• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Šustivý hluk vycházející od předních blatníků při jízdě vysokou rychlostí

LK7R

člen KLANu
74
Nevím jestli se to někomu projevuje, ale při rychlosti vyšší než cca 120km/h se začne z míst přechodu předních blatníků k předním dveřím ozývat něco co připomíná jemné "šustění alobalu". Pokud máte zapnuté rádio, tak to není postřehnutelné. Zdrojem toho hluku je plastová výplň podlepená molitanem instalovaná jako výplň předního blatníku mezi motorovým prostorem a předními dveřmi. Je to podlepené molitanem, ale v horní části to není pevně přichyceno, tudíž při vyšší rychlosti se tam zřejmě začne vytváře vír vzduchu a tuto plastovou část rozvibruje. Pohybující se molitan po karoserii pod blatníkem pak vytváří ten nepříjmný šustivý zvuk.

Někde na fóru jsem řešení níže již zahlédl, ale nejsem si jistý, zda to bylo zde, nebo někde jinde (nepodařilo se mi to najít). Prosím tedy případného objevitele tohoto řešení, aby se přihlásil o zásluhy. Já mu tímto děkuji.

Řešení:
* Vezměte si širokou lepící pásku - ideálně nějakou heavy duty (např 3M stříbřenku s vlákny, prostě něco co vydrží).
* Otevřete přední dveře u řidiče.
* Podívejte se zevnitř auta do vzniklé škvíry mezi dveřmi a karosérií auta.
* Na černém plastu podlepeným molitanem, který vyplňuje prostor mezi blatníkem a dveřmi, hmatem najděte část, která se pohybuje.
* Pomocí lepící pásky tuto plastovu část zafixujte ke karoserii tak, aby se omezil přílišný pohym tohoto kusu plastu.
* Procedůru opakujte na dveřích spolujezdce.
 

Podobná vlákna

Back
Top