• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Tlak pneu

Magic

člen KLANu
90
Zdravím všechny,

dnes na mne u Mazda 3 G165 r.v. 2018 vyskočila varovná kontrolka s poklesem tlaku v pneu. Je dost možné, že při opravě ráfku v pneu servise tento natlakovali lehce jinak a vůz to poznal s 9 denním spožděním (ironie), nebo tam byl jiný problém na čidle.

Na pumpě jsem to obratem zkontroloval a nové orig. 18" mám zdá se natlakovány na 2,7 vepředu a 2,6 vzadu. To mi přijede vzhledem k doporučeným hodnotám po otevření dveří o dost vyšší a umocněné tím, že jezdíme většinou jen ve 3. Prozatím jsem neupouštěl.

Na kolik jezdíte vy? Vypozorovali jste mimo zdánlivějšího potenciálního lepšího pocitu ze stability vozu nějaký vliv na opotřebení pneumatik?

Díky.
 
No mám 2018 taky a když jsem se ptal zda to má čidla proto že je nechci. Říkali mi že to čidla nemá ale počítá to přes valivý odpor ABSa. Takž menší odchylka nemusí být hned znát. Když jsem píchnul dofoukal na 2,2 zahlasilo mi to až si po 30km.
 
Já to vynuloval přes palubní počítač a pak už nic.

Mně se ty 18" zase tak tvrdé nezdají. Např. oproti Octavii 1,8 TSi 2008 s 17" orig. nízkoprofilem je přesednutí do Mazdy celkem pohodlné svezení s až téměř "Francouzským" nádechem.

Teď to asi nebudu na zbytek léta hrotit, ale přemýšlím jestli potom v pneu servisu neříct při přezouvání, aby to nahodili do výrobcem doporučovaného rozmezí.
 
Vzhledem k tomu, že mám na voze nyní na jedné straně ventilky z 15" (nedosedají) a na druhé ty správné z 18" si asi začnu věci v pneu servisu trochu více hlídat. :-/
 
Vzhledem k tomu, že mám na voze nyní na jedné straně ventilky z 15" (nedosedají) a na druhé ty správné z 18" si asi začnu věci v pneu servisu trochu více hlídat. :-/
Hlavně si vyber pneuservis, kde maj moderní vyvažovačky. Mně dali posledně na předek o nějakej gram míň závaží a při 100 km rych.mi začal vibrovat volant na dálnici.
 
Tak až budeš na Kladně, skus si dát tu starou dlažbu v ulici Milady Horákové, před hospodou U Maisnerů, má to tak 300 metrů a tvoje mazda ti to nikdy nezapomene. :D město tam před volbama vylepilo plakáty,,Tankodrom v péči stř.českého kraje,, a někdo to é opravil na ,,í ,,:D
 
To znám, ale stačí když jedu tankodrom ze Stehelčevse do Brandýska :D
Jo tam je ta luxusní zatáčka před Stehlčevsí, za tu silnici by měl jít někdo sedět.
Já mám navigaci v tabletu, tu mazdí nechci ani za tu cenu z ebaye nebo z bazoše.....
 
Tak spodní udělali novou a horní nechali být :D Prostě paka. Ta navigace Jde proti třeba SUPERBOVÉ co jsem měl předtím je luxus :D
 
No mám 2018 taky a když jsem se ptal zda to má čidla proto že je nechci. Říkali mi že to čidla nemá ale počítá to přes valivý odpor ABSa. Takž menší odchylka nemusí být hned znát. Když jsem píchnul dofoukal na 2,2 zahlasilo mi to až si po 30km.
Kde jsi kupoval mazdu, já na Kladně ve Vgroup.
 
Já foukám kola na 2,5 vpředu a 2,4 vzadu. Ale taky vozím o 260 kg míň. Takže s tlakem 2,6 bych u M3 neviděl žádný problém.
 
Back
Top