• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vybíjení baterie (12V Pb Accu) u nezamknutého auta

S tím vybíjením je u novych aut prostě problém, se zvyšujícím se množstvím jednotek světýlek a blikatek se to víc vybíjí a taky s tim sprznenym stylem (ne)dobíjení ty baterky prostě trpí a odchází. Ony ty "inteligentní" nabíječky kolikrát udělají víc škody než užitku, ale asi bych na tyto auta nevolil odpojovač baterie, když vidím co některý auta po odpojení baterky dělají a jak protestují zvlášť díky vymazanýmu údaji SoC (např Audi, honda, toyota, mercedes.... )
 
S tím vybíjením je u novych aut prostě problém, se zvyšujícím se množstvím jednotek světýlek a blikatek se to víc vybíjí a taky s tim sprznenym stylem (ne)dobíjení ty baterky prostě trpí a odchází. Ony ani ty "inteligentní" nabíječky kolikrát udělají víc škody než užitku, ale asi bych na tyto auta nevolil odpojovač baterie, když vidím co některý auta po odpojení baterky dělají a jak protestují zvlášť díky vymazanýmu údaji SoC (např Audi, honda, toyota, mercedes.... )
Je to samozřejmně každého záležitost jak kdo k tomu přistoupí.Já to prostě mám takto a to třetím rokem a nemám s tím problem.Určitě budu mít batrii déle jak dva roky. Ťi co jezdí denně více km mimo město si asi lámat hlavu nemusí.Moje záležitost je pro ty,kteří jezdí jen občas a né pravidelně.
 
Mazdě CX30 odpojení baterie 12V nic závažného nezpůsobuje,
pouze po připojení nefunguje několik kilometrů dvouválcový režim, (kéž by to bylo trvalé) a je rozladěné rádio.
O tom vypínači začínám uvažovat, protože se zdá být komfortnější než odpojování baterky.
 
Někdo se tu dříve ptal jestli nová baterie pomůže proti vybití auta. Samozřejmě ne, ale pomůže tím, že je schopna delší dobu odolávat zvýšené zátěži. Nebo jinak, má vyšší kapacitu a tedy déle trvá než se vybije. Jinak od toho co jsem baterii vyměnil, tak auto šlape jak hodinky. Baterie exide, bez jakéhokoliv párování.
Ahoj to jsem se ptal já. Teď v pondělí jsem vyměnil origo baterii za exide 0604 která jde bez problémů nakodovat s ŘJ v mazde to udělají na počkání za 20minut a cena cca 400 za práci. A ano od té doby je zatím klid i když mám furt připravený v autě startovavi zdroj 🤙

Ahoj, díky za info. Prosím tě ty si kupoval baterii: "Autobaterie Start-Stop EXIDE EL604 (005EFB), EXIDE EFB60SS-0-0-ASIA"? Já jsem teď baterii dobíjel, ale kdyby náhodou byla za chvíli KO tak ať vím co objednat. Díky.
Ano EL604
 
Back
Top