• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Vzduchové sání

ZT79

člen KLANu
79
Zdravím panové! Máte prosím někdo zkušenost se sundáváním vzduchové krabice, ve které je vzduchový filtr? Potom co se odepne víko, je to už jen o nějakém násilí, grifu nebo jsou někde schované nějaké šrouby? Já žádné šrouby nenašel a nerad bych ulomil nějaký plastový zámek.
Potřebuji se dostat k tomu kolenu co je na přední straně, abych ho "vytěsnil". Je volné a klepe.
Díky

Mazda 6 GH , 2.2 MZR-CD

Mazda_air_filter.jpg
 
Jsou tam jen spony (jsou i vidět na obrázku) a samozřejmě odpojit váhu vzduchu.
 
Jsou tam jen spony (jsou i vidět na obrázku) a samozřejmě odpojit váhu vzduchu.
Myslíš na obrázku, který jsem přiložil?
Pokud ano, tak tam jdou samozřejmě vidět spony od víka. Jde mi o to jak sundat ten spodek, ve kterém je uložený filtr.
 
Odpojit váhu vzduchu (vytáhnout ty 2 hadičky), povolit a vysunout hadici co vede do airboxu a pokud jej chceš vytáhnout celý, tak stačí zabrat a on se "vycvakne" z takových gumových "čepů" na které je nasazen a zaražen. Nijak jinak tam nedrží. No a filtr je uvnitř jak psali kolegové, stačí odcvaknout ty 2 plechové spony. to je celé. Za minutu je venku. A za druhou nazpět :). Ať se daří.
 
Tady i s foto ;) :
 
Back
Top