• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Aktualizace systému MZD Connect s dotykovým displejem (od roku 2014)

Ta tu máme novou verzi firmware cmu150_EU_70.00.335C.Nemá už někdo nainstalováno?Nějaké větší změny?
 
Tak už i já mám nový software.Změnu jsem zatím nepoznal,jen jsem přišel o vylepšení AIO.
Jelikož mě brzy čeká první garančka,tak AIO přidávat nebudu.Ale po garančce to zas vyladím o_O
 
Počkat, chápu to tak, že nový FW zablokuje AIO a také zruší “zadni vrátka” pro znovu spuštění AIO?
Musí se to potom povolit kabelem a tedy rozebraním půlku auta.

Pokud ano, tak je otázkou zda potrebuji aktualizaci FW a co tak významného opravuje, nebo už AIO nepotrebuji vůbec.
 
Ja pri druhym (a poslednim) serial access hacku ulomil jednu packu u te stribrne listy, tak jsem si napred zjistil,jestli to neodstrani AIO a jak jsem zjistil,ze jo a ze v changelogu ani neni nic,co by stalo za to,tak jsem se na to vyprdl. Spis uvazuju o downgradu na verzi 59 (s vymenou usb hubu s pomalym nabijenim) a ze tam rozchodim ty navigacni sipky v HUD. To je daleko vetsi pridana hodnota.

Odesláno z mého XT1635-02 pomocí Tapatalk
 
HUD a šipky jsou mne u zádele. Bo za rok se nic od vývojářů AIO nezměnilo. Navíc to Waze chystá a stejne sleduji jedním okem navigaci na displeji.
Speedometr a další věci prekousnu.
Ale co by mne scházelo je dotyk při jízdě, kvuli tomu to mám.
 
Ja zadnou nestabilitu AA nepozoruju. Obcas se mi restartuje telefon,ale to bude samotnym telefonem. Obcas cerna obrazovka misto navigace,ale opet to davam za vinu telefonu stejne jako obcasne prepojeni audio vstupu z usb na radio.

Co je "navigace na displeji"? Zatim waze nepouzivam. Az vyvojari zacnou pouzivat u programovani hlavu, tak se k nemu mozna nekdy vraitim :) Sipky na HUD jsou super. Clovek nemusi otacet furt hlavou. Nekdy ta hlouoa navigace zahlasi povel pozde a proto se snazim divat prubezne. Sipky by mi pomohly.

Odesláno z mého XT1635-02 pomocí Tapatalk
 
Mě fungovali šipky s Waze. Mám ale AIO AA a FW 59....443 (poslední verze, se kterou funguje FLAC). Bohužel navigační schopnosti Waze pokulhávají za Google. Ale proti švestkám se může Waze hodit.
 
Mě fungovali šipky s Waze. Mám ale AIO AA a FW 59....443 (poslední verze, se kterou funguje FLAC). Bohužel navigační schopnosti Waze pokulhávají za Google. Ale proti švestkám se může Waze hodit.
Jak spolehlivě to ty navigační pokyny na HUD ukazovalo? Četl jsem na ofic fóru, že to může být všelijaký, tj. např. že se kvalita liší ve městě a mimo město, podle telefonu/nastavení aplikace v mobilu, šipky se ukazovaly až od určité vzdálenosti a někdo psal i o kruháčích, že nebyly ok.
 
Waze chystá šipky do Waze. Ne do HUD. To je věc úplně někoho jiného.
To by musel Google a Apple udělat API a navíc každá automobilka na každý typ auta také dostupné API. To je nesmysl, který nikdy nebude.
Nikdo nebude psát pro jednotlivé modely kód s tím, ze staci aby se u nového FW v autě neco změnilo...
 
Jak spolehlivě to ty navigační pokyny na HUD ukazovalo? Četl jsem na ofic fóru, že to může být všelijaký, tj. např. že se kvalita liší ve městě a mimo město, podle telefonu/nastavení aplikace v mobilu, šipky se ukazovaly až od určité vzdálenosti a někdo psal i o kruháčích, že nebyly ok.
Dneska jsem opět zkusil, přijde mi to stejné jako originál navigace. Ale jednou, nebo 2x mi ty šipky vypadly. Ale pak zase naskočili po chvíli.
A co se týče kruháčů, tak si pamatuju, že Waze to ukazoval blbě. Google OK. Jediný háček je, že to nedává zvukové pokyny. Pro mě fajn, aspoň mi to neruší muziku :)
 
Dneska jsem opět zkusil, přijde mi to stejné jako originál navigace. Ale jednou, nebo 2x mi ty šipky vypadly. Ale pak zase naskočili po chvíli.
A co se týče kruháčů, tak si pamatuju, že Waze to ukazoval blbě. Google OK. Jediný háček je, že to nedává zvukové pokyny. Pro mě fajn, aspoň mi to neruší muziku :)
Zvukovy pokyny mi asi budou chybet. Waze ne. Zkusim pohledat nejvhodnejsi verzi FW a treba to bude ok.

Odesláno z mého XT1635-02 pomocí Tapatalk
 
Ahoj,
Ugrade firmware budu dělat první a potřeboval bych si ujasnit pár věcí:
Mám verzi 59.00. 443.
1. Kde stáhnu všechny oficiální verze firmware?
2. Zadní vrátka je "SSH_bringback" ?
3. Jak mohu poznat, že je správně nainstalován "zadní vrátka", když bych chtěl na verzi 502 a výš?
4. Zadní vrátka se nesmažou ani reinstalací firmware. Jak jej lze odinstalovat ručně?
5. Jakou verzi mě doporučíte, která je nejstabilnější a maximálně podporuje AA?
6. Vrátit MZD do původního stavu před instalací AIO = MZD AIO-TI / Uninstall ALL nebo AIO = MZD AIO-TI / Full system restore a nebo reinstall firmware? Je ještě mezi nimi rozdíl? Jaký mi doporučíte?
.
Vady po nainstalování AIO 2.8.4.-1:

MZD se celkově zpomalil zvlášť po 1. nastartování
Po nastartování se pákrát "restartuje" obrazovka
Radio naběhne až po 10-15 s, nereaguje hned změna hlasitosti
Bluetooth - spotify, také naběhne pomalu a zpočátku se hudba trhá, opakuje apod.
Při spuštěné zadní kameře a poté zařazení 1. stupně obrazovka MZD občas zčerná a lze opravit jen znova zpátečka nebo vypnout motor / trojhmat
Zpomalená obrazovka couvajících čídel.
AA jsem přes WIFI nerozjel, asi musím nainstalovat i AIO Teaks App, abych pustil server?
->
to platí asi o pro CASTSCREEN-receiver?
AA pře kabel funguje i s HUD displejem, ale při ukončení couvání se AA nespustí zpět..


Zkusil jsem vytáhnout SD kartu s mapami, že by na to mohlo mít vliv, ale bohužel.

Díky moc za zodpovězení všech otázek. Věřím, že to pomůže i ostatním :)
 
Back
Top