• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vybíjení baterie (12V Pb Accu) u nezamknutého auta

Zobrazit přílohu 49742

Při dojetí na parkoviště vypnu motor, zatáhnu za pačku a ťím nadzvednu přední kapotu.Vystoupím z vozu a zavřu dveře a zamknu vuz.Zvednu kapotu a otočením zeleného kolečka odpojím mínus pol.Kapotu nechám nezaklapnutou.Toť vše.Mám to vyzkoušené u CX-30.
A jak to řešíš, když ti někdo jiný (v dobré víře) pak zabouchne kapotu motoru?
 
Zdravím, mám asi podobný problém. Dneska jsem vyzvedával auto (dělali mi ochranou fólii na přední část vozu). Chci odjet a nic, tak jsme auto nastartovali přes kabely a ok, ale po pár minutách se mi rozsvítila kontrolka motoru. Tak jsem se chtěl zeptat jestli to s tím souvisí? Díky.
 
Zobrazit přílohu 49742

Při dojetí na parkoviště vypnu motor, zatáhnu za pačku a ťím nadzvednu přední kapotu.Vystoupím z vozu a zavřu dveře a zamknu vuz.Zvednu kapotu a otočením zeleného kolečka odpojím mínus pol.Kapotu nechám nezaklapnutou.Toť vše.Mám to vyzkoušené u CX-30.
To,ale není nejpraktičtější řešení.Co když
ti tu kapotu nějaký dobrák zaklapne?

Zdravím, mám asi podobný problém. Dneska jsem vyzvedával auto (dělali mi ochranou fólii na přední část vozu). Chci odjet a nic, tak jsme auto nastartovali přes kabely a ok, ale po pár minutách se mi rozsvítila kontrolka motoru. Tak jsem se chtěl zeptat jestli to s tím souvisí? Díky.
Souvisí.Po dobití a pár startech to zmizí.Tak to alespoň bylo u mě.
 
Zdravím, mám asi podobný problém. Dneska jsem vyzvedával auto (dělali mi ochranou fólii na přední část vozu). Chci odjet a nic, tak jsme auto nastartovali přes kabely a ok, ale po pár minutách se mi rozsvítila kontrolka motoru. Tak jsem se chtěl zeptat jestli to s tím souvisí? Díky.
Dobij baterii nabíječkou.Kontrolka by mněla zhasnout.Takže asi dávali folii a vuz byl odemčený a ovladač byl v kapse pracovníka nebo někde hodně nablízku. Já používám malou hliníkovou plechovičku od Coly,kam ovladač uložím a ťím pádem znemožním vysílání signalu.Mám ten ovladač uložen takto i doma v poličce.
 
Souvisí.Po dobití a pár startech to zmizí.Tak to alespoň bylo u mě.
Díky. Ještě jsem se chtěl prosím zeptat k dobíjení. Já bych musel baterku vytáhnout a nabíjet doma. Není s tím nějaký problém? Případně na co si dát pozor? Vím je to takový blbý dotaz, ale mám z toho celkem obavy (co jsem pročítal návod, tak tam je uvedeno ať navštívím raději servis). Díky.
 
To,ale není nejpraktičtější řešení.Co když
ti tu kapotu nějaký dobrák zaklapne?
Kdyby jen zaklapne, ale co když mu ještě strčí sirky do obou zámků dveří? S tím klidně můžeš takto půl roku jezdit, ani o tom nevíš. Zvlášť pokud jsi někdy zastavil v Brně na Cejlu a šel jen na chvíli něco vyřídit. A nevšimneš si toho hlavně proto, protože tě hřeje blažený pocit, že jsi nenašel své auto na špalkách (dnes už se ani s těmi špalky neobtěžují).
 
Díky. Ještě jsem se chtěl prosím zeptat k dobíjení. Já bych musel baterku vytáhnout a nabíjet doma. Není s tím nějaký problém? Případně na co si dát pozor? Vím je to takový blbý dotaz, ale mám z toho celkem obavy (co jsem pročítal návod, tak tam je uvedeno ať navštívím raději servis). Díky.
V klidu odpoj baterku a vytáhni, není v tom žádný problém. Já to tak dělaám cca 2x do roka, preventivně dobíjím doma, eště odšroubuju víčka. Není s tím žádný problém, taky mi v servise když jsem tam byl poprvé říkali, že mám dojet na nabití, že dobíjení jenom v servise.
 
Zaklapne kapotu je podle mě to nejmenší.... Spíš se z motorovýho prostoru stává docela jednoduchá pokladnička náhradních dílů.
 
Díky. Ještě jsem se chtěl prosím zeptat k dobíjení. Já bych musel baterku vytáhnout a nabíjet doma. Není s tím nějaký problém? Případně na co si dát pozor? Vím je to takový blbý dotaz, ale mám z toho celkem obavy (co jsem pročítal návod, tak tam je uvedeno ať navštívím raději servis). Díky.
Máme CX-30 a mněl jsem vyndanou baterii když jsem kupoval novou baterii a nebyl žádný problem.Dokonce jsem vyndal baterii z vozu na celou zimu do sklepa a na jaře zase namontoval.čož bylo asi pul roku.Po nastartování vuz normálně jel,jen cca 15km svítily nějaké oranžové kontrolky,teď si již nepamatuji které,a po ujeté vzdálenosti vše zhaslo a provoz již bez závad.Teď i když nejedu 3 týdny s vozem a mám vypnutý Přerušovačem mínus pol na baterii,tak jej připojím a vuz nastartuji a nic nikde nesvítí a vše v pohodě.

Zaklapne kapotu je podle mě to nejmenší.... Spíš se z motorovýho prostoru stává docela jednoduchá pokladnička náhradních dílů.
Parkuji doma v garáži,a pokud jedu mimo domov,tak normálně zamknu a neodpojuji nic,jen si dám ovladač do hlinikové krabičky kterou nosím u sebe.
 
Zobrazit přílohu 49742

Při dojetí na parkoviště vypnu motor, zatáhnu za pačku a ťím nadzvednu přední kapotu.Vystoupím z vozu a zavřu dveře a zamknu vuz.Zvednu kapotu a otočením zeleného kolečka odpojím mínus pol.Kapotu nechám nezaklapnutou.Toť vše.Mám to vyzkoušené u CX-30.
Kde jsi to koupil? Potřeboval bych něco podobného na jiné auto.
 
Vím, že výbavu/funkce co mají Amíci nemusí mít naše EU auta, ale pokud to ten náš evropskej dálkáč umožňuje, tak nebylo by lepší dát dálkový ovládání do toho "Battery Save Mode" ? Pak by nebylo potřeba žádný odpojování baterky ani žádná plechová krabička ? - vztahuje se na ty co nemají ještě update BCM

Nadměrný odběr z důvodu neuspání auta při otevřených dveřích atd... to samozřejmě nevyřeší.
 
Poslední úprava:
Díky. Ještě jsem se chtěl prosím zeptat k dobíjení. Já bych musel baterku vytáhnout a nabíjet doma. Není s tím nějaký problém? Případně na co si dát pozor? Vím je to takový blbý dotaz, ale mám z toho celkem obavy (co jsem pročítal návod, tak tam je uvedeno ať navštívím raději servis). Díky.
Teraz som menil batériu a problém pri takomto odpojení batérie som mal iba v tom že mi prestal fungovať i-stop a tempomat plus sa mi resetla dlhodobá priemerná spotreba. Prvé dva sa ti obnoví po kratšej jazde a niekolkých štaroch a spotrebu postupne "našetríš".
 
Kde jsi to koupil? Potřeboval bych něco podobného na jiné auto.
ten odpojovač na mínus kontakt?

IMG_20231021_150118941.jpg

Vím, že výbavu/funkce co mají Amíci nemusí mít naše EU auta, ale pokud to ten náš evropskej dálkáč umožňuje, tak nebylo by lepší dát dálkový ovládání do toho "Battery Save Mode" ? Pak by nebylo potřeba žádný odpojování baterky ani žádná plechová krabička ? - vztahuje se na ty co nemají ještě update BCM

Nadměrný odběr z důvodu neuspání auta při otevřených dveřích atd... to samozřejmě nevyřeší.
Vím, že výbavu/funkce co mají Amíci nemusí mít naše EU auta, ale pokud to ten náš evropskej dálkáč umožňuje, tak nebylo by lepší dát dálkový ovládání do toho "Battery Save Mode" ? Pak by nebylo potřeba žádný odpojování baterky ani žádná plechová krabička ? - vztahuje se na ty co nemají ještě update BCM

Nadměrný odběr z důvodu neuspání auta při otevřených dveřích atd... to samozřejmě nevyřeší.
Odpojovač mínus polu mám daný kvuli tomu,že i když je vuz zamknutý a tzv.uspaný,tak elektonika neustále odebírá z baterie pomalu proud.Já to přirovnám jako k mobilu:pokud mobil vubec nijak nepoužíváte,tak po nějakém čase musíte dobít. stačí jen odběr alarmu,
 
Někdo se tu dříve ptal jestli nová baterie pomůže proti vybití auta. Samozřejmě ne, ale pomůže tím, že je schopna delší dobu odolávat zvýšené zátěži. Nebo jinak, má vyšší kapacitu a tedy déle trvá než se vybije. Jinak od toho co jsem baterii vyměnil, tak auto šlape jak hodinky. Baterie exide, bez jakéhokoliv párování.
 
Tak já musím konstatovat, že po výměně baterie a přehrání update vše v pořádku.Týden na horách raní starty cca při -7°C .Nakládka, vykládka,auto otevřené.Včera cca dvě hodiny vysávání a čištění interiéru a auto startuje.Tak budu doufat, že to pomohlo.😁
 
Někdo se tu dříve ptal jestli nová baterie pomůže proti vybití auta. Samozřejmě ne, ale pomůže tím, že je schopna delší dobu odolávat zvýšené zátěži. Nebo jinak, má vyšší kapacitu a tedy déle trvá než se vybije. Jinak od toho co jsem baterii vyměnil, tak auto šlape jak hodinky. Baterie exide, bez jakéhokoliv párování.
Ahoj, díky za info. Prosím tě ty si kupoval baterii: "Autobaterie Start-Stop EXIDE EL604 (005EFB), EXIDE EFB60SS-0-0-ASIA"? Já jsem teď baterii dobíjel, ale kdyby náhodou byla za chvíli KO tak ať vím co objednat. Díky.
 
Back
Top