• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Alternativní alu kola

Hmm, tak ale pro disk širší o 1/2" by měl být zális ET asi o 6 mm větší.
No právě o to mi jde.. Pokaždý když kupuju kola mám stejnou depresi :)
Můžu 1000x vidět obrázek co to je zális, ale jak v tomhle oboru nejedu, tak stejně vim kulový co je ještě a co už ne dobrý.

Apropo ty konfigurátory mi taky nepřijdou uplně ok.

Já původně chtěl opravit oděrky na těch origo kolech, ale co tu čtu o tý hmotnosti jejich,, mno... A jestli se nepletu tak kvuli těm pár oděrkám by to někdo musel vzít celý barvou, bohužel nemám garáž tak se do toho toliko nehrnu. jestli dát 8000 za opravu, nebo 20000 za nový,,, je to rozdíl, ale raději bych nový.
7x18 prakticky nic více paprskovýho, a ta pneumatika michelin co tam mám stojí 215/45 3600,- kdyby to byla 225/40 - stejná vyjde na 2600,-
 
Zdravím měl bych dotaz na alu kola na mazdu 3 sedan z roku 2014 mám tam šestnáctky a chtěl bych si pořídit osmnáctky. Nemá tu někdo zkušenost s et rozměrem?? Mohu nasadit rafek 7,5x18 et 40?? A dát na to gumy 215/45??
 
Zdravím měl bych dotaz na alu kola na mazdu 3 sedan z roku 2014 mám tam šestnáctky a chtěl bych si pořídit osmnáctky. Nemá tu někdo zkušenost s et rozměrem?? Mohu nasadit rafek 7,5x18 et 40?? A dát na to gumy 215/45??
Ano můžeš. I ET je OK

Odesláno z mého COL-L29 pomocí Tapatalk
 
Děkuji za odpověď a ještě bych se chtěl zeptat jaké et by bylo ještě v pořádku tak aby kolo nevylezalo z podběhu na rafku 7" popřípadě 7.5"
 
Max rika maximalne o pul centaku, takze kde ma byt ET 45 muzes jit na ET40..tedy je dobre pro auto. Vizualne to do hrany lemu bude jiste vice tipuji 15mm urcite. i pneu pomohou, ty ktere krejou lemy
 
Ahoj, přečetl jsem si celé vlákno a měl bych dotaz. Máme doma nově M3 BP, ale řeším otázku pneumatik. Originální Bridgestone 215/45 R18 T005A nemají nic moc extra ochranu ráfku. Oni i ten disk je udělán docela špatně, kdy ten LEM je opravdu obrovský.

Zakoupil někdo nové pneu na originální disky s lepší ochranou ráfku? Je to znát? Píšu sem, protože na BP to asi někdo během 1 roku stáří auta :). Díky

20200313_113758718_iOS.jpg
 
Zdravím chtěl jsem se zeptat mám na mazdě (2014) zimní kola šestnáctky a chci si pořídit osmnáctky nevíte někdo jak je to se senzorem tlaku v pneumatikách?? Kamarád má renaulta a když si pořídil nové kola tak mu to dělalo problémy pořád mu to svítilo i přesto že to měl v servisu renaul neuměli mu to tam na číst. Tak jsem se chtěl zeptat jak to má mazda?? děkuju za odpověď
 
Zdravím chtěl jsem se zeptat mám na mazdě (2014) zimní kola šestnáctky a chci si pořídit osmnáctky nevíte někdo jak je to se senzorem tlaku v pneumatikách?? Kamarád má renaulta a když si pořídil nové kola tak mu to dělalo problémy pořád mu to svítilo i přesto že to měl v servisu renaul neuměli mu to tam na číst. Tak jsem se chtěl zeptat jak to má mazda?? děkuju za odpověď
Ahoj, tvoje auto (M3BM 2014) má tzv. nepřímé měření tlaku v pneu pomocí čidel ABS - porovnávání rotace kol. Takže nepotřebuješ žádný ventilky.
 
Ahoj, chtěl bych to zde oživit. Rád bych koupil nějaká kovaná kola co budou cca kolem 9Kg na kolo ale za rozumný peníze. V příloze je pro mě ideální představa vzhledu (OZ kola, ale neznám model, auto sníženo, snad Eibach?, plastové lemy pod dveřmi originál?)

Celkem zajímavě působí kola, co tu jsou probírána...má někdo zkušenost či fotku na Mazdě? SPARCO ASSETTO GARA Matt Black
Líbí se mi Tec GT Race I, ale ty v černé nejsou nikde v nabídce.
Věděl by někdo o podobných kolech s možností zápisu, nějaký tip?

1704541837145.png
 
Aha. Díky za připomenutí. Když ono není z čeho vybírat. Ty OZ jsem pak dohledal a asi jsem nečekal že M3 někdo obuje do tak drahých papuci. Bral bych ty TEC GT RACE-I ale nikde nejsou v rozměru a čekám co odpoví výrobce. 🫣

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tady jsem dokonce našel foto těchto kol na BP, kde vozí 225/45. Za mě to není úplné ono. Asi bych uvítal silnější paprsky, nižší profil a shodit dolu Eibachem.

1704646935658.png
 
Poslední úprava moderátorem:
Zdravím, nemáte prosím někdo zkušenost zápisu kol do TP po novém roce když velký je zrušený?
Doteď pokud vím to bylo tak obout kola - jet na STK, dostat razítko a pak registr vozidel, co teď?
Děkuji :D
 
Back
Top