• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Aktualizace systému MZD Connect s dotykovým displejem (od roku 2014)

Jo uznávám, třeba je to jen můj pocit. Každopádně některé věci, co mě vadili na původní verzi jsou pryč. Jinak k předchozímu dotazu od 99luftbalons, tak jsem si to updatnul sám.
 
Akorát nemůžu přepnout hlasové povely v navigaci na češtinu, i když na SDčku je. Nevíte někdo co s tím?

aktualizace: Tak už jsem to spáchal :) a šprechtíme
 
Poslední úprava:
To se tu někde už řešilo. Tuším zmacknes tlačítko hlasový odposlech a řekneš něco anglicky...jen si nepamatuji už co.
 
...což mohl vyřešit obyčejný restart v původní verzi. Navíc se mne to děje i u 70ky
Svižnější to určitě není. V lepším případě stejná rychlost.
No mne sa tá 70.xx zdá hodne rýchlejšia ako 59.xx. Pri štarte určite, možno keď je tam zapojený telefón s CarPlay (čo ho trochu brzdí) tak vtedy je to možno na úrovni predchádzajúcej verzie.
Ďalšia výhoda je, že si napr. pamätá poslednú pozíciu v menu.
 
Pokud si vzpomenu a budu v sobotu na srazu a bude tam nějaká trojka se starou verzi FW, můžeme porovnat rychlost na vlastní oči.
 
ahoj, když nainstaluji AIO a z verze 59.00.443 EU N aktualizuji na posledni verzi 70.00. xy, tak není to nic proti ničemu?
Zjistí servis, že mám AIO resp. je to na zánik záruky?
Díky
 
1) je třeba udělat instalaci souboru "zadní vrátka"
Potom V70.0.0....
A potom AIO naostro

2) musíš žít s tím, že to je nelegální zásah a mohlo by se stát, že přijdeš minimálně na danou část o záruku. Před návštěvou servisu na garanckou aspoň já AIO vyhodím. Stejně AIO potřebuji aktualizovat.
 
70.00.100A mam nainstalovanu... oproti 70.00.21A nepozorujem ziadnu zmenu...
Je tam oprava chyby minimálně ta, že pokud jsem měl přepnutý na zdroj audia na AA, puštěnou navigaci, tak občas pokud něco řeklo, přeplo to na rádio, což mě vytáčelo, protože jsem to musel přepnout zpět. Už nevím, jestli to dělal jen waze nebo i mapy. O víkendu jsem tam hodil verzi 70....100A a už se to zdá být ok.
ahoj, když nainstaluji AIO a z verze 59.00.443 EU N aktualizuji na posledni verzi 70.00. xy, tak není to nic proti ničemu?
Zjistí servis, že mám AIO resp. je to na zánik záruky?
Díky
Pokud nehodláš používat AA, tak si v70 klidně nainstaluj. Ve verzi 70 totiž AA od AIO nebude fungovat správně. Nefunguje zvuk. Mám to vyzkoušený. Je to známej bug a s opravou bych tak rychle nepočítal, protože aktuální vývojář AIO nemá novou usb jednotku a prý zatím neuvažuje o updatu na v70. Můžeš zkusit. Downgrade na nižší verzi prý není problém. Horší by to bylo, kdybys měl nainstalovanou i tu novou usb jednotku. Tam prý už downgrade udělat nejde, ale to jsem nezkoušel.
Jinak odstranit AIO není problém. Pokud by tam náhodou nějaký nastavení z AIO po jeho odinstalování zůstalo, můžeš přeinstalovat FW a máš to čistý. Teda až na ty zadní vrátka, který zmiňuje GinBook. Ty se musí odinstalovat ručně.
 
Horší by to bylo, kdybys měl nainstalovanou i tu novou usb jednotku. Tam prý už downgrade udělat nejde, ale to jsem nezkoušel.
Stary SW (starsi ako 70) nepozna novy HW, nenacita z USB kluca ani FW na aktualizaciu. Preto v navode na instalaciu pisu, ze najprv updatnut FW a az ked je 70+ davat novy HW.
 
Zadní vrátka bych si tam nechal tak jako tak. Některé věci z AIO - minimálně ovládání touchscreen za jízdy nebo zrušení těch varovných hlášek po startu nebo při couvání je dobrá věc. Nemyslím že by v servisu něco hledali, když tam aktuálně AIO nebude a aktualizace jim půjde normálně udělat. Taky se jim dá říct že aktualizaci nechceš. Jestli to teda není proti jejich interním nařízením, jako že aktualizaci musí udělat kvůli bezpečnosti. Což ale pochybuju, protože kdyby to bylo proti bezpečnosti, museli by udělat svolávačku a udělat update všem.
 
Dělá tady někdo, případně zná někdo někoho nebo nějaký servis (ideálně Severní Morava), kde mi do MZD Connect přes sériové rozhraní nahraje autorun script? Bohužel mám už verzi 59.00.502.
Já nahrával USB přístup přes Serial rozhraní (USB TTL modul) do MZD minulý týden.
Měl jsem tam už fw. 70.000.100 ze servisu a nemohl jsem tím pádem nahrávat MZD-AIO přes USB stick.
Nejdřív jsem udělal dovngrade na 59.00.545 (níž pod 59.00.502 to nejde). To jsem dělal aby mi tam šlapal dobře Android Auto. A pak už jen to nahrání scriptu přes Serial port do MZD. Dá se to udělat dost rychle včetně vytažení MZD z přístrojové desky, když už člověk ví kam šáhnout. Komplet práce včetně programování do půl hodiny. Náklady na USB TTL cca 30.- Kč
Všechno se dá načíst na https://mazdatweaks.com/ respektive k serial přímo tady https://mazdatweaks.com/serial/
 
Já nahrával USB přístup přes Serial rozhraní (USB TTL modul) do MZD minulý týden.
Měl jsem tam už fw. 70.000.100 ze servisu a nemohl jsem tím pádem nahrávat MZD-AIO přes USB stick.
Nejdřív jsem udělal dovngrade na 59.00.545 (níž pod 59.00.502 to nejde). To jsem dělal aby mi tam šlapal dobře Android Auto. A pak už jen to nahrání scriptu přes Serial port do MZD. Dá se to udělat dost rychle včetně vytažení MZD z přístrojové desky, když už člověk ví kam šáhnout. Komplet práce včetně programování do půl hodiny. Náklady na USB TTL cca 30.- Kč
Všechno se dá načíst na


Jenom doplním, že se dá koupit "Převodník USB-TTL modul" i v našich obchodech, např. GM electronic za 90Kč ("Převodník USB-UART, RESET pin" - odzkoušeno). Taky jsem úspěšně odblokoval a nainstaloval AIO tweaks. Chtěl bych se zeptat, jestli by nestálo za to založit nové vlákno přímo na Aplikace AIO tweaks.
Aby se vyjádřili uživatelé, kteří používají AIO, jaký tweaky si nainstalovali a jaké mají zkušenosti, které tweaky odinstalovali, že jsou k ničemu atd.
Chci poprosit o radu, jakou máte verzi FW při používání AIO tweaks? Já mám 59.00.502 EU N, uvažuji o přeinstalaci na 59.00.545A. Uvidím nějaký rozdíl, má cenu dělat tuto úpravu?
Já používám tyto AIO vylepšení:
- Touchscreen While Moving
- Shorter Delay Mod
- Videoplayer + Swap file (používám flash disk 64G naformátovaný programem "guiformat" na fat 32, protože Windows umí formatovat jenom velikost do 32G, na tomto disku mám filmy a hudbu)
- Speedometer (tento program jsem si počeštil, vadí mě jenom delší odezva změny zobrazovacích parametrů, asi 2 sec, nevím jestli s tím jde něco dělat)
- Android auto (funguje velmi dobře jak přes USB kabel, tak přes Wifi), používám hlavně Waze, fungují dobře hlasové české příkazy při zadávání adresy.
Jenom co se mě nepodařilo rozjet je Castscreen-receiver (zrcadlení telefonu). Mám Samsung Galaxy S7, nemám proveden ROOT telefonu, možná je to tím. Podařilo se Vám to někomu rozchodit bez Root telefonu?
Díky za Vaše zkušenosti a odpovědi.

20190111_062729.jpg
 
Chtěl bych se zeptat, jestli by nestálo za to založit nové vlákno přímo na Aplikace AIO tweaks.
Aby se vyjádřili uživatelé, kteří používají AIO, jaký tweaky si nainstalovali a jaké mají zkušenosti, které tweaky odinstalovali, že jsou k ničemu atd.
Vsak tema muzes klidne zalozit i sam. Treba to mohlo byt i prave timto dotazem.
 
Ahoj,

Vím, že se můj dotaz nebude týkat MZD Connect, ale nechtěl jsem kvůli tomu zakládat zcela nové vlákno.

Dnes jsem si chtěl nahrát nové mapy na SD kartu pomocí Mazda Toolboxu, ale vyskočila mi hláška, že byla tato akce zablokována.
Je zde někdo takový kdo má podobný problém ?
Hláška mi vyskočila na Win10

toolbox.png
 
Back
Top