• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Brzdové kotouče

dawe

člen KLANu
32
Zdravím, mám ještě dotaz ohledně kotoučů, mám sice najeto jen 400 km ale když tu jsou tak ochotní členové tak se zeptám.Všiml jsem si,že mam rezavé okraje všech brzd.kotoučů(vnější okraj cca 2mm) říkam nové auto jsem nikdy neměl a na starém jsem nikdy rezavé okraje neměl..ptám se teda jestli je to normální a je to jen díky novým kotoučům a deskám a časem se to sjede nebo je něco špatně?už si připadám ,že na tom autě pořád hledám nějaké chyby :) ale jsem max spokojený (zatím :) ) jinak ten zadní kotouč mě překvapil svou tlouštkou-to je jak z mého kola :)
 
Zdravím, mám ještě dotaz ohledně kotoučů, mám sice najeto jen 400 km ale když tu jsou tak ochotní členové tak se zeptám.Všiml jsem si,že mam rezavé okraje všech brzd.kotoučů(vnější okraj cca 2mm) říkam nové auto jsem nikdy neměl a na starém jsem nikdy rezavé okraje neměl..ptám se teda jestli je to normální a je to jen díky novým kotoučům a deskám a časem se to sjede nebo je něco špatně?už si připadám ,že na tom autě pořád hledám nějaké chyby :) ale jsem max spokojený (zatím :) ) jinak ten zadní kotouč mě překvapil svou tlouštkou-to je jak z mého kola :)
Nebo si na starém nehledal chyby,normální jev,tam kde kotouče nepřijdou do styku s destičkama oreznou.:)
 
lidi jsou ty kotouče z výroby OK nebo bych měl investovat ZADNÍ NEBO I PŘEDNÍ ? díky za odpověďi jak říkáte kdo se neptá nic se nedozví
 
mám najeto přes 11 000 km a pořád to brzdí parádně, tak nevím co tím myslíš. Samozřejmě když chceš mít něco extra, dej Ceramic
 
v tom případě měním názor pokud jsou ty kotouče i přez jejich tenkost stále OK tak není co řešit
 
mě fakt brzdí dost z ostra, nevím jak to vidí ostatní můj pocit je, že jsou ok. Nevím jaká je jejich životnost to ukáže čas. Vzhledem k tomu, že mám pořád dost zasraný přední disky od prachu z brzd, tak o té životnosti trochu pochybuju, ale je to dost o stylu jízdy :oops:
 
je fakt že nejezdim jak magor a převážně brzdím motorem když to jde což já tento způsob brzdění využívám docela hodně
 
mě fakt brzdí dost z ostra, nevím jak to vidí ostatní můj pocit je, že jsou ok. Nevím jaká je jejich životnost to ukáže čas. Vzhledem k tomu, že mám pořád dost zasraný přední disky od prachu z brzd, tak o té životnosti trochu pochybuju, ale je to dost o stylu jízdy :oops:
Přední disky máš zřejmně špinavé od brzd.destiček a né od kotoučů.Potvrzuji,brzdy dobré.:)
 
Smarja, dneska jsem klabosil s @Natural-em, ze jede vymenit brzdove koutouce, ktere asi nebyly jeste nikdy meneny. Najeto ma okolo 200.000 km. A tady nekdo chce menit rovnou u noveho auta nebo nedej boze se bere relevantni najezd 11 tisic ;).
 
Nevím jestli je to relevantní, pouze konstatuji, že mi to po 11 000 km stále brzdí dobře ;) většinou jsem první destičky měnil po cca 70 000 km, tak uvidíme jak na tom bude Mazda ;)
 
Od 27.000 km mám kotouče zvlněné a to se je snažím šetřit a zbytečně netrápit. Budu se muset podívat po nějakých lépe chlazených....
 
Zvlnene predne kotuce je bezna chyba u Mazdy 6. Dufam, ze u CX-3 to nebude to iste. V porovnani brzdiaceho ucinku medzi 6 a CX-3 vyhrava urcite CX-3.
 
Smarja, dneska jsem klabosil s @Natural-em, ze jede vymenit brzdove koutouce, ktere asi nebyly jeste nikdy meneny. Najeto ma okolo 200.000 km. A tady nekdo chce menit rovnou u noveho auta nebo nedej boze se bere relevantni najezd 11 tisic ;).
Má GH má najeto 257000 km a mám stále přední kotouče původní, 2x měněny přední desky (vydržely vždy 100000km). :D A zadní jsem měnil ve 230000km.
 
Najeto na CX-3 cca 22 000km a přední kotouče drží. Nevlní se, brzdí relativně dobře (porovnávám s trochu jinou třídou vozu), ale jak už tu padlo. Desky šíleně barví. Doufám, že se sjedou co nejrychleji.
 
Zdravím, menil už niekto zadné brzdové kotúče a obloženie? Mne pri tretej záručnej prehliadke zahlásil technik, že by ich bolo už potrebné vymeniť, lebo sú úplne prehrdzavené. Nechápem. Po troch rokoch? A cena 320€ aj s doštičkami ma už úplne odrovnala.
 
Back
Top