• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Xenony, výbojky

Dost záleží jaký vybojky tam dáš,ty nový...kluci tu tvrdí ze nejlepší jsou Philipsky,ja tam mám jednu GE a druhou noname a je to rozdíl,ale co tak poslouchám kluky tak nejlepší a stopro řešení je vyčistit a koupit i nový,osvědčený vybojky.Vím,rada nic moc,ale já to tak nejspíš řešit budu,navíc nechám prelestit plexi...

Taky jsem světla nechal u nás v práci přeleštit. A když to necháš přeleštit (nebo si to budeš leštit sám),tak doporučuju na konec dát vosk,který světla ochrání před vnějšími vlivy. Já jsem dával 3M.
 

Přílohy

  • 20150420_171158.jpg
    20150420_171158.jpg
    292,7 KB · Zobrazení: 20
Díky za rady, je mi jasný, že výbojky + vyčištění je jasná a nejlepší volba. Ale je to lehce dražší volba, sám si to rozlepení neudělám, kolik jste za to cca dali - ideálně Prágl...

EDIT: Davep, koukal jsem na tvoje stránky, palce nahoru i u nohou, pecka!
 
Prágl bohužel nemůžu sloužit,ale v Olomouci za komplet vyčištění pětikilčo.
 
Kua, to by se vyplatilo tam zajet. Ehm teda vyplatilo, ale ne s mojí 2,3 ;) Díky i tak.
 
No s 2.3i asi moc nevyplatilo,to je fakt. Nebo vymontovat světla,poslat po Naturalovi a ten by je zase dovezl vyčištěný.Ale to se rovná víkend bez auta a navíc práce se sundáním světel,takže to asi taky není optimální řešení :(
 
Zrovna jsem chtěl psát, že bych světla vzal na výlet :D Tak vymontování a namontování světel je otázka chvilky ;)
 
Moje xenony svítěj dost na pytel, když jste měnili výbojky, zlepšilo se to nějak výrazně nebo je jediným řešením světlo rozlepit a vyčistit čočky, což pro mě znamená dát to někomu udělat, bo mám obě ruce levé.
díky za info.
Výměna výbojek určitě krapet pomůže, ale nejlepší bude to rovnou rozlepit. Vyčištění čoček je jedna věc, ale nejhlavnější je vyčištění odrazových ploch. Jak psal Milda, tak samotné vyčištění čoček nemá cenu ;)
 
Před pár dny mi "konečně" přestala úplně svítit ta jedna výbojka jak mžourala do zelena. o_O Tak sem koupil výbojky Osram NightBreaker Unlimited. :)
A musim říct, že to teď fakt svítí dost dobře. Co sem byl zvyklej si přisvěcovat mlhovkama, tak teď mě to ani nenapadne. Světlo tyhle výbojky vadávaj fakt čistě bílý nic extra do modra nebo tak.
 
moje zkušenost je, že Osram při deklarovaných 4200 dává žlutější/teplejší světlo nežli Philips
 

Přílohy

  • kelvin_color_temperature_scale_chart.jpg
    kelvin_color_temperature_scale_chart.jpg
    62,3 KB · Zobrazení: 47
S cenou je to trošku horší no :rolleyes: za ty dvě výbojky 3369kč :D

U těch NightBreakerů deklarujou myslim 4350K nebo něco takovýho, ale je fakt, že to neni extra studená bílá, ale to nemění nic na tom, že to svítí dobře.
 
Jaaaj...to je peněz...jedno z mých dětí by nesmělo měsíc jíst :D

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10
 
Bonbóny,je to jim stačí :D
No na dětech bych šetřil a vybojky nekoupím,ale fólie na skla asi pořídím...mi to děti jednou oplati :D

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10
 
Kdyz se vratim k tem svetlum, tak opravdu. Vyndat, rozlepit a co muzes to vycistit, vylestit a slozit i s novyma vybojkama. Pak to bude svitit jako das. Byl jsem tenkrat dost mile prekvapeny :)
 
Jj,tted este najit nekoho kdo to za rozumnou cenu kolem Praglu a na počkání udela:-/
 
Back
Top