• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Aktualizace systému MZD Connect s dotykovým displejem (od roku 2014)

Mazdar vsem,
jen takovy, mozna trosku mimo dotaz, ale pokud mam navigaci Waze/Google maps pres CarPlay/AA, GPS data se berou z GPS telefonu nebo GPS auta?
 
Ale pokud mas iPhone a zobrazuje se ti na CarPlay rychlost, je GPS braná z auta, přesněji z dat auta. Tuším, že GPS z auta pro CP nějak funguje.
 
Ale pokud mas iPhone a zobrazuje se ti na CarPlay rychlost, je GPS braná z auta, přesněji z dat auta. Tuším, že GPS z auta pro CP nějak funguje.

Ano mam iPhone, ale prave byl strceny v operce a sipka total zmatena (ukazovala nesmyslnou poloho), takze jsem tel. musel vytahnout a pak jeste dat i nejak sikovne,at chytne GPS signal. Pak uz to najelo. Tim jsem se utvrdil, ze GPS data jsou brana z tel. a ne z auta. Info o rychlosti ve Waze jsou, ptz mi to pipalo, kdyz jsem ji prekrocil pak, ale az po vyatzeni toho tel. a naslednem chytnuti GPS dat.
 
Ahoj,
Ugrade firmware budu dělat první a potřeboval bych si ujasnit pár věcí:
Mám verzi 59.00. 443.
1. Kde stáhnu všechny oficiální verze firmware?
2. Zadní vrátka je "SSH_bringback" ?
3. Jak mohu poznat, že je správně nainstalován "zadní vrátka", když bych chtěl na verzi 502 a výš?
4. Zadní vrátka se nesmažou ani reinstalací firmware. Jak jej lze odinstalovat ručně?
5. Jakou verzi mě doporučíte, která je nejstabilnější a maximálně podporuje AA?
6. Vrátit MZD do původního stavu před instalací AIO = MZD AIO-TI / Uninstall ALL nebo AIO = MZD AIO-TI / Full system restore a nebo reinstall firmware? Je ještě mezi nimi rozdíl? Jaký mi doporučíte?
.
Vady po nainstalování AIO 2.8.4.-1:

MZD se celkově zpomalil zvlášť po 1. nastartování
Po nastartování se pákrát "restartuje" obrazovka
Radio naběhne až po 10-15 s, nereaguje hned změna hlasitosti
Bluetooth - spotify, také naběhne pomalu a zpočátku se hudba trhá, opakuje apod.
Při spuštěné zadní kameře a poté zařazení 1. stupně obrazovka MZD občas zčerná a lze opravit jen znova zpátečka nebo vypnout motor / trojhmat
Zpomalená obrazovka couvajících čídel.
AA jsem přes WIFI nerozjel, asi musím nainstalovat i AIO Teaks App, abych pustil server?
->
to platí asi o pro CASTSCREEN-receiver?
AA pře kabel funguje i s HUD displejem, ale při ukončení couvání se AA nespustí zpět..


Zkusil jsem vytáhnout SD kartu s mapami, že by na to mohlo mít vliv, ale bohužel.

Díky moc za zodpovězení všech otázek. Věřím, že to pomůže i ostatním :)

Ahoj, zajímavé otázky, snad nezapadnou v dalších otázkách a odpovědích.

2. ano
3. po nainstalování FW 502 a vyšší, když strčíš do USB flash s AIO, tak ti naběhne instalace
4. v AIO je funkce odinstalovat vše
5. nemám odzkoušeno, kvůli flac jsem se zasekl na 443 :)
6. Není třeba vracet do továrního nastavení, pokud to AIO vyžaduje, tak si o navrácení do továrního nastavení požádá.

"Při spuštěné zadní kameře a poté zařazení 1. stupně obrazovka MZD občas zčerná a lze opravit jen znova zpátečka nebo vypnout motor / trojhmat" - také se mi stalo, že mi obrazovka zčernala. Ale je to tím, že nenaběhne zpět AA, pokud máš telefon připojený ke kabelu, stačí vyndat kabel a opět zastrčit. Obrazovka se vrátí do MZD.
"Zpomalená obrazovka couvajících čídel."- Co je tím myšleno? Nic takového nepozoruju.
"AA jsem přes WIFI nerozjel, asi musím nainstalovat i AIO Teaks App, abych pustil server?
->
to platí asi o pro CASTSCREEN-receiver?" AA jsem také přes WIFI nerozjel, postupoval jsem podle pokynů. Catscreen se mi už vůbec nepodařilo rozjet...nevidím Catscreen ani mezi aplikacemi - zkoušel jsem nainstalovat 2x.
 
Mazdar vsem,
jen takovy, mozna trosku mimo dotaz, ale pokud mam navigaci Waze/Google maps pres CarPlay/AA, GPS data se berou z GPS telefonu nebo GPS auta?
Myslím, že Google Maps s autom komunikuje lepšie, pretože navigácia pokračuje aj v tuneli (tak ako orig. navigácia). Waze len stratí signál a ostane stáť na mieste.
Netestoval som však Google Maps v tuneli bez pripojenia k autu, či si náhodou len nepomáhajú signálom BTS...
 
Myslím, že Google Maps s autom komunikuje lepšie, pretože navigácia pokračuje aj v tuneli (tak ako orig. navigácia). Waze len stratí signál a ostane stáť na mieste.
Netestoval som však Google Maps v tuneli bez pripojenia k autu, či si náhodou len nepomáhajú signálom BTS...
To ze se google mapy neseknou v tunelu jako waze, je podle me dany tim, ze v googlu pri programovani vic premysleli. V tunelu GPS signal neni. Waze zo neresi a proste prestane navigovat. Google mapy jsou chytrejsi a po urcitou dobu (tipuju minutu), predpokladaji, ze urcitou rychlosti pokracujes v ceste dal. Kdyz rychlost dodrzis, tak ti google mapy vcas zahlasi, kam mas po vyjezdu z tunelu pokracovat. Waze ceka,az chytne signal a zahlasi to az potom, coz je naprd,kdyz hned po vyjezdu z tunelu je nejaka odbocka. Musis pak hodne zpomalit a cekat, az se chytne a zahlasi ti. Jeden z duvodu,proc nepouzivam waze.

Odesláno z mého XT1635-02 pomocí Tapatalk
 
To ze se google mapy neseknou v tunelu jako waze, je podle me dany tim, ze v googlu pri programovani vic premysleli. V tunelu GPS signal neni. Waze zo neresi a proste prestane navigovat. Google mapy jsou chytrejsi a po urcitou dobu (tipuju minutu), predpokladaji, ze urcitou rychlosti pokracujes v ceste dal. Kdyz rychlost dodrzis, tak ti google mapy vcas zahlasi, kam mas po vyjezdu z tunelu pokracovat. Waze ceka,az chytne signal a zahlasi to az potom, coz je naprd,kdyz hned po vyjezdu z tunelu je nejaka odbocka. Musis pak hodne zpomalit a cekat, az se chytne a zahlasi ti. Jeden z duvodu,proc nepouzivam waze.

Odesláno z mého XT1635-02 pomocí Tapatalk
Orig. navigácia pravdepodobne pracuje aj s tachometrom, takže vie presne, kde sa nachádzaš (koľko metrov si prešiel v tuneli). Keď som naposledy šiel cez tunel a používal Google Maps cez Android auto, kvôli premávke bola znížená rýchlosť, ale aj napriek tomu mi navigácia ukazovala vzdialenosť vcelku presne. Preto si myslím, že buď taktiež pracujú s údajmi z tachometra, alebo s údajmi z BTS (v Prahe očakávam príjem signálu z rôznych BTS pri rôznych výjazdoch z tunela, takže možno to postačuje na upresnenie polohy).
Skúsim niekedy v tuneli zapnúť Google Maps na inom telefóne (bez pripojenia k autu), aby som vedel porovnať či bude rozdiel v presnosti.
 
Ahoj,
Ugrade firmware budu dělat první a potřeboval bych si ujasnit pár věcí:
Mám verzi 59.00. 443.
1. Kde stáhnu všechny oficiální verze firmware?
2. Zadní vrátka je "SSH_bringback" ?
3. Jak mohu poznat, že je správně nainstalován "zadní vrátka", když bych chtěl na verzi 502 a výš?
4. Zadní vrátka se nesmažou ani reinstalací firmware. Jak jej lze odinstalovat ručně?
5. Jakou verzi mě doporučíte, která je nejstabilnější a maximálně podporuje AA?
6. Vrátit MZD do původního stavu před instalací AIO = MZD AIO-TI / Uninstall ALL nebo AIO = MZD AIO-TI / Full system restore a nebo reinstall firmware? Je ještě mezi nimi rozdíl? Jaký mi doporučíte?
.
Vady po nainstalování AIO 2.8.4.-1:

MZD se celkově zpomalil zvlášť po 1. nastartování
Po nastartování se pákrát "restartuje" obrazovka
Radio naběhne až po 10-15 s, nereaguje hned změna hlasitosti
Bluetooth - spotify, také naběhne pomalu a zpočátku se hudba trhá, opakuje apod.
Při spuštěné zadní kameře a poté zařazení 1. stupně obrazovka MZD občas zčerná a lze opravit jen znova zpátečka nebo vypnout motor / trojhmat
Zpomalená obrazovka couvajících čídel.
AA jsem přes WIFI nerozjel, asi musím nainstalovat i AIO Teaks App, abych pustil server?
->
to platí asi o pro CASTSCREEN-receiver?
AA pře kabel funguje i s HUD displejem, ale při ukončení couvání se AA nespustí zpět..


Zkusil jsem vytáhnout SD kartu s mapami, že by na to mohlo mít vliv, ale bohužel.

Díky moc za zodpovězení všech otázek. Věřím, že to pomůže i ostatním :)

K bodu 5 - tipl bych, že čím novější verze 59, tím pro AA lepší. Na otázku, která verze FW v kombinaci s AIO (obecně všechny tweaky) je nejlepší, vývojář odpověděl:

Well it depends what you mean by "best" if you want the highest FW that is compatible with every tweak that would be 59.00.449 then from 59.00.502 on there are a few tweaks that aren't compatible like the USB audio Mod and when you get to v70 there are a few more like AA, pause on mute but the rest work with all FW.

Já dnes udělám downgrade z v70 právě na 449 a pak zkusím i upgradovat až po nejvyšší verzi 59, pokud mi nějaký tweak, který budu chtít používat, nepřestane fungovat.
 
Dá se nastavit, aby bylo android auto v češtině, ale telefon v angličtině? Jde mi o to, že zítra si jedu pro bazarový telefon (S10 5G), který je prý jen v angličtině. Borec koupil nějakou zahraniční verzi a ta prý byla blokovaná na naše operátory, tak u samsungu nechal za pár tisíc přehrát SW a oni prý chtěli dalších 1.000 navíc za češtinu, což odmítl, takže telefon je jen v angličtině. Dá se prý přidat jiný jazyk, ale čeština "není zařazená mezi primární jazyky a proto je většina popisků v menu v angličtině a jen některé v češtině" - takto nějak mi to říkal. Android auto určitě musí být v češtině, protože jinak nerozumí českýmu hlasovýmu vstupu.
 
Dá se nastavit, aby bylo android auto v češtině, ale telefon v angličtině? Jde mi o to, že zítra si jedu pro bazarový telefon (S10 5G), který je prý jen v angličtině. Borec koupil nějakou zahraniční verzi a ta prý byla blokovaná na naše operátory, tak u samsungu nechal za pár tisíc přehrát SW a oni prý chtěli dalších 1.000 navíc za češtinu, což odmítl, takže telefon je jen v angličtině. Dá se prý přidat jiný jazyk, ale čeština "není zařazená mezi primární jazyky a proto je většina popisků v menu v angličtině a jen některé v češtině" - takto nějak mi to říkal. Android auto určitě musí být v češtině, protože jinak nerozumí českýmu hlasovýmu vstupu.

Já teda droida nemám několik let,ale zdá se mě to jako nějaká hovadina,čeština je snad v základu ve všech droidich telefonech a pokud teda ne tak určitě půjde ze sammobile stáhnout firmware a přeinstalovat
 
Já teda droida nemám několik let,ale zdá se mě to jako nějaká hovadina,čeština je snad v základu ve všech droidich telefonech a pokud teda ne tak určitě půjde ze sammobile stáhnout firmware a přeinstalovat

Ano, FW se přeinstalovat dá. Našel jsem si na to aplikaci, ale zatím se mi nepodařilo zjistit označení modelu, tak nevím, jestli je ke stažení. V každém případě v základu čeština být nemusí. Problematika je popsána zde. I kdybych telefon přepnul do češtiny, radši bych ho nechal v angličtině a jen AA měl v češtině. To by bylo ideální. Českým překladmů nevěřím a mám radši anglické.
 
Ano, FW se přeinstalovat dá. Našel jsem si na to aplikaci, ale zatím se mi nepodařilo zjistit označení modelu, tak nevím, jestli je ke stažení. V každém případě v základu čeština být nemusí. Problematika je popsána zde. I kdybych telefon přepnul do češtiny, radši bych ho nechal v angličtině a jen AA měl v češtině. To by bylo ideální. Českým překladmů nevěřím a mám radši anglické.


Na sammobile určitě budou všechny verze,tušim že jsem to tam tenkrát cpal přes odin,proč nevěřit překladu je to oficiální samsung.Zajimalo by mě co mu to přehrávalo za servis že si řekli za češtinu další litr
 
Sláva, tu minulou tam mám sotva půl roku a už má zase problém s přehráváním z usb, furt se vrací na první skladbu, mrcha.:confused:
 
Pokud nebude nějaká významná změna v novych vydáních, tak to tam nechci. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pokud nebude nějaká významná změna v novych vydáních, tak to tam nechci. ;)
Sent from my iPhone using Tapatalk

(Ver. 70.00.352B)
• [Mazda6 (VIN 600001-TBD)] Center display turns to a black screen due to that the back light of the display turns off. (Further improved).
• [Mazda6 (VIN 600001-TBD)] [CX5 (VIN 600001-TBD)] [MX5 (VIN 200001-TBD)] [CX9 (VIN 500001-TBD)] Audio and display error (Further improved).
 
Nemám M6. :D
A hlavně mám AIO a jakoukoliv novou verzi bych o to přišel, nebo složitým hackem to dělal znovu.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ahoj, chci se zeptat, zda má smysl nechat přehrát FW 70.00.100 na novější, když mě vše funguje dobře. Dá se novým FW získat něco na víc, nebo jen opravuje chyby. Dík
 
Back
Top