• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Zvolit BM/BN nebo BP - pro a proti

Jako kupovat si starší ojetinu a volit mezi BM a BN tak je lepší vzít si BN i když zas BM má manuální brzdu což je spis výhoda.
Ale přecházet z BM na BN mi nedává smysl - 230 tisíc je jistě dost ale pokud to auto není nějaká kaše tak bych proste dal něco do servisu a jezdil spokojeně dal.
A když přechod na novější tak na další generaci. BN je jen takový facelift.
 
Děkuji ti za názor, nechám si to vše ještě projít hlavou.Nebranim se novinkám a renovacim,ale nesmí to být na úkor kvality a spolehlivosti. Nechci stahovat kalhoty,když brod je daleko,ale taky ne být stálým návštěvníkem servisu,vyjma klasiky:)

Jako kupovat si starší ojetinu a volit mezi BM a BN tak je lepší vzít si BN i když zas BM má manuální brzdu což je spis výhoda.
Ale přecházet z BM na BN mi nedává smysl - 230 tisíc je jistě dost ale pokud to auto není nějaká kaše tak bych proste dal něco do servisu a jezdil spokojeně dal.
A když přechod na novější tak na další generaci. BN je jen takový facelift.
Díky za názor.Auto je v pohodě,jen ten nájezd,i když vím,jak jsem jezdil a co jsem na autě dělal.Mozna nemusí být problém motor,ale nevím,jak dlouho vydrží převodovka.Mechanicke díly na nápravě se dají vyměnit.Tez nevím,jak dlouho jeste může vydržet katalyzátor. Nicméně promyslím a uvidím a za každý názor jsem vděčný.
 
Kdybych to měl popsat za sebe.
Chceš manuální ruční brzdu ? Nech si BM (nájezdu se neboj)
Chceš elektronickou ruční brzdu ? Sežeň BN
Chceš úplně jiný auto ale podobný motor ? Vem BP Sky-G
Chceš úplně jiný auto a jinak reagující motor ? Vem BP Sky-X

Obecně platí že je lepší se vyhnout prvním dvěma rokům výroby jakéhokoliv auta (ideál je vždy facelift i když nemusí to být 100% pravidlo) - to platí pro tu BP.

Sky-G 2.0 v BP se neboj. Je to jen další položka před koupí ojetiny nebo vlastně i novýho auta na kterou se zaměřit (stačí poslouchat zespodu auta nebo od kol jestli od motoru neuslyšíš néuplně pravidelný klepání)

Když se kupuje "nový" auto tak by mělo platit pravidlo, že by mělo být minimálně stejně dobrý jako to současný což BN i BP/CX30 budou splňovat.
 
Jako kupovat si starší ojetinu a volit mezi BM a BN tak je lepší vzít si BN i když zas BM má manuální brzdu což je spis výhoda.
Zrejme jedina a i to je uhel pohledu. Uz jen takova vec, jakou jsou kapsy v prednich dverich - to jsem puvodne ani netusil, ze v BM je jen otvor na lahev. Svetla - absolutne neporovnatelna. Nesrovnatelne jemnejsi HUD. Sklapeni zrcatek... atd, atd. Ja bych z BM do BN klidne skocil. To auto je proste vyladene.
 
Kdybych to měl popsat za sebe.
Chceš manuální ruční brzdu ? Nech si BM (nájezdu se neboj)
Chceš elektronickou ruční brzdu ? Sežeň BN
Chceš úplně jiný auto ale podobný motor ? Vem BP Sky-G
Chceš úplně jiný auto a jinak reagující motor ? Vem BP Sky-X

Obecně platí že je lepší se vyhnout prvním dvěma rokům výroby jakéhokoliv auta (ideál je vždy facelift i když nemusí to být 100% pravidlo) - to platí pro tu BP.

Sky-G 2.0 v BP se neboj. Je to jen další položka před koupí ojetiny na kterou se zaměřit (stačí poslouchat zespodu auta nebo od kol jestli od motoru neuslyšíš néuplně pravidelný klepání)
Ok,díky, elektronická ruční brzda mě láká, priklanel bych se variantě 2 nebo 3,tedy BN,nebo BP.Diky za radu ohledně vynechání prvních dvou let výroby,což znamená případě M3 BP od roku výroky 2021 :).
A to klepání,na to se fakt zaměřím,díky.

Zrejme jedina a i to je uhel pohledu. Uz jen takova vec, jakou jsou kapsy v prednich dverich - to jsem puvodne ani netusil, ze v BM je jen otvor na lahev. Svetla - absolutne neporovnatelna. Nesrovnatelne jemnejsi HUD. Sklapeni zrcatek... atd, atd. Ja bych z BM do BN klidne skocil. To auto je proste vyladene.
Tak co bych určitě na novějším autě ocenil,jsou minimalne LED svetla a zadní couvaci kamera.
 
Ok,díky, elektronická ruční brzda mě láká, priklanel bych se variantě 2 nebo 3,tedy BN,nebo BP.Diky za radu ohledně vynechání prvních dvou let výroby,což znamená případě M3 BP od roku výroky 2021 :).
A to klepání,na to se fakt zaměřím,díky.
Ona tě přestane lákat dokud nezjistíš, jak to TRW vymyslelo na ho... s vodícíma plíškama na zadních destičkách. Ale pokud budeš každej rok čistit a mazat tak to bude ok :joy: ;)

V tomhle jsem trochu prehistorie a já si na elektrickou ručku nezvyknul a rád se vrátil k pravěkému lanovodu.
 
Tak co bych určitě na novějším autě ocenil,jsou minimalne LED svetla a zadní couvaci kamera.
Jdi rovnou do BP - ten systém je úplně jinde a hlavně ten interiér ti bude dělat radost kdykoliv si sednes a head displej na skle a td…..
 
Ona tě přestane lákat dokud nezjistíš, jak to TRW vymyslelo na ho... s vodícíma plíškama na zadních destičkách. Ale pokud budeš každej rok čistit a mazat tak to bude ok :joy: ;)

V tomhle jsem trochu prehistorie a já si na elektrickou ručku nezvyknul a rád se vrátil k pravěkému lanovodu.
Aaaa,ok,tak to je též dobře vědět:D..
 
Ona tě přestane lákat dokud nezjistíš, jak to TRW vymyslelo na ho... s vodícíma plíškama na zadních destičkách. Ale pokud budeš každej rok čistit a mazat tak to bude ok :joy: ;)

V tomhle jsem trochu prehistorie a já si na elektrickou ručku nezvyknul a rád se vrátil k pravěkému lanovodu.
Pravda - kdybych si mohl vybrat jakou brzdu bych v BP chtěl beru taky manuál - autohold nepoužívám.
 
Jdi rovnou do BP - ten systém je úplně jinde a hlavně ten interiér ti bude dělat radost kdykoliv si sednes a head displej na skle a td…..
Díky,měl jsem pujcenou CX 30 v klasice a trochu mě vadily ty adaptivní světlomety,protože párkrát na mě blikali protijedouci ridici...
 
Já měl 3 s adaptivnima půjčenou týden. Na svém to nemám.
Je to pěkný ale vyhovuje mi spis klasika kdy to zhasne a jakmile minu auto zas se rozsvítí dálka - je to rychlejší než postupně rozvíceni.
Jinak na mne nikdo neblika a jezdím jen na automatiku.
 
Takže pakliže nezustanu u BN,tak BP tedy od roku výroby 2021?
Ani Německo na tom nebude jinak,co se týká kvality ojetých BP R.v.2019,myšleno motor?

Já měl 3 s adaptivnima půjčenou týden. Na svém to nemám.
Je to pěkný ale vyhovuje mi spis klasika kdy to zhasne a jakmile minu auto zas se rozsvítí dálka - je to rychlejší než postupně rozvíceni.
Jinak na mne nikdo neblika a jezdím jen na automatiku.
Ale jak říkám,LED proti halogenove klasice je prostě úplně jiná liga,aspoň pro mě
 
Motor je řekl bych fuk - minimálně třeba do 2022 - ale jde o to ze dost lidi co mělo 2019 řešili pazvuky v interiéru a zrcátka a takový ty porodní blbosti plus termostat.
 
Právě, mám v poslední době pocit,že ty halogeny málo svítí a to je nemám vysvicene,nebo si to aspoň myslím.Ale v té CX 30 to bylo fakt super.I odhlučnění motoru bylo dobré,nebo mi to aspoň tak přišlo.

Odesláno z mého SM-A346B pomocí Tapatalk
 
Odhlucnení je celkově na BP/CX30 výrazně jinde jak u BM/BN.
Do cca 160 si pluješ docela tiše.
 
Za mě jasně BP. Už bych se k BM určitě nevracel. Interiér super, nový infotaiment, podobný motor, lepší odhlučnění, adaptivní světla, hud na sklo, autohold atd.
 
A to cvakani motoru,když je to tam,je od začátku?Nebo od určitého náběhu?

Odesláno z mého SM-A346B pomocí Tapatalk
 
Podívej já mám pocit z toho co sem zjišťoval ze většina lidi na to přišla cca po 10-20 tisicich - tedy pokud bude auto mít řekneme 50 buď by to tam bylo nebo už se to neobjeví.
 
Back
Top