• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Oleje do motoru, převodovky, rozvodovky a diferenciálu

Ruy80

nový člen
3
Ahoj všem. Kupuji cx7 2007 2.3 automat s nájezdech 157000km a mám pár otázek.
Nemám servisku a nevím jak se předcházející majitel staral. Začnu výměnou olejů a filtrů. Nejsem moc technický typ, tak se prosim nesmějte nějakým otázkám.
Do motoru prosím co 5w30 nebo 5w40 ?
Do převodovky co?
A teď prosím Vás výměna oleje v diferenciálu a četl jsem někde i v rozvodovce a to vůbec nevím kde je a jestli je to nutné hned, nebo to má čas ?
Děkuji za Vaše odpovědi a rady. Mazdě zdar.
 
Do prevodovky Ravenol MTF-2 75W-80.
@Boco1 Nooo. To tomu automatu udělá nesmírně dobře. Řekl bych, že až tak dobře, že se z toho radostí snad i rozletí.

Když něco někomu radím...tak napřed pořádně čtu.

@Ruy80 - kdykoliv budeš v budoucnu tohle hledat, jako úplně první budeš hledat v příručce k autu (nemusíš ji mít - ta se obvykle dá i stáhnout. Ještě lepší je servisní manuál. Pak si to porovnáš s mazacím plánem například níže. Najdeš tam všechny náplně. Tedy i převodovku, diferák...

nebo

Značka Mobil má mazací plány aktuálně dost nepěkné, Ravenol místy až příliš bujaré...Pro všechny ale platí, že NEJPRVE uvádí ty nejvíc eko, bio, racio oleje co lze použít. Takže pro auto, kde má být například 5w30..40 olej s normou ACEA A3/b4 to automaticky doporučuje normu ACEA C3.

Ať si každý dělá co chce - já za sebe říkám - lejte tam co tam patří. Udělej rovnou i svíčky a pokud nejsi technický typ, tak opatrně při těch pracech. Ono se to nezdá, ale věř mi, že pokazit se dá i "kopnutí do kamene" a chyby dělají i ti nejlepší. Abys pak smutnej nekoulel očima.

Jen dodám, že doufám, že to kupuješ s někým znalým, pokud možno ne z bazaru a ten automat má doloženou alespoň nějakou výměnu oleje v minulosti...
 
Poslední úprava:
@Boco1 Nooo. To tomu automatu udělá nesmírně dobře. Řekl bych, že až tak dobře, že se z toho radostí snad i rozletí.

Když něco někomu radím...tak napřed pořádně čtu.
Aha OK, to som asi naozaj nečítal pozorne, díky za opravu.
 
@Boco1 Nooo. To tomu automatu udělá nesmírně dobře. Řekl bych, že až tak dobře, že se z toho radostí snad i rozletí.

Když něco někomu radím...tak napřed pořádně čtu.

@Ruy80 - kdykoliv budeš v budoucnu tohle hledat, jako úplně první budeš hledat v příručce k autu (nemusíš ji mít - ta se obvykle dá i stáhnout. Ještě lepší je servisní manuál. Pak si to porovnáš s mazacím plánem například níže. Najdeš tam všechny náplně. Tedy i převodovku, diferák...

nebo

Značka Mobil má mazací plány aktuálně dost nepěkné, Ravenol místy až příliš bujaré...Pro všechny ale platí, že NEJPRVE uvádí ty nejvíc eko, bio, racio oleje co lze použít. Takže pro auto, kde má být například 5w30..40 olej s normou ACEA A3/b4 to automaticky doporučuje normu ACEA C3.

Ať si každý dělá co chce - já za sebe říkám - lejte tam co tam patří. Udělej rovnou i svíčky a pokud nejsi technický typ, tak opatrně při těch pracech. Ono se to nezdá, ale věř mi, že pokazit se dá i "kopnutí do kamene" a chyby dělají i ti nejlepší. Abys pak smutnej nekoulel očima.

Jen dodám, že doufám, že to kupuješ s někým znalým, pokud možno ne z bazaru a ten automat má doloženou alespoň nějakou výměnu oleje v minulosti...
Diky
 
Cx7 2.3 benzin, automat, 2006
Co doporučíte za olej do motoru, co do převodovky, co do diferencialu a co do rozvodovky.
Děkuji
 
Nevím od kterého roku výroby auta je to dostupný, ale Mazda má aplikaci pro mobily MyMazda, kde se po zadání VIN dá vyjet servisní historie, pokud auto navštěvovalo autorizovaný servis Mazda. Negarantuju úspěch, ale za pokus to stojí, ani se nic nemusí přepisovat, appka VIN hezky přečte jak ze štítku na kastli, tak z techničáku...

Dál doporučuju:

https://www.kontrolatachometru.cz/

Provozuje to přímo ministerstvo dopravy a dle VIN se tam dá zjistit, jak si auto vedlo na STK apod.
 
Back
Top