• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Automaticke sklapanie zrkadiel

Momo73

člen KLANu
60
Moja M3 sedan 2016 vie sklapat zrkadla elektricky gombikom na nastavovanie zrkadiel, ale nema prepinac na automaticke sklapanie, je to softwarova zalezitost?

Osobne mi to hlava neberie, ze dali elektricke sklapanie, ale len manualne.
 
Ano. U BM je pouze manuální volba. Auto tlačítko má až facelift BN.

Odesláno z mého SM-J530F pomocí Tapatalk
 

Moc neni popsáno o co jako jde, ale asi to má teda řešení to co tě zajímá

A nebo na ali...

 
Zdravím všechny Mazdaře, nechci zakládat nové vlákno, tak to zkusím tady. Chci na mé cx-5 2014 automatické sklápění zrcátek. Vím, že Mazda nabízí asi kolem 3.5tis. doplněk pro zapojení, ale zvolil jsem variantu z Číny a potřeboval bych od někoho poradit. Konektory pasujou, ale nechápu kam zapojit ty barevné, jsou i popsané, ale Google to přeloží tak, že tomu stejně nerozumím :)), mám i schéma zapojení, tak pokud by někdo věděl co s tím tam budu rád za každou radu ?

IMG_20220812_204946.jpg IMG_20220812_205016.jpg IMG_20220812_205027.jpg IMG_20220812_205055.jpg
 
Moja M3 sedan 2016 vie sklapat zrkadla elektricky gombikom na nastavovanie zrkadiel, ale nema prepinac na automaticke sklapanie, je to softwarova zalezitost?

Osobne mi to hlava neberie, ze dali elektricke sklapanie, ale len manualne.
Dobrý den, mám Mazdu 3 g120 revolution 2018 a eletronocké sklápéní má při každém zamčení auta. Je možné ze ho do základu dávali od roku 2018 a nebo k jiné výbavě a nebo to byl příplatek
 
Mám 2017 / Challenge a automatické sklápanie nie je v základe. Dá sa to spraviť manuálne tlačidlom.
ALE...
Nie som si istý, či by som chcel automatické sklápanie zrkadiel. Stalo sa mi, že som v zime sklopil zrkadlá a ráno som ich pracne "vyslobodzoval" z ľadového zajatia. Odvtedy v zime zrkadlá NESKLÁPAM :cool: Neviem si predstaviť ako by sa správali automaticky sklopné zrkadlá... (Síce asi majú nejakú "ochranu", ale ak zavadzia ľad, tak sa neodklopia).
 
Já automatiku mám ale na zimu když mají uhodit mrazy vypinam a nechám zrcátka výklopene.. Po zbytek roku na auto režim a za 5 let zatím bez chybky...

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
To je dobré riešenie, len nie každý to tak robí (nie každý má svoje auto rád, pre niekoho je to posledný sluha). Čisto teoreticky je to asi spravené tak, že ak má zrkadlo istý odpor, tak sa nevyklopí a nič sa potom nepoškodí. Bolo by to takto v poriadku, ale človek to musí aj tak nejako sprevádzkovať, lebo jazdiť bez zrkadiel nie je ideálne.
 
No úplně si to nemyslím. Podle mě je to "hloupá" mechanika. Takže tlačí i přes led i za účelu dolamaní těch plastových soukolí uvnitř.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Možno je to hlúpa mechanika, ale mne sa v zime podarilo zaklopiť zrkadlá a ráno som si nevšimol ľad. Chcel som ich odklopiť, jedno sa dokonca aj podarilo a potom som si to uvedomil... Tak som to očistil a s pocitom, že sa nevyklopené zrkadlo pokazilo a malou dušičkou to skúsil znova... A FUNGUJEEE :)

A možno len je motor v mechanizme relatívne slabý, aby nepolámal zvyšné súčasti.
 
Já ty zrcátka vůbec neřeším. Jestli je zima,mráz,déšť,myčka..pořád je mám na automatice a fungují spolehlivě. Nechápu, co pořád někteří vymýšlíte.
 
Back
Top