• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Zatekani do auta, mokra stropnice, voda v kufru

Klimes-j

nový člen
8
Mazdar, mam s autem problem. Objevili se mi na stropnici mapy a je mokra (viz. foto). Nekudy mi do auta zatika a netusim kudy. Voda se dostava do kufru, nejvic ji ale je v miste kde je hever. Chtel jsem sundat hagusy a podivat se pod ne a pod ty cerny gumy jestli by to nemohlo bejt nekde tam. Netusite nekdo jak hagusy sundat nebo jestli tam nejsou nejaky odtokovy kanaly, pod tou cernou gumou, ktery by se mohli ucpat? Ty krytky na krajich tam drzej jak svina s mam strach ze je rozlamu az se je budu snazit sundat. Nevite jak je oddelat a jestli potom pujdou hagusy sundat? Nebo kam se podivat, kudy by tam mohlo tyct. Nejaka podobna zkusenost? Tesneni se zdaji byt dobra, ale nevim jak to poznat nebo vyzkouset. Vsem dekuji za rady, nebo napady kam mrknout, co rozebrat, jak odzkouset tesneni, proste cokoli jak se te vody zbavit a mit v aute sucho. Nebo nekdo z okoli Usti nad Orlici co by byl ochotnej pomoct, nebo na to mrknout? Diky

IMG_20200224_155732.jpg IMG_20200224_155729.jpg IMG_20200224_155742.jpg
 
Dle ty mapy to vypada spis tak ze to tece odnekud ze stredu k okrajum. GH neznam, ale neni nekde tam uchycena ploutev/prut anteny?
 
Dle ty mapy to vypada spis tak ze to tece odnekud ze stredu k okrajum. GH neznam, ale neni nekde tam uchycena ploutev/prut anteny?

GH, alespoň naše kombi, rv 09, má anténu od rádia v zadním bočním okně, to tady vypadá, podle fotek taky. Leda jestli tím zadním spoilerem, co třeba my máme nahoře na pátých dveřích, včetně brzdového světla
 
GH, alespoň naše kombi, rv 09, má anténu od rádia v zadním bočním okně, to tady vypadá, podle fotek taky. Leda jestli tím zadním spoilerem, co třeba my máme nahoře na pátých dveřích, včetně brzdového světla
To vypadalo na super tip, ale koukal jsem na to a leda ze by tam protikalo tou pruchodkou na kabely, zejtra to jeste rozdelam a okouknu. Jinak je pridelany na kufru a teklo by to spis do vika kufru, jediny mysto kde by to mohlo tyct je ta kabelova pruchodka. Kazdopadne diky za tip.
 
GH, alespoň naše kombi, rv 09, má anténu od rádia v zadním bočním okně, to tady vypadá, podle fotek taky. Leda jestli tím zadním spoilerem, co třeba my máme nahoře na pátých dveřích, včetně brzdového světla
Jak uz psal kolega, GH nema antenu, ma ji integrovanou v okne.
 
To vypadalo na super tip, ale koukal jsem na to a leda ze by tam protikalo tou pruchodkou na kabely, zejtra to jeste rozdelam a okouknu. Jinak je pridelany na kufru a teklo by to spis do vika kufru, jediny mysto kde by to mohlo tyct je ta kabelova pruchodka. Kazdopadne diky za tip.

To byl jen momentální nápad s tím spoilerem, psala jsem to hlavně skrz tu anténu. No nicméně je to mazec, podle fotek to vypadá, že tam teče dost...a v tomhle počasí, to je na mašli přeju brzké vyřešení a dej pak vědět, jestli se něčeho dopidis.
 
Vodu u heveru na me M6 GH r.v. 2008 resim take. Zkusil jsem rohy a hrany namatlat silikonem tak uvidim. Kdyby se ti povedlo vyresit, budu rad za radu. Diky a preju hodne km
 
IMG_20200404_190026.jpg IMG_20200404_190036.jpg IMG_20200404_190042.jpg Mazdar, tak jsem se konecne dostal k tomu abych se vrhnul na to zatykani. Takze tohle japonci moc dobre nevymysleli. Hagusy jsou prosroubeny skrz strechu a jsou zatesneny jenom prez gumu, ktera u me byla uz ztvrdla a teklo to kolem sroubu. Krytka na hagusech se sudavat nemusi,ale to jsem zjistil, az kdyz jsem ji sundal a ulamal vsechny drzaky tej krytky. Musi se sundat stropnice a pod ni jsou dve matky kterou jsou prisroubeny hagusy. Ty jsem odmontoval, podmazal tesnenim na vany a zase prisroubyl. Jeste jsem si pri te prilezitosti namontoval parkovaci senzory a nalakoval tazny, kdyz uz to bylo rozhozeny. Podotykam ze mi zatykalo prez hagusy v zadu, ale neni duvod si myslet ze vepredu to bude jinak. Kdyby nekdo chtel nejak poradit, rad pomuzu, ale asi to bude tak vsechno na co jsem prisel. Snad to nekomu pomuze. IMG_20200404_190046.jpg IMG_20200404_190045.jpg
 
Ahoj,taky mě teče do kufru a nevím kudy, už jsem přetěsnil i zadní světla...
Je teda možné že mě tam teče střechou i když nemám hagus?
Mám tam je ty plastové krytky tak to asi teče po dně protože ty nemají žádné těsnění.
Musím to teda taky taky rozebrat a přetěsnit?
M6 GH liftback.
 
Poslední úprava:
Vodu v kufru na pravé straně včetně jezírka pod heverem jsem měl i já :/ Zatím podezírám PZ světlo a těsnění za ním, ale nerozdělával jsem to. Vždycky jsem (typicky po průtrži mračen při bouřce) zjistil až mokrej koberec, nenašel jsem zdroj průsaku. Ví se už, kde je problém? Mám liftback.
DSC_3448.JPG
 
Měl jsem podobný problém a u mě to nakonec byl ostřikovač. Nejlepší řešení je odstrojit celý kufr, zavřít se v něm s baterkou a polévat vodou zadní část auta ;)
 
Tak do ted to nemám hotové, světla už přetěsnovalo snad 10 lidí a pořád teče :( jak jsi na tom ty?
Zatím žádná stopa po vodě, ale je fakt, že ani před tím přetěsněním to tam nenateklo při každým dešti. Zkusím pod hever dát něco, podle čeho poznám, zda tam voda byla nebo ne.
 
Zatím mám první stopu, sahám zevnitř do světel a sucho i kolem těsnění ale asi to prokapávám pod světlem mezi plechy byla kapka....nevím co to je?

IMG_20200718_202850.jpg
 
Ahoj, mám podobný problém. Pří výměně pneu na zimní mi na podzim vyndávali rezervu a zavolali mě, ať se jdu podívat na svůj nový bazén. A opravdu, rezerva byla tak ze třetiny ve vodě, muselo to tam být tak čtvrt roku, ale ničeho jsem si nevšimnul. Zrezly mi klíče na kola a trochu něco zplesnivělo, ale vysušil jsem to. Teď kontrola a dole opět trošku vody, ale opravdu malinko. Takže někudy tam teče - když teď čtu, kudy všude je to možné, tak mě čeká asi pěkná práce. Ale nejspíš tipuji světla. Jinak je to kombík GH, má na střeše podélníky a nad zadním oknem ten spoiler.
 
U mňa na mojom liftbacku zatekalo vľavo vzadu po montáži Thule držiakov a priečnych nosičov. Po odmontovaní bez problému. Sadu Wingbar Edge + montážny kit na moje auto som kupoval používané a jeden zo šróbikov, ktorými sa kit upevňuje do strechy má strhanú imbusovú hranu a pocitovo som ho nevedel dotiahnuť tak na pevno ako ostatné. Takže pred touto sezónou kúpim sadu nových úchytových šróbov a myslím, že budem v pohode..
 
Mě také zatékalo, vlevo vzadu byl vlhký roh. V létě jsem sundal stropnici abych mohl sundat a podlepit střešní kotvící body (jinak než zespodu se k nim dostat nedá). Myslel jsem si, že to pomohlo, ale po nějaké době jsem měl opět vlhkou stropnici vlevo vzadu. Po bližším přezkoumání jsem našel popraskaný těsnicí tmel v levém zadním rohu, kde se střecha napojuje na boční panel a zadní příčný nosník zadních výklopných dveří. Sundal jsem střešní lištu, pořádně jsem to místo očistil, odmastil a opatrně zatáhl tenkou vrstvou silikonu. Od té doby je sucho. Oprava je to taková, no nic moc, ale pokud by se to mělo dělat pořádně, musí se starý tmel vybrousit, dát nový a přelakovat. Možná až budu mít víc času....

1676961868466.png
 
Back
Top