• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín 1.8 MZ-R slabé pískání při vyšších otáčkách

jgecnuk

nový člen
1
Zvažuji nákup mazdy 5 z roku 2008 s nájezdem 116 t.km s benzínovým motorem.
Je dovezená z Rakouska s pravidelným servisem a výměnou oleje. Byl se na ní podívat mechanik a říkal, že vše je ok, jen že při vyšším plynu je slyšet lehké pískání. Je to něco čeho bych se měl obávat? Nejedná se o nějakou častou závadu?
Chtěl jsem benzínový motor koupit kvůli spolehlivosti, ale nevím jestli tohle není špatný kousek.

Je někde v okolí Brna nebo Svitav dobrý mechanik, který by to mohl posoudit?

Děkuji
 
Pískání může jít odkukoliv, to odsud úplně nevymyslíme. Obecně jsou ty motory spolehlivé. Což ale neznamená, že se nenajdou kusy, které jsou ve špatném stavu. Už jsem jich taky viděl dost.
Kolem pískání mě napadá, že by to mohla být nějaká kladka. Což není nic vážneho. Ovšem, pokud se na ní byl dívat mechanik, neměl by poznat, o co jde?
 
na těhle benzínákách odcházejí pístní kroužky, jsou moc slabé, vydrží tak 100-150tis km, pak GO motoru .. tos asi nechtěl slyšet co .. vychází to kolem 25-30tis Kč oprava ..
 
Back
Top