdeni bych ji nekupoval,
jako velmi zabavnou hracku vsak urcite ano!!! :). Jen dobre vybrat kus a mit nejakou rezervicku:)

Pokud jezdis do prace tak jak popisujes a mas rozpocet o kterem pises, pak myslim ze neni problem a bez do ni! Jen pocitej s tim, ze porad je to Mazda co nema rada sul, ne ze by rezla nejak extremne, nicmene......... :)

Jinak ted jsem klientovi pojistoval BRZ, limitka, cena pres 1M, pro jeho brzy 18letého syna... Vanocni darek... Takze proc ne :)
 
Servis a údržba bude docela náročná, ale naučit se se dá všechno, jen počítej že díly nejsou zrovna laciný.
Mám vysněnou mx-5 NC už čtvrtý rok a na léto je to parádní svezení, takže za mě bych spíš doporučil newankla bez střechy:grinning:
 
Každé má něco do sebe, ja mám radši wankela, ale sem tam se projet bez střechy je prima :)
Jinak NC lépe poface a 2.0i.
 
Cauko, nejakej ten patek mam nalitany se svoji laskou denni jizdy RX8 do prace a muzu rict, ze neni absolutni problem.
Svezeni super, auto se da pouzivat i na normalni jezdeni.
Proti jsou samozrejme veci ohledne udrzby a spotreby.
Se spotrebou se clovek musi smirit uz nejak pred koupi, ze na nadrz najede pri normalni jizde kolem 400km a to muze byt rad.
Jak jsem psal, jezdim s nou denne do prace, zima. nezima.

Krapet me mrzi, ze ju musim takhle provozovat i pres zimu, ale neda se svitit, byla porizena jako 2. auto do rodiny pro jezdeni do prace a tak se to muselo obetovat.
Jinak spotreba se da vydrzet.. 2x do roka vymena oleje je samozrejmost. A pak takovy ty dalsi udrzby.. jak s ni clovek zacne zit, tak nejde jinak :)

Za me super auto.. pro novacka se da taky poridit, pokud nechces hned palit gumy.. ale bacha, dokaze obcas potahat ;)

Jinak muj zivotni cyklus lze sledovat u me ve vlakne: https://www.mazdaklan.cz/threads/toms-black-love.3047/
 
Ďakujem pekne za všetky odpovede... prešiel som do fáze kde začínam hľadať vhodný kus no zatiaľ som našiel len pár kusov v Nemecku a jeden v Poľsku... bohužiaľ na dovoz dosť drahé tak hľadám ďalej... inak náhodou nemáte nejaký funkčný kontakt do Kamikaze racing? písal som im na email a nikto sa neozval už skoro mesiac rovnako stránka ktorú som našiel na nete mi nefunguje tak len či mám hľadať iný servis...
 
RX-8 je so sportovych aut pre zaciatocnika vcelku dobra volba. Ma vynikajuce jazdne vlastnosti, lahko citatelny jazdny prejav a pokial clovek nesetri na pneumatikach, tak drzi na ceste ako prisrobovana... Ja som pred rokom presedlal z ledva 70 konoveho opla astra mod F do 230 konovej RX-8. Zo zaciatku samozrejme opatrna jazda, ale prechod hladky a bezbolestny. Doporucujem ?
 
Back
Top