• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Android Auto bezdrátové

M6Lukas

nový člen
3
Ahoj všichni,
máte někdo nějakou zkušenost, jak udělat Android Auto bez kabelu? Sehnal někdo nějaké USB, které by udělalo Android auto bezdrátové? Prosím, případně odkaz kde koupit. Předem díky
 
Nejnovější firmware pro Mazda Connect by už bezdrátové AA měl umět. Jenže třeba u mne v autě je jen 2.4 ghz Wi-Fi a pro bezproblémové fungování je vyžadována 5 ghz, tak nevim jestli by to správně fungovalo.
 
@Vitus podobnou věc testuje jako CarPlay ... zatím říkal, že nic moc stabilita.
spíš bych dodal, že je to nepoužitelné. Neříkám že pro všechny, otestujte si sami. U mě to absolutně nefunguje i když ta krabička je otestovaná na koncernu, kde funguje super.
Nepřipojuje se to spolehlivě, restartuje infotainment, zpožďuje WAZE.....
 
Nějakou dobu jsem nejezdil a teď jsem aktualizoval AA na verzi 7 a nefungují mi hlasový povely "Navigate to ...". Mám nastavenou češtinu. Říká, že nezná příkaz. Předtím normálně rozuměl a spustil navigaci. Zkoušel jsem to přímov telefonu přes aplikaci mapy (tj. bez AA) a tam ten příkaz normálně funguje. To v nové verzi zakázali?

Jinak co se týče té krabičky AAWireless, tak tu mám a testuju. S AA 6 to padalo, tak jsem aktualizoval na 7, promazal paměť (AA, Google, Google services) a zatím se to zdá ok. Budu vědět víc až tak po týdnu ježdění.
 
Nějakou dobu jsem nejezdil a teď jsem aktualizoval AA na verzi 7 a nefungují mi hlasový povely "Navigate to ...". Mám nastavenou češtinu. Říká, že nezná příkaz. Předtím normálně rozuměl a spustil navigaci. Zkoušel jsem to přímov telefonu přes aplikaci mapy (tj. bez AA) a tam ten příkaz normálně funguje. To v nové verzi zakázali?

Jinak co se týče té krabičky AAWireless, tak tu mám a testuju. S AA 6 to padalo, tak jsem aktualizoval na 7, promazal paměť (AA, Google, Google services) a zatím se to zdá ok. Budu vědět víc až tak po týdnu ježdění.
Ahoj Mellda ako ti to facha? nejaky update by si mohol poskytnut prosim?
 
Ahoj Mellda ako ti to facha? nejaky update by si mohol poskytnut prosim?
Funguje to výborně. Občas to padalo a bylo zvláštní, že to bylo jen když jsem projížděl v Brně za Husovickým tunelem směrem do Židenic. Přepnul jsem (v nastavení AAWireless) Wi-Fi z 5 GHz na 2.4 a od té doby to nepadá. Muselo tam na tom místě být nějaké silné rušení. Nastartuje auto a do 10 - 30 vteřin se na infotainmentu spustí AA, aniž bys telefon vůbec musel vytahovat z kapsy. Podle mě skvělá věc.

Ahoj Mellda ako ti to facha? nejaky update by si mohol poskytnut prosim?
Co se týče hlasového ovládání, tenkrát jsem se tím zabýval víc. Google to vypnul záměrně od verze 6. Nešlo to nijak obejít. Řešením bylo koupit si bezdrátové bluetooth tlačítko, nalepit ho mezi řadící páku s ovládání infotainmentu a napsat si tasker skript. Funguje to skvěle. Řekl bych líp, než původní hlasové ovládání. Nevýhoda je, že místo "ok google" musíš zmáčknout tlačítko. Umí to příkaz "naviguj na/do (někam)", "přehraj (něco)", "zavolej (někomu)" a v podstatě cokoli, co ti tasker umožní.

A vlastně ještě jedno omezení. Pro příkaz Přehraj (něco) je třeba mít telefon odemknutý. Android je hloupej a první odemčení se musí udělat ručně. To se mi zatím nepodařilo obejít. Kolega v práci říkal, že mu se telefon po připojení k autu odemče, tak nevím, kde dělám chybu.
 
...
A vlastně ještě jedno omezení. Pro příkaz Přehraj (něco) je třeba mít telefon odemknutý. Android je hloupej a první odemčení se musí udělat ručně. To se mi zatím nepodařilo obejít. Kolega v práci říkal, že mu se telefon po připojení k autu odemče, tak nevím, kde dělám chybu.
Zkousel jsi Developer mode a ty nastaveni v nem?
 
@mellda Záleží na typu telefonu. Můj Samsung Galaxy S21 s Android 11 a teď i 12 má v nastavení v záložce týkající se zamknutí telefonu i položku Smart Lock.
Zde mám nastaveno, že když je telefon připojený k Bluetooth Mazda, tak telefon zůstává odemčený - stejnou podmínku můžu mít třeba spojenou i s domácí Wifi a podobně.
 
@mellda Záleží na typu telefonu. Můj Samsung Galaxy S21 s Android 11 a teď i 12 má v nastavení v záložce týkající se zamknutí telefonu i položku Smart Lock.
Zde mám nastaveno, že když je telefon připojený k Bluetooth Mazda, tak telefon zůstává odemčený - stejnou podmínku můžu mít třeba spojenou i s domácí Wifi a podobně.
Ano, znám a mám taky nastaveno. Problém je právě to první odemknutí. Mám s10+
 
Back
Top