• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Světla zpátečky nesvítí,nebo problikávají

JaMiJa

výkonný člen KLANu
534
Řešil někdo tenhle problém?Údajně je někde u převodovky takový plast v kterém jsou dráty,no a v tom místě moje dráty uhnily.Pry se to nedá opravit,jedině vyměnit.
M6 GY D100kw 2003


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pod číslem 17-640 je čidlo zpátečky 17-407A je kabel k tomu čidlu. To je v podstatě vše čím ovládáš couvací světla.
7472a27c27b8b20e41f30e0ebd365bc5-604x849.gif
 
Častá závada, jenom za minulý týden jsem řešil 2x .Vyměníš čidlo nahoře na převodovce (přístup - pod baterkou ) a vše bude zase pěkně svítit ;)
 
Zdravím všechny,

Po zařazení zpátečky se mi nerozsvítí světla. Zkoušel jsme si prozvonit patici k žárovce a nejde do ní šťáva, ale pojistkou by to být nemělo.

Prosím tedy o radu, kde by mohl byt zakopaný pes.
Děkuji za jakékoli tipy.
 
Omluvám se, moje chyba přehlédnul jsem toto téma.
Pozice čidla u motoru 1.8i, 5st je stejná jako schéma výše ?
 
Případně pokud máte někdo odkaz, který spínač jste kupovali, tak bych byl velmi vděčný.
Děkuji.
 
Zdravím všechny,
můj problém s nefunkčními světly zpátečky přetrvává. Spínač na převodovce je v pořádku a problém je někde dál. Tento víkend kompletně sundány tapce v kufru v nadějí, že problém bude v kabeláži v těchto místech. Nicméně zde je vše v pořádku a problém musí byt někde jinde. Vzhledem k tomu, že auto nemůžu na týden odstavit a hledat naslepo, tak jsem se chtěl zeptat zda někdo nemáte schémata kudy vedou jaké kabely.
Předem díky
 
@Vojtaano Kdyby jsi potřeboval něco víc tak řekni. Jen se omlouvám že to není přímo z 1.8 (je to z 2.3/2.3T/3.0),takže nemusí sedět barva kabeláže, ale pozice v pinech konektorů by měly sedět.
zpátečkaGG.jpg
 
Abych ti to trochu usnadnil,tak jsem ti z toho obrázku vypreparoval motorizace a automatickou převodovku aby to odpovídalo tvýmu autu (jestli máš nebo nemáš DSC,samozatmavovací zrcátko nebo navigaci to už nevím, tak jsem to tam nechal):
zpátečkaGG.jpg
 
Ahoj, nechci zakládat nové téma tak zkusím položit dotaz zde.
Na Mazdě 6 GY po FL, mi přestaly svítit světla zpátečky a zároveň zadní mlhovka, žárovky jsou ok. Ohledně pojistek úplně nevím, nenašel jsem dle schématu žádnou, která by odpovídala současně těmto žárovkám. Jen uvádím, že ostatní osvětlení funguje... Dokázal by někdo případně poradit? Díky moc
 
Back
Top