• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Úpravy, vlastní výroba a domácí bastlení

1N7RUD3R

rodinný člen KLANu
1 207
Dneska v praci jsem se, ne uplne nudil ale chtel jsem si hrat s necim jinym nez normalne. Uz delsi dobu premyslim, ze bych si udelal nejaky pridavny svetla. Tak, aby nebyla patrna a nenarusovala design auta. Navrhl jsem si takovy svetla, jejich umisteni bude za mrizkou v narazniku.
LED svetlo.jpg LED svetlo2.jpg LED svetlo3.jpg LED svetlo4.jpg LED svetlo5.jpg LED svetlo6.jpg LED svetlo7.jpg LED svetlo8.jpg
 
vyzera to pekne a moderne, este by som rad videl foto auta so zapnutymi svetlami
 
Myslis parabolu blinkru? No na tu jsem sam zvedavej jak moc bude svitit. Ale jelikoz je to jenom blinkr tak snad to nebude tak hrozny. Jinak parabola dalkovek je zvlast ve svetle, tu jsem nestrikal
 
Presne tu blinkrovou jsem myslel :D Jsem to ted videl i na fb u tebe. Ja chci zastrikat ten ram cerny do bile a ty stribrne okraje do modre ale nevim nejak se mi nechce rozlepovat svetla :-(
 
no, ja uz jsem to delal na 323f ale ta ma svetla skleneny tak tam to slo lip. Tady je potreba trpelivost, ale da se to. Jinak ten tvuj napad je super. Taky jsem zvazoval nad prebarvenim toho cernyho plastu, ale nakonec jsem to nechal takhle. zitra to snad dam dohromady a nahodim fotos .
 
no, ja uz jsem to delal na 323f ale ta ma svetla skleneny tak tam to slo lip. Tady je potreba trpelivost, ale da se to. Jinak ten tvuj napad je super. Taky jsem zvazoval nad prebarvenim toho cernyho plastu, ale nakonec jsem to nechal takhle. zitra to snad dam dohromady a nahodim fotos .
Ja mam v planu trochu vic predelat barevne venek, takze snad se na to letos dostanu. On barak zere dost casu :-(
 
Nemáte někdo zkušenosti s nějakými dostupnými obchody s nadstardními díly? Myslím třeba autoexe, japspeed, corksport, cobb, streetunit atd...
 
Za mě spíš neni financ, kterej by pomohl zprostředkovat zkušenosti...
 
Nemáte někdo zkušenosti s nějakými dostupnými obchody s nadstardními díly? Myslím třeba autoexe, japspeed, corksport, cobb, streetunit atd...
Japspeed jsou Britové, vyráběno v Číně, jednou jsem dovezl známému (erix7) komplet krásný nerez výfuk na RX-7 FC, zrezlo to po roce. Kdysi jsem nakupoval od JapanParts, jednání i dodávka v pohodě.
 
Chcete podsvícený přední nárazník jako mají katalogové fotky nebo koncepty ? (viz.foto)
Tak mi napište.:D

Ve zkratce:
Je zapotřebí sundat přední nárazník. Napojit mezikabeláž B45A-V7-790. Do předních chromovích lišt zandat zevnitř voděodolné LED pásky. Na hranu chromových lišt nandat jakýkoliv světlovod aby se ledky prosvítili zevnitř ven (já použil průhlednou ochranu rámu dveří). Pak to celý pozapojovat a hotovo.
Návod funguje na BM,CX5,GJ a možná mnoho dalších.
 

Přílohy

  • 13596_img-20151014-200450.jpg
    13596_img-20151014-200450.jpg
    51,4 KB · Zobrazení: 56
  • 13597_img-20151014-200508.jpg
    13597_img-20151014-200508.jpg
    51,5 KB · Zobrazení: 57
Chcete podsvícený přední nárazník jako mají katalogové fotky nebo koncepty ?
No v Japonsku to maji i jako originalni prislusenstvi - svitici masku a logo, viz. az dole:
http://www2.mazda.co.jp/accessories/atenza/new_item/index.html

Tohle je teda "domaci" verze toho sameho? Nevim, jestli to zkresluji ty fotky, ale prijde mi to docela intenzivni. Kdezto na te stance Mazdy takove decentni. Vsak to je jen ozdoba, ne na sviceni. Ale to bude spis o pouzitem LED pasku, co?
 
Ahoj,
jo toto je domácí výroba (mimo rozšiřující kabeláže B45A-V7-790,kterou jsem objednal z Japanu). Vypadá to intezivní,ale pravdou je,že jsem to jen blbě vyfotil. Je to opravdu decentní.
 
Máme běžnou navigaci s držákem na sklo pomocí přísavky a chceme ji umístit do přihrádky nad rádiem tak, aby se po zavření přihrádky schovala. Jak na to?

Potřebujeme nějakou desku, na kterou přiděláme držák, já jsem použil zednické hladítko:
Zobrazit přílohu 18332

Utrhneme z toho molitan (ta strana nebude vidět) a odšroubujeme madlo (zbudou po něm díry, to se nedá nic dělat).

Pak potřebujeme nějaké panty, nejlépe tyhle. Proč právě takový pant? Protože je možné ho přišroubovat tak, aby při zavření pantu (tj. přesně opačná poloha, než je na obrázku) nešly díry a hlavně šrouby v nich proti sobě. Na barvě pantu nezáleží, nebude vidět.

Přišroubujeme panty tou dlouhou stranou na desku z hladítka, krátká přijde zespodu na víko přihrádky. K přišroubování k desce jsem použil šrouby M4 s matkou (hlavičky šroubů jsou vidět, nicméně šlo by to udělat i tak, aby byly schované za navigací). K přišroubování k víku přihrádky jsem použil krátké (hodně krátké, nesmí se prošroubovat skrz víko přihrádky) vruty se zápustnou hlavou.

Na desku jsem přišrouboval část originálního držáku od navigace, takže je sundávací, ale navigace by tam šla přidělat i napevno, třeba přilepit. Samozřejmě tak, aby byl přístupný konektor nabíjení, takže u té mojí navigace by se napřed musela vyvrtat příslušná díra do desky.

Výsledek je takový, že při otevření přihrádky se deska s navigací opře o její dno a nahoře je opřená o víko, resp. o ten pant. Dokonalé. Na dno by šla dodělat i nějaká zarážka, pokud by při ovládání navigace deska ujížděla. To by mohl být třeba nějaký vrut nebo šroub (krátký, protože pod tím je displej, tak abysme se neprošroubovali až do něj).

Elektrická stránka věci: provrtat díru skrz plasty k budíkům, nabíječku schovat za ně, připojit na napájení (kabel k budíkům, viz elektrická schémata), nejlépe na to, které se vypíná s klíčkem.

Až bude venku dost světla, udělám fotky, abyste viděli, jak vypadá výsledek. Stejným způsobem jde přidělat i tablet, telefon, kalkulačka ;) nebo cokoliv dalšího.
 
Poslední úprava moderátorem:
Poznámky k estetice: jsem si vědom toho, že to nevypadá nijak extra hezky, ale to hlavně proto, že je to vlastně prototyp. Šla by použít i jiná deska než ta, co jsem sundal z hladítka, ale tohle seženete v OBI, Hornbachu apod. (já to mám z Globusu a stálo to pár korun), taky by šly použít zapuštěné černé šrouby nebo je po montáži zatřít barvou. Nebo dát panty blíž k sobě a/nebo použít větší navigaci, aby je zakryla. Taky nahoře vidíte díry po šroubech, které tam zbyly od jiných pantů, které se neosvědčily. Z hlediska funkce je to ale přesně to, co jsem chtěl.
 
Back
Top