• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Bluetooth - navigace po připojení BT nemluví

Doofer

moderátor
Člen týmu
1 377
ahoj, neřešil jste někdo problém s tím, že po připojení mobilu přes BT k autu Vám nejde zvuk z navigace? Konkrétně mi jde o WAZE app. Zkoušel jsem různá nastavení v telefonu, jde mi zvuk pouze tehdy, když v autě vyberu zdroj media (source) bluetooth. to pak ovšem nemůžu pouštět hudbu. cílem je, aby šel zvuk buď jen z telefonu nebo při pokynech z navigace byla ztlumena hudba a až si to odkecá, tak se zase zesílí... na netu je toho hafo k této problematice - viz například https://androidforum.cz/viewtopic.php?t=68858

díky.
 
Poslední úprava:
.. tak vyreseno castecne, v nastaveni BT u konkretniho sparovaneho zarizeni je treba povolit jen telefon (bez audio - zvuk). pak si navigace mluvi z telefonu a jde radio atd., ovsem pri novem/dalsim sparovani je defaulte nastaveno oboji, tj. prvni volba.

nepodarilo se mi teda pustit hlas z navi do repro auta, aniz bych nemusel prepnou zdroj medii na BT, tzn. pak nejde hudba.

IMG_20200618_173232.jpg
 
Aha, takže máš waze puštěné na telefonu. Jsem to nepochopil :-(
Takže hudbu si pustíš přes telefon, např. spotify :)
 
ja teda jedu pres jine pripojeni na BT. Ale Waze zhruba pred mesicem vydal nejaky update ktery to cele rozvoral.
Takze to zaclo vypinat pri povelu/upozorneni hudbu a uz ji nespustilo.
Ted to dela to co popisujes i u me...jedu bez povelu a kdyz to opravdu potrebuju tak mimo BT
 
jedu bez povelu a kdyz to opravdu potrebuju tak mimo BT
jasně, taky řešení, ovšem ztratíš možnost využívat HF při příchozích hovorech. včera jsem si s tim trochu hrál a experimentoval.. podařilo se mi nastavit to v telefonu tak, že je defaultně přednastaven jen hovor bez medií (zvuk/hudba) a při spuštění BT v autě už to nastavení vydrží, tzn. hlas navi jde z telefonu a hudbu můžu mít v autě jakou chci (FM/DAB, USB, AUX ... atd.). ještě zkusím třeba google maps, zda to dělá taky. díky za reakci
 
Nerozumiem ako chces docielit to, ze by sa ti z telefonu bez AA pustali povely v aute cez BT a len prerusovali hudbu. Je to jednosmerna komunikacia, teda bud mas v aute nastaveny zdroj medii telefon, alebo nemas. Auto nevie rozoznat co je hudba a co je povel z navi. Vsetko ide ako media. Takze bud mas hudbu z auta akokolvek a povely z mobilu alebo mas hudbu aj povely z mobilu cez BT. Tam stisuje hudbu nie auto, ale mobil, ktory to rozoznat samozrejme vie, kedze su na nom spustene tie appky.
To co spominas bez AA iba cisto cez BT mozne nie je.
 
Back
Top