• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Výměna oleje

Ok staci jen filtr a vypustit tim sroubem olej a nalejt novej ne?

Kdyby nekdo nahodou mel nejaky navod na YouTube byl bych rád... Hledal jsem ale nic moc jsem nenašel... Ale asi to zvladnu.

@Michal21 Pokud jsi průměrně zručný, tak to bez problémů zvládneš :p:p.
Ok jinak pěkný auto
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak video jsem nasel... Jen nevim kolik noveho oleje mam nalít.?
Podívejte se na video „2009-2011 Mazda 6 Oil Change, 4 cylinder - LubeUdo.com“ na YouTube
 
Ok borci a utahovaci moment toho sroubu na vane? Kamos me straší ze tam je medena podlozka a nesmi secto strhat... Diky
 
Ok borci a utahovaci moment toho sroubu na vane? Kamos me straší ze tam je medena podlozka a nesmi secto strhat... Diky
30-41Nm

Jinak zde v PDF asi téměř vše k výměně oleje na GH benzín (lze pouzít i na jiné.... např GG)
+ malý typ k výměně: Potom co už olej "dokapal" a člověk by už měl tendenci zavřít výpustný šroub,tak zkuste zvednout přední kola/nápravu cca 10cm do vzduchu (pouze přední stranu auta :) ) a vypustíte si ještě nějakou decku navíc co by jinak zůstala v motoru... Při dolejvání a kontrole hladiny samozřejmě auto musí být v rovině ;)
 

Přílohy

  • GH vymena oleje1.pdf
    51,6 KB · Zobrazení: 125
  • GH vymena oleje2.pdf
    48,2 KB · Zobrazení: 108
  • GH vymena oleje3.pdf
    62 KB · Zobrazení: 104
Poslední úprava:
Zvláštní že máš celej filtr na výměnu a ne jen kartuš. Asi to někdo měnil
 
Bohužel moc nevládnu angličtinou a nikde jsem se s jistotou nedozvěděl, jestli mám olejový filtr patronu nebo vložku. Je mi to blbý, ale když sem napíšu VIN, poradíte mi? :)

JMZGH19L601174620
 
Vcera mi v eshope tvrdil ze od MANN vlozka filtra na GH 2.5 je univerzalna od 2008 do 2012, ale ine eshopy maju od rocniku 2009 vyssie srobovaci filter, napriklad alza pre GH ponuka len ten. Nepochopitelne, preco v polovici vyroby auta zmenia filter.
 
Ahojte.. Mam mazdu 6 2.0 r. 2008 wagon.... Budem meniť olej a teraz tam je Original Oil 5w30... keďže najazdím dosť málo, cca 5000km za rok, aký by ste mi doporučili, prípadne tam nechať aký tam je? A mení sa aj palivovy filter? Na predchádzajúcom aute sa nemenil, bol umiestnený v nádrži... Pýtam sa preto, lebo ešte neviem komu to dám meniť a možno budem diely kupovať ja..
 
Back
Top