• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

manuál Výměna převodovky

No ještě teda, při výměně za mojí dlouhou převodovku nebudu mít nějaký problém pak s něčím?

A pak poslední dotaz, uměl byste někdo případně sehnat?
 
No ještě teda, při výměně za mojí dlouhou převodovku nebudu mít nějaký problém pak s něčím?

A pak poslední dotaz, uměl byste někdo případně sehnat?
Pokud tam máš tu dlouhou převodovku, krátkou tam dát asi nemůžeš. Já to zkoušel naopak a auto nejezdilo plynule.

Pokud bys chtěl dlouhou, mrkni na tu moji. Z Polska mi borec místo krátké dovezl dlouhou, tak ti ji rád prodám, jestli to je ta na tvoje auto. Měl jsem ji tam pár dnů a řadila dobře.
 
Pokud tam máš tu dlouhou převodovku, krátkou tam dát asi nemůžeš. Já to zkoušel naopak a auto nejezdilo plynule.

Pokud bys chtěl dlouhou, mrkni na tu moji. Z Polska mi borec místo krátké dovezl dlouhou, tak ti ji rád prodám, jestli to je ta na tvoje auto. Měl jsem ji tam pár dnů a řadila dobře.
Na moji g120..
Strasne bych ji tam chtel :/
Prave by me zajimalo jestli nekdo ma s vymenou takhle skusenost uz :)

Ja to blbe precetl a neuvedomil jsem si ze ty jsi vymenoval g165 za g165...
 
Na moji g120..
Strasne bych ji tam chtel :/
Prave by me zajimalo jestli nekdo ma s vymenou takhle skusenost uz :)

Ja to blbe precetl a neuvedomil jsem si ze ty jsi vymenoval g165 za g165...
Ano, G165 za G165. Ale místo G165 mi borec přivezl napřed G120. Já to nevěděl a nechal to tam namontovat. Auto si s tím nic nerozumělo. Tak jsem pak nechal dovézt G165 a to už bylo ok. Ale G120 mi teď leží ve sklepě. Takže kdybys chtěl, můžeme se domluvit.
 
Jo, našel jsem v británii to měněj o 106 a píšou něco o změně final drive.. Tak OK :)

Teď už jen sehnat..

Snad se do léta poštěstí ;)

Ano, G165 za G165. Ale místo G165 mi borec přivezl napřed G120. Já to nevěděl a nechal to tam namontovat. Auto si s tím nic nerozumělo. Tak jsem pak nechal dovézt G165 a to už bylo ok. Ale G120 mi teď leží ve sklepě. Takže kdybys chtěl, můžeme se domluvit.
Nene, děkuji, tu mojí si shovám případně, ona je relativně v pořádku, občas nejde zapřáhnout 1ka hlavně v chladným počasí.
Ale jinak je v pořádku. 50tkm
 
Zdravim mazda experty,
mate nejaky tip, kde poridit novou manualni prevodovku na M6 GJ 2.2D AWD? Ceka me bohuzel vymena a naceneni autorizaku za 100tis Kc mi prijde zbytecne draha volba. Cetl jsem ze mate pozitivni zkusenosti s dovozem z Polska. Mate odkaz primo na nejaky vyzkouseny shop nebo jste si nechali nekym dovezt? Diky za tipy ?
 
Ahoj ,jsem tady nový. můj dotaz souvisí s řazením,kupuju Mazdu CX5 awd,2.0 benzín,manual ,výroba 9/2013,vin JMZKEK97600308813,absolvoval jsem zkušební jízdu vše s řazením bylo v pořádku, až na to, že jsem zaregistroval při řazení to šlo občas z 1 na 2 jakoby to šlo trochu přes zuby . Načetl jsem si o tom až dnes ráno zde/dokumenty pro servis jsem zde viděl/. Tak a teď začínám být fakt hodně nervózní , mám se hodně bát? Nebo radši koupi zrušit? /dál jsem zálohu/Děkuji vám za komentáře.Radek/ s nervama v kýblu/
 
Omlouvám se, vidím, že jsem dotaz zařadil pod špatnou modelovou řadu,je možné přesunout,prosím. Děkuji Radek
 
Ahoj ,jsem tady nový. můj dotaz souvisí s řazením,kupuju Mazdu CX5 awd,2.0 benzín,manual ,výroba 9/2013,vin JMZKEK97600308813,absolvoval jsem zkušební jízdu vše s řazením bylo v pořádku, až na to, že jsem zaregistroval při řazení to šlo občas z 1 na 2 jakoby to šlo trochu přes zuby . Načetl jsem si o tom až dnes ráno zde/dokumenty pro servis jsem zde viděl/. Tak a teď začínám být fakt hodně nervózní , mám se hodně bát? Nebo radši koupi zrušit? /dál jsem zálohu/Děkuji vám za komentáře.Radek/ s nervama v kýblu/
Pokud by ti to řazení vadilo, koupi zruš. Mně to dělalo to samý, sralo mě to celý ty 4 roky, co jsem auto měl, a nic nepomohlo. Musel jsem nakonec měnit celou převodovku za jiný kus. Vyšlo to cca na 15k (převodovka a práce). Pak už to bylo ok. Prodávající ti o tom měl říct, takže ti to nemusí být blbý. Je to sice častý problém a pochází už z výroby, ale to neznamená, že to je v pořádku.
 
Ahoj, má někdo tušení, jestli má M3 BM 2,0 benzin dvouhmotu nebo jednohmotu setrvačník ? Budu měnit převodovku a rovnou s tím chci udělat spojku. Tak abych objednal vše co je třeba.. Dík
 
Ahoj, má někdo tušení, jestli má M3 BM 2,0 benzin dvouhmotu nebo jednohmotu setrvačník ? Budu měnit převodovku a rovnou s tím chci udělat spojku. Tak abych objednal vše co je třeba.. Dík
Je tam klasický setrvačník.
 
Zdravím lidi, byl jsem v mazdě se svou BN G120, přičemž trojka vibruje, až skoro kovové klepání při 45-55km/h a co líp vylítne při vyšších otáčkách - fakt super fičura, pokud člověk nechce používat omezovač povolené rychlosti nebo ho život nebaví a chce rozstřelit např. při předjíždění

Dle vyjádření servisu - ze zkušenosti, se to prý netýká jen BM ale i poface, tak pozor na to, není to zdaleka tak časté, ale .... Asi nějaké převodovky zbyly a švihli je i do BN, jinak si to nedovedu vysvětlit.
 
Tak naštěstí u mé BN je třetí převodový stupeň vpořádku. Jak na to reaguje servis v záruce? Výměna převodovky/synchronů?
 
Tak naštěstí u mé BN je třetí převodový stupeň vpořádku. Jak na to reaguje servis v záruce? Výměna převodovky/synchronů?
Ahoj, 2017tka, takže je po záruce. Budu řešit vlastní cestou - 45tis za výměnu nedám, jejich postoj je takový, že smolík, doporučili koupit z vrakace jinou a namontovat.
 
Převodovka vyměněná, náhradní poskytl - mellda. Funguje podstatně lépe.

3ka malinko vibruje (ostatní stupně 100%).
Nicméně vlastně se ani nedivím, že 3. stupeň bývá K.O., když si člověk uvědomí, délky převodových stupňů.
Jezdit na 2.stupeň aspoň do 55-60, aby nebyl podtočený motor (vyšší vibrace), tak tam člověk loupne 3ku v 45 a jezdí na ní defakto celé město,
a také kterékoli předjíždění 90+ včetně dálnice, aby bylo efektivní - zas tolik síly ten motor nemá ani po přehrání sw.

Nevím nakolik jsou běžné opotřebované kratší převodovky u G165, ale předpokládám, že jich bude méně, pokud ne, tak holt MAZDA dost zaváhala.
Doporučuji před koupí převodovku opravdu zkontrolovat, nikomu nepřeji zážitky, kdy při předjíždění zařazená rychlost vyletí a auto nejede,
celkem infarktová záležitost.
 
Back
Top