• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Blikanie DSC

janybb

nový člen
3
Zdravím, mám problém s dsc systémom na mazda 5 2005 cr19 2.0 diesel. Po prekročení rýchlosti 40km mi hneď začne blikať kontrolka že som v šmyku a zníži sa výkon motora. Podotýkam že plynového pedálu sa len jemne dotýkam žiadny rýchly štart alebo plné zošliapnutie pedálu.
Keď manuálne vypnem systém dsc za jazdy a po cca 2-3 minútach ho zase zapnem všetko je v poriadku. Diagnostika nehlási žiadnu chybu. Vie niekto poradiť či meniť senzory dsc alebo senzor plynového pedálu? Za všetky rady vopred ďakujem.
 
Opravdu diagnostika nehlásí žádnou chybu? O jakou diagnostiku se jednalo?
Senzory otáček jednotlivých kol ukazují na diagnostice stejné hodnoty?
 
Opravdu diagnostika nehlásí žádnou chybu? O jakou diagnostiku se jednalo?
Senzory otáček jednotlivých kol ukazují na diagnostice stejné hodnoty?
Pozeral som to delphi doma v garáži aj brat na originál texa diagnostike v servise a nič tam nenašiel. Otáčky kol som nepozeral dobrý nápad. Len keby boli rozdielne otáčky tak po vypnutí dsc za jazdy a opatovnom zapnutí po cca 3 minútach by mi to stále blikalo a to sa nedeje. Keď to na 2-3minuty vypnem ide to potom v pohode. Ešte rozmýšľam ze vymením zadné tlmiče lebo jeden je už skoro po smrti. A keď nepomôže začnem asi meniť senzory na nabojoch.
 
Jakou ti ta Delphi vypíše u PCM kalibraci/software? Třeba by stačilo jen nahrát poslední, pokud tam není. Případně je možné, že ani neumí najít DSC jednotku na CAN, tudíž chyby nevypíše.
 
Poslední úprava:
Jakou ti ta Delphi vypíše u PCM kalibraci/software? Třeba by stačilo jen nahrát poslední, pokud tam není. Případně je možné, že ani neumí najít DSC jednotku na CAN, tudíž chyby nevypíše.
Ďakujem za radu skúsim zajtra pozrieť
 
Zdarec.... Mám podobný problém....2.0diesel,r.v.2007......Svítí ABS i auto ve smyku. Nikde žádná chyba. Už jste se někdo něčeho dopátral?
Děkuji

IMG_20210517_104616.jpg
 
Tak nevím co se stalo.... Najednou to za jízdy zhaslo.... Nevím, nevím, ale hraje si se mnou..... ?
 
Záhada asi vyřešena..... Špatné přední ložisko..... Nefungoval magnetický kroužek na ložisku....
Zatim, po výměně, vse v klidu ??
 
Back
Top