• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Alternativní alu kola

Taky mám lakovaný kola a už to budou 3 roky. Bez loupání.


A to jsem nenechal ani otrýskat původní barvu, jelikož byli úplně nové. 1600,- bez DPH za jedno kolo.

Viz příloha, s jakými koly jezdím já oproti originál kolům. Tady jsem kdysi někomu psal a je tam fotka, kde jde vidět, jak je přední kolo vystrčené ven.


Sice mám fólii ale ani tak nepozoruji žádná poškození od kamínků. A to mám 3 dírky od kamínků ve fólii (A sloupek, zrcátko a nárazník) od aut jedoucí předemnou.

IMG_3790.png
 
Poslední úprava:
A firma?

Samsung S22 256GB Tapatalk
Tak mrkni třeba sem do alba. No, koukám, že to jsou jen 3 roky, ne 4. Ale i tak nečekám, že by se měly začít loupat. Ale je tu nějaké vlákno na disky a tam je celá řada odkazů na lakovny disků, některé možná i lepší než tato z Mostu. Tato z Mostu je docela kvalitní a levná, ale tehdy neměla až takový výběr barev, jak bych si představoval.
 
No tak jsem si nějaké ,,nasadil” a jako nevypadá to úplně špatně - sníženo 30mm (cca co ten Eibach)

1 TEC AS4
2 TEC AS5
3 TEC GT Race 1
4 OZ Hyper GT

Zobrazit přílohu 49504 Zobrazit přílohu 49505 Zobrazit přílohu 49506 Zobrazit přílohu 49507
Ty OZ Hyper GT v černé se mi též hodně líbí ale váží bezmála 11kg jako originál a stojí skoro 11 tisíc kolo. To je za pouhý hezčí vzhled fakt pálka.


Samsung S22 256GB Tapatalk

To máš co za kola? Černá? Které to jsou?

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ty OZ Hyper GT v černé se mi též hodně líbí ale váží bezmála 11kg jako originál a stojí skoro 11 tisíc kolo. To je za pouhý hezčí vzhled fakt pálka.


Samsung S22 256GB Tapatalk
Nestojí - jsou za 6700 plus příslušenství myslím 250,-
Tys dával váhu myslím 11,8 a kolega 12,5 - někomu proměňuje váha nebo je každá verze těch kol jiná - ok tak řekneme 12kg a tyhle mají 11kg no 1kg nebude asi poznat ale vzhled ano a pak tedy to ze si díky nim necháš zapsat 225/40 místo 215/45 a budou o 1,2 cm víc venku. Tak je to víc bonusů ale je fakt ze ty 8kg by už opravdu měli vliv na funkci.

Edit - pardon teď koukám zes psal Hyper - ano ty jsou dražší ale vzhled téměř totožný s těmi Omnia - použil jsem Hyper pac Omnia tam neměli.
 
Ty OZ Hyper jsou rozhodně za mě hezčí než Omnia, ale cena hold dost rozdíl. Nějak se mi zrovna nechce dát za sadu ALU 40 koláčů (při prodeji auta bych prodělal jednou trenky a pro ten "výkon" asi až zbytečné).
Jinak bych věřil, že právě u mě ta váha ukazuje o něco méně, pač to pozoruji i u mého osobního vážení, kdy na této váze mám vždy o něco méně.
Takže reálně bych věřil těm 12,5Kg. Uvažuji, jestli tedy nehodit do laku ty originální (matná černá).
 
Ty OZ Hyper jsou rozhodně za mě hezčí než Omnia, ale cena hold dost rozdíl. Nějak se mi zrovna nechce dát za sadu ALU 40 koláčů (při prodeji auta bych prodělal jednou trenky a pro ten "výkon" asi až zbytečné).
Jinak bych věřil, že právě u mě ta váha ukazuje o něco méně, pač to pozoruji i u mého osobního vážení, kdy na této váze mám vždy o něco méně.
Takže reálně bych věřil těm 12,5Kg. Uvažuji, jestli tedy nehodit do laku ty originální (matná černá).
Tvoji váhu bych teď po svátcích potřeboval ;)
Tak vždy si můžeš nechat původní kola s při prodeji to zas prehodit a kola si nechat na novější model (většinou podobně rozměry) nebo prodat zvlášť.
Nevím no mě přijdou dost podobný váha stejná tak já bych vzal ty levný Omnia je to dost velký rozdíl finanční.
 
Ty OZ Hyper jsou rozhodně za mě hezčí než Omnia, ale cena hold dost rozdíl. Nějak se mi zrovna nechce dát za sadu ALU 40 koláčů (při prodeji auta bych prodělal jednou trenky a pro ten "výkon" asi až zbytečné).
Jinak bych věřil, že právě u mě ta váha ukazuje o něco méně, pač to pozoruji i u mého osobního vážení, kdy na této váze mám vždy o něco méně.
Takže reálně bych věřil těm 12,5Kg. Uvažuji, jestli tedy nehodit do laku ty originální (matná černá).
Na originalech ale nezlegalizujes 225 pneu.

Prodejem originalnich disku a usporou na koupi 225/40 pneu (oproti 215/45) uhradis podstatnou cast novych disku, kterou budou nedotcene, odolnejsi, nez cinske originaly, podstatne lehci, odlisis se od zbytku ostatnich Mazd a ziskas moznost zapisu dalsich alternativnich rozmeru pneu. Alespon takto to vidim ja.
 
Poslední úprava:
Jen bude těžké najít nějakou vhodnou alternativu. Třeba ani ty OZ Omnia nejsou na autě nějak moc hezké. Za mě moc obyčejné a tenké paprsky.

1704789583058.png

Za mě má třeba krásná kola a opravdu se hodící na M6 @Vitus

Ta kombinace je perfektní.
 
Kazdy disk bude vypadat jinak s nizprofilovou pneumatikou a jinak s balonem. Za me balon-pneu zabije kazdy sebekrasnejsi disk.

Ja preferuji, kdyz paprsky nevylezaji ven oproti disku jako takovemu, coz je bohuzel, jak pozoruji, u naproste vetsiny o_O
 
Jen bude těžké najít nějakou vhodnou alternativu. Třeba ani ty OZ Omnia nejsou na autě nějak moc hezké. Za mě moc obyčejné a tenké paprsky.

Zobrazit přílohu 49517

Za mě má třeba krásná kola a opravdu se hodící na M6 @Vitus

Ta kombinace je perfektní.
Nojo tak když das tenké paprsky v černé verzi na tmavě auto ,,dodavkoidního” typu a ještě to zabijes takovými balony tak to opravdu nebude vypadat nikdy dobře.

Ty kola jsou i podle OZ z popisu vytvořené na Hatchbacky.

Tady na M3 i když sedan a bohužel tedy jen ve verzi R17 - 18 budou vypadat lip.

IMG_2316.jpeg IMG_2317.jpeg IMG_2318.jpeg
 
Jeste maly poznatek (kdyz koukam na ty OZety) - originalni disky na BM/BN jsou z meho pohledu tak blbe konstruovane, ze skutecne malo pneumatik s ochranou disku (i hodne vyraznou) skutecne ten lem disku dokaze presahnout, aby danou funkci mohly plnit!
 
Jeste maly poznatek (kdyz koukam na ty OZety) - originalni disky na BM/BN jsou z meho pohledu tak blbe konstruovane, ze skutecne malo pneumatik s ochranou disku (i hodne vyraznou) skutecne ten lem disku presahuje, aby danou funkci mohly plnit!
Svatá pravda - pneu co mám to mají a ve skutečnosti disk nechrání nic - tak vypadají jak vypadají 😂😂😂
 
JJ, tady to vypadá o dost lépe a dokonce barvy mého auta. Ale ačkoli si umím představit R18, tak furt to není žádná extra krása.
 
JJ, tady to vypadá o dost lépe a dokonce barvy mého auta. Ale ačkoli si umím představit R18, tak furt to není žádná extra krása.
Já třeba chtěl černý ideálně lesklé - jenže u těch tenkých paprsků proste vypadají líp ty světlé varianty které daji disku vyniknout.
 
Mi se ty cerny OZ na M3 libi :blush:. Ale samozrejme s tema myma chudinkama brzdama to bude vypadat jinak.

Ja jdu, na rozdil od polsonside, po lesklych cernych. Asi je to blbost, ale ten matny nastrik mi prijde vice porezni a tedy narocnejsi na udrzbu :no_mouth:
 
Mi se ty cerny OZ na M3 libi :blush:. Ale samozrejme s tema myma chudinkama brzdama to bude vypadat jinak.

Ja jdu, na rozdil od polsonside, po lesklych cernych. Asi je to blbost, ale ten matny nastrik mi prijde vice porezni a tedy narocnejsi na udrzbu :no_mouth:
To jo když já mám šedou takže si říkám ze to proste dost zanikne - no uvidím chci se na ne někde kouknout v reálu a nechat si je dat k autu.

Edit - a nemusel by byt špatný ani bronz - je to stále netipicka barva takže upoutá víc pozornost je to středně tmavý odstín takže design nezanikne a ta šedá mi stejně haze takové nahnědlé odstíny a v interiéru jsou sedadla a palubka prosity do fialova tak bych se mohl trochu odvazat na kolech v příbuzným odstínu.
 
Poslední úprava:
Tak matný mám teď a naprosto vůbec údržbu nepotřebují. Hlavně BM/BN má vnější plasty matné oproti od BP, kde jsou lesklé, tak mi to dává jako celek větší estetický smysl. Bronz uvažuji taktéž, ale pak jsou na autě dost výrazné a mě to prostě připomíná takový ten "tunning by home made" ...
Ty černá pravě zapadnou a působí to jednotvárně. Ale každý to máme jinak, jasný.
JJ, ty chudinky brzdy fakt vyniknou, pokud se zvolí takto tenké paprsky.
 
Bronzova barva kol k tem chromovym gangsta-style listam? :confused:
 
Poslední úprava:
Bronzova barva kol k tem chromovym gangsta-style listam? :confused:
Ty by mohli jít do folie jako to má Katka takže z chromu venku by zbyly znaky a nápisy vzadu - to by se dalo taky řešit až na ten přední kde mne řešení nenapadá.

Nebo hold stříbrný aby to ladilo k tomu chromohnusu 😂
 
Back
Top