• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Tlak pneu

No jo, já mám holt jen amatérské ráčny, kde ta pojistka u žádné není. Jen kulička s pružinou.
 
Moje BM mě zase trollí...

Nedávno jsem řešila, že mi pořád vyskakuje kontrolka tlaku pneu, přitom pneu pořád stejně nahuštěny, žádný pokles, nic, X krát kontrolováno, vynulováno a po pár km opět svítila... Tento problém trval asi týden, a pak najednou byl klid..
Najela jsem asi 1200km a máme to tady znovu..
Může mi někdo říct, co s tím mám už ku*va dělat? 😂😂 Mám to hodit ze skály, nebo jak se toho mám zbavit? 😂 Po kontrole tlaku je samozřejmě vše ok.

IMG_20230818_151150_edit_1708409394463810.jpg
 
Moje BM mě zase trollí...

Nedávno jsem řešila, že mi pořád vyskakuje kontrolka tlaku pneu, přitom pneu pořád stejně nahuštěny, žádný pokles, nic, X krát kontrolováno, vynulováno a po pár km opět svítila... Tento problém trval asi týden, a pak najednou byl klid..
Najela jsem asi 1200km a máme to tady znovu..
Může mi někdo říct, co s tím mám už ku*va dělat? 😂😂 Mám to hodit ze skály, nebo jak se toho mám zbavit? 😂 Po kontrole tlaku je samozřejmě vše ok.

Zobrazit přílohu 47291
Nebude to čidlem ABS na nějakém kole?
Nebo ty tam máš ty supr čupr ventilky?
 
U GJ mi to vyskakuje u zimních, mám nakopnutej ráfek a asi to vadí. Musím ho nechat srovnat a snad to přestane. Po přezutí na letňáky se to neobjevilo ani jednou.
 
Jj, u BM je to ještě přes ABS, takže tam tipuju ten problém
Pokud je to měřeno ABS, tak upozorňuju na problém s falešným poplachem, způsobeným průjezdem velmi mírné a dlouhé zatáčky, kdy systém usoudí, že na jedné straně se točí delší dobu kola rychleji než na druhé. Mně se to stalo za cca 5,5 roku už asi 4x nebo 5x, pokaždé na dálnici. Poprvé mi to nedošlo, ale jel jsme stejným místem (na D1) za 2 měsíce znovu a znovu totéž. Tak mi to došlo. A myslím, že to může být i horší, když není dobře zkalibrován volant na střed. Teď už se těmto stavům snažím vynout tím, že když jedu takovou zatáčkou, tak se snažím točit víc volantem a přejet pokud možno z pruhu do pruhu.
 
Pokud je to měřeno ABS, tak upozorňuju na problém s falešným poplachem, způsobeným průjezdem velmi mírné a dlouhé zatáčky, kdy systém usoudí, že na jedné straně se točí delší dobu kola rychleji než na druhé. Mně se to stalo za cca 5,5 roku už asi 4x nebo 5x, pokaždé na dálnici. Poprvé mi to nedošlo, ale jel jsme stejným místem (na D1) za 2 měsíce znovu a znovu totéž. Tak mi to došlo. A myslím, že to může být i horší, když není dobře zkalibrován volant na střed. Teď už se těmto stavům snažím vynout tím, že když jedu takovou zatáčkou, tak se snažím točit víc volantem a přejet pokud možno z pruhu do pruhu.
Je pravda, že se mi to vždy rozsvítí po jízdě na dálnici/rychlostce. Něco na tom tedy bude.
 
Back
Top