• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Výměna oleje diferenciál a rozvodovka

Pavlos

nový člen
6
Měnil jste někdo svépomocí? Nebo tedy spíš v neautorizovaný dílně?
Jaký olej mám použít?

Odesláno z mého SM-N960F pomocí Tapatalk
 
Pokud máš CX5 KE do roku 2014, tak do zadního diferáku a rozvodovky se dává 80W-90 API GL-5.
Pokud máš CX5 KE od roku 2014, tak tam se dává Mazda Long Life Hypoid Gear Oil SG1 - vyrábí ho firma Idemistu

Nebudeme si nalhávat, že tam zaúřadovalo finanční oddělení a Mazda chce akorát nahrabat víc peněz, protože ty diferáky i transféry jsou stejný, takže ten Mazda Long Life Hypoid Gear Oil SG1 bude bez tak klasická 80W-90 GL-5, jen ho prostě musíš koupit v Mazdě.

Já tam dávám buď Total Traxium Axle 8 80W-90 nebo si zajedu do Mazdy pro ten rádoby "originální" olej - musím dodržet požadavky výrobce, jinak bych na to kašlal a dal i do těch novějších tu 80W-90.
 
V Mazda servisu mi dali nabídku na výměnu oleje v rozvodové a diferáku 2000,- včetně práce.

Odesláno z mého SM-N960F pomocí Tapatalk
 
olej cca 700-800 Kč,4x těsnění 15 Kč, zbytek práce, povolit 4 šrouby....
 
Asi jsem z levnějšího kraje: zrovna jsem koupil olej Axle 7 80W-90 API GL-5 (Total) litr za 109 kaček + DPH. Že by mi prodali falešný?
Olej Mazda SG1 se mi zdá nesehnatelný.
K domácí výměně potřebuješ ještě plastovou pumpičku, jinak nový olej nenaleješ. A přístup zespod, když je auto vodorovně.
Potřebné těsnicí podložky jsou ø18/24×1,5 mm.
A nezapomeň před vypuštěním staré náplně zkusit, jestli dokážeš povolit zátku nalévacího otvoru. Taky se můžeš dočkat kratochvíle, kterou popisuji jinde: https://www.mazdaklan.cz/threads/kuriozity-hlava-nepochopi-co-nektere-servisy-dokazou.6243/
 
Jo, to souhlasí. Před 5 lety jsem koupil 2 litry SG1 v S.A.S. Česká Třebová za 1208 korun. Od té doby jsem zjistil, že nemám na rozhazování, a rozhodl se spokojit s náhradou. V souvislosti s tím mám dotaz na odborníky, jestli mohu při příští výměně použít i zbytek SG1 (tedy smíchat malé množství, co mi zbylo, s olejem Total uvedeným výše).
 
Back
Top