• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Infotainment nedotykovy

Andiamo

nový člen
2
Ahojte, kupili sme cca 06/2021 Mazdu CX5 KF. Napriek tomu, ze som vedela, ze tam nie je dotykovy displej, bolo mi to odprezentovane ako je toto strasna vyhoda (bude rychly, nebude sa zasekavat, ovladanie otocnym kolieskom je intuitivne,... ). Po par mesiacoch pouzivania sa mi to stale zda strasne tazkopadne a predpotopne. Autoradio neukazuje co prave hra, treba ist do specialneho menu, kde je dalsich sto stanic. Z oblubenych stanic neviem niektoru vymazat, nikdy neviem ci to koliesko mam otocit, potlacit, ci potlacit dolava. Ked dam zrkadlenie cez AA napr. waze, ciel a trasu musim navolit v telefone, pretoze cez dispej auta kym sa niekam pretukam, by to trvalo vecnost. Ak je telefon pripojeny (samozrejeme len cez kabel), nejde viac ovladat navigacia cez tel (napr. si pozriet kadial cesta vedie). Cez displej auta to ide len oddialit cez +-, nie posunut...
Su to blbosti, viem, ale neskutocne mi to kazdy den prekaza. Predtym som citala same chvaly na mazdu, ale zial nie na taku s bezdotykovym dispejom.
Ako je to u vas ostatnych, zvykli alebo oblubili ste si toto ovladanie?
 
U žádné Mazdy jsem nikdy nepoužil dotek, kolečko mi fakt bohatě stačí. U CX-5 KF ani u současné M6 nemám problémy co popisuješ

Vymazání a přidání stanic provedeš najetím na stanici a delším stisknutím kolečka

Autorádio mi bez problému a bez prodlev ukazuje co hraje za stanici a pokud to stanice podporuje , tak i název písniček

Ovládání mi vyhovuje i přes AA , žádný problém při používání Waze ani Google map - pokud není nějaká chyba zrovna v aplikaci
 
já musím souhlasit s vladas75 - je to moje první auto s tímhle systémem a přiznávám, že jsem se toho trochu obával, ale zvyknout si byla otázka několika dní a teď za sebe musím říct, že jsem ještě neměl v autě tak uživatelsky přívětivý infotainment s naprosto logickým ovládáním - nic se neseká, vše je absolutně rychlé a funkční
k dotazům Andiamo
- ohledně pohybu po trase na obrazovce - to se dělá nakloněním toho kolečka na stranu kam chci ukázat trasu, otočením to přiblížíš/oddálíš ;)
- co hraje zrovna vidíš na obrazovce - nechápu kam bys musela chodit do jakého speciálního menu?
 
mam Mazdu 6, tam je dotykovy displej ked auto stoji. Som mazdak uz od roku 2003. Na Mazdu nedam dopustit ale... Original infotainment som si zvykol ovladat bez dotyku, to je v pohode. Ale ked spustim AA dotyk nejde ani v klude auta. Bojujem stym uz dost dlho. Telefonovanie atd. este v pohode ale ked sa pohybujem v Google mapach, Waze, Sygic, Mapy.cz a Spotify tak stym uz dost bojujem. Napr. vo Waze nieje cim posuvat mapu atd. Uplne nepouzitelne je to ked chcem od toho nieco viac, napriklad aplikacie youtube, Fermata Auto, Cartube a podobne, tam jednoducho nieje cim sa pohybovat. Planujem instalaciu AIO Tweak ale niesom si isty ci mi to poriesi dotyk v AA.
Mazda 6 a ostatne su krasne auta ale v dnesnej dobe mat infotainment uplne bez dotyku mi pripada smiesne. Do buducna dufam ze v tejto blbosti nebudu pokracovat.
 
Mazda 6 a ostatne su krasne auta ale v dnesnej dobe mat infotainment uplne bez dotyku mi pripada smiesne.
Ale v těchto autech si máš užívat řízení, podvozek, motor vychutnávat jízdu a ne sledovat nějakou přiblblou obrazovku a šoupat po ní prstem ??.
To si musíš koupit něco jiného co má třeba 10 druhů podsvícení interiéru, displej 10", umí si to s tebou povídat atd. ale zase nečekej extra jízdu a možná ti leckdy bude chybět i nějaký ten válec v motoru ??
 
já musím souhlasit s vladas75 - je to moje první auto s tímhle systémem a přiznávám, že jsem se toho trochu obával, ale zvyknout si byla otázka několika dní a teď za sebe musím říct, že jsem ještě neměl v autě tak uživatelsky přívětivý infotainment s naprosto logickým ovládáním - nic se neseká, vše je absolutně rychlé a funkční
k dotazům Andiamo
- ohledně pohybu po trase na obrazovce - to se dělá nakloněním toho kolečka na stranu kam chci ukázat trasu, otočením to přiblížíš/oddálíš ;)
- co hraje zrovna vidíš na obrazovce - nechápu kam bys musela chodit do jakého speciálního menu?
U žádné Mazdy jsem nikdy nepoužil dotek, kolečko mi fakt bohatě stačí. U CX-5 KF ani u současné M6 nemám problémy co popisuješ

Vymazání a přidání stanic provedeš najetím na stanici a delším stisknutím kolečka

Autorádio mi bez problému a bez prodlev ukazuje co hraje za stanici a pokud to stanice podporuje , tak i název písniček

Ovládání mi vyhovuje i přes AA , žádný problém při používání Waze ani Google map - pokud není nějaká chyba zrovna v aplikaci
Prikladam obrazky. Hra radio, ked chcem aj vidiet co hra, musim ist na radiovy text, potom mi zobrazi co hra, ale zas nezobrazuje stanicu. Ak prepnem otocnym kolieskom radio, zas som len v staniciach, cize aby som videla co hra, musim prepinat len na volante ?
AA waze, vidim trasu, priblizit a oddialit viem len ked prejdem ovladacim kolieskom na ikonu +- inak ked kolieskom otacam, tak sa pohybujem po jednotlivých ”ikonach" na obrazovke wazu. Ked koliesko tuknem vlavo, dostanem sa do menu na vyber inych aplikacii, ked vpravo, tak isto na pouzivanie pripadnych dalsich apiek.
Mozno je to super aj bezdotykove, ale pre mna nie intuitivne, tak budem rada, ked ma poucite ?

PXL_20211104_063011386.jpg PXL_20211104_063024160.jpg PXL_20211104_063244008.jpg PXL_20211104_064357618.jpg
 
Co se týče toho radiotextu...tak nevím proč se ti to neukazuje na obrazovce s médii - já to tam mám jak u DAB, tak i u FM...koukal jsem, jestli se to dá někde zapnout/vypnout, ale nic jsem nenašel...tak třeba někdo poradí, proč to nevidíš?

U AA je to jak píšeš, já psal o ovládání Mazda navigace - u AA je to tak jak popisuješ, mě to úplně vyhovuje takhle - já si většinou zapnu kam jedu (když jedu sám a dál, tak si k tomu pustím nějaký podcast) a pak na to prakticky nešahám - jen občas, když třeba potvrzuju, nebo zadávám výmol/kolonu/čerty...

i1.jpg i2.jpg i3.jpg i4.jpg
 
Tak jsem to ještě trochu studoval a zjistil jsem, že ne každá stanice to vysílá jak jsem dal výše. V tom horním postu je Černá Hora a ČRo a tam ten text vysílají tak, že se zobrauje dole, ale např. Evropa 2 pošle ten text (interpret a název skladby) na začátku místo názvu stanice (jde to dokola asi 4x) a pak tam vrátí název stanice a to info je jen v tom radiotextu, jak píše Andiamo. Takže usuzuju, že se nejedná o chybu v nastavení, ale jde o to jakým způsobem která stanice ten radiotext pošle do éteru.

in1.jpg in2.jpg in3.jpg in4.jpg in5.jpg
 
Back
Top