• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Zatmavení zadních světel (fólie x sprej)

Kuban

výkonný člen KLANu
172
Tak,nějakou dobu bojuji s tím, zda zatmavit či nikoli zadní světla své M6... Je jasné, že budou lidi řikat že jeto blbost vzhledem k bezpečnosti... ano máte pravdu je pokud se to přežene... ale pokud mluvíme jen o decentním zatmavení a výměně žárovek za silnější LED tak si myslím nemůže být problém...
Samozřejmě má logická úvaha mi nedala a stejně jsem udělal malé šetření... konzultoval jsem s kámoškou co dělá dopravní policajtku jak by tato věc byla řešena... Všeobecně na silnici se to moc neřeší... asi jako mračítka na předních světlech u nejmenovaných koncernových tuzingářů... každopádně co kdyby se stala nehoda a já se svými zatmavenými světly jel první a do mě to někdo poslal? odpověď byla rychlá, že tuto nehodu neměla, avšak to že má někdo zatmavená světla není samo o sobě příčinou nehody příčinou nehody by mohlo také být nedodržení vzdálenosti... protože co když budu mít sériové auto, vyjedu sním na silnici a během jízdy dojde k poruše o které nevím a to takové že mi přestanou svítit zadní světla a rovněž to do mě někdo napálí? v tu chvíli já bych dostal pokutu za tecnický stav vozidla a ten co to do mě napálil za nedodržení vzdálenosti... a stejně by to prý mělo být i u zatmavených světel...
Pokud si myslíte že jsem pro to udělal dost je to fajn ale to jsem ještě neskončil... doměnka jedné policajtky mi je málo, tak sem začal načítat stanoviska Ministerstva dopravy kde o tomto nic bohužel není... pouze o sklech na vozidle a rovněž nálepkách na čelních sklech... Kdyby to někoho zajímalo tak zde je odkaz http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_dopr...idel/Stanovisko_MD_k_upravam_skel_vozidel.htm zpět ale k našemu tématu...
Zde jsem se tedy nedočkal odpovědi a tak jsem koukl na stránky DEKRA CZ (společnost kontrolující veškerá stk atd) zde jsem našel pouze informace co musí majitel auta udělat aby mu schválili úpravu na vozidle a toto uprava je... Bližší info zde na odkazu http://www.dekra-automobil.cz/index.php?file=stltuning.php najdete zde ceník konkrétně kontrola a testování osvětlení s úpravou vychází na 2000-4800,- Kč což není málo...Zde je odkaz na technický list k úpravě osvětlení http://www.dekra-automobil.cz/doc/tuning/c1-vnejsi-osvetleni-vozidla.pdf Bohužel přesný postup co a jak by měl člověk udělat a zda ot pak zapíší do OTP jsem nenašel... Každopádně se pokusím sesmolit nějaký mail na MD a na DEKRU aby mi k tomu sdělili nějaké stanovisko a pokusím se to sem nějak hodit...:)


Jinak by mě zajímal názor... jak by vám přišlo, kdybych zatmavil na M6 zadní světla tak, že by nebyly zatmavené jen v místech kde má prosvítat světlo blinkru zpátečky atd... ale ostatní ty chromové části by byly pod barvou??? asi by to vypadalo blbě co?:/

A nějaký názor radši sprej nebo folie? já jsem asi pro folii jednodužší odstranění ale nechám si poradit;)
 
Někde jsem viděl, zatmavoval sprejem a zalepil ty "kroužky", takže bylo zatmavený jen to okolo a dost se mi to nelíbilo... Zkusim dohledat. Já mám v plánu asi folii, protože páni policajti občas nemaji pochopení a folii na místě sloupněš líp jak sprej...
 
Mno právě... já jsem policajt, takže vim že se s nima vždy nějak dohodnu, ale jde mi spíše o to s tou nehodou... protože je to hnedka že to do tebe někdo zezadu pustí... a první co bude tak bude mít řeči že to neni vidět atd...:/ proto přemýšlím no... asi to zkusim v nějakym programu udělat jak by to vypadalo na autě:)
 
Teď to nikde nemůžu jako na potvoru najít. Ale našel jsem mrak lamp, ať už LED, nebo žárovkových, pochybuju že origo, co jsou zatmavený jevnitř. Neaktivní plochy kolem těch kruhů. To vypadá hezky, protože ta černá je vevnitř, jsou vidět jen ty kruhy a zvenku je to furt lesklý sklo. TO co hledám mělo takovej polomat či něco a do toho lesklý ty kruhy. Jak to bylo zvenku, nebylo to ono...

Edit: přesně to co je ve 4# na mazda6club.com je to co mám na mysli :)
 
edemsx: Myslíš tyto viz. foto? :) Ty jsou origo MPS. Ale na wagon se bohužel nedělají..
 

Přílohy

  • 2015-05-10-3476.jpg
    2015-05-10-3476.jpg
    433,7 KB · Zobrazení: 19
  • 2015-05-10-3477.jpg
    2015-05-10-3477.jpg
    464,3 KB · Zobrazení: 18
Říkám, že hlavně z blízka. Z dálky to vypadá hezky. Jak píše edemsx, není nad to když je černá za sklem :)
 
Natural: Jj, něco takovýho. A nebo, pokud nedělaji, byla by to pakárna, ale DODO? Kluci takhle zatmavovali neaktivní plochy na předních lampách :) Sklo i plexi, jen to chce trochu grif, kort u plexi.
Spíš mě nejspíš i štve, že na wagon nedělaji tohle:
mazda670.jpg
 
Natural: Jj, něco takovýho. A nebo, pokud nedělaji, byla by to pakárna, ale DODO? Kluci takhle zatmavovali neaktivní plochy na předních lampách :) Sklo i plexi, jen to chce trochu grif, kort u plexi.
Spíš mě nejspíš i štve, že na wagon nedělaji tohle:
Nějak nevidim to foto co jsi posílal:/
 
Poslední úprava moderátorem:
Natural: Jj, něco takovýho. A nebo, pokud nedělaji, byla by to pakárna, ale DODO? Kluci takhle zatmavovali neaktivní plochy na předních lampách :) Sklo i plexi, jen to chce trochu grif, kort u plexi.
No přední světla jsou lepená, ale zadní bohužel bez poškození nerozlepíš. Možná tu vyzradím něco co mi nepřísluší ( :D ), ale borec z PV se k zatmavování zadních světel chystá. Potřebuje k tomu 2 sady světel a hodně hodně šikovnosti a nervů, tak jsem sám zvědav, jestli se mu to povede :)
 
Je pravda, že jsem je tak podrobně nezkoumal. Vyndaný jsem je měl jen jednou, když jsem napojoval LEDky v odrazkách. Ale jsem tedy zvědav :)
 
spíš nevim co stim udělam:/ ale asi nebudu riskovat a holt to udělám tak že činné plochy budou odkryty no:/ protože dávat dekře prachy za atest se mi nechce... a jiné řešení není:/
 
Je pravda, že jsem je tak podrobně nezkoumal. Vyndaný jsem je měl jen jednou, když jsem napojoval LEDky v odrazkách. Ale jsem tedy zvědav :)
Já měl právě už nachystaný LED projekt pro jednoho mazďáka na wagon a nakonec to skončilo právě u rozlepení :)
 
Já měl právě už nachystaný LED projekt pro jednoho mazďáka na wagon a nakonec to skončilo právě u rozlepení :)
To jako nakonec dopadne, že čapneš fortunku a pak to nastavíš silikonem na okna? :D Se na to musim kouknout, až budu u auta, jak to tam vlastně je :)
 
Mě teď tak napadlo, v momentě, když by se tam dala světluška jako má Deri, tak by nikdo nemoh říct, že by to nemohlo bejt vidět, ne? Jenže tam zase čekám brouka v homologaci prozměnu :)
 
Back
Top