• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Brzdy original vs. aftermarket

No ono to prostě hodinu, hodinu a půl trvá (podle toho kolik opakování je třeba) a po tu dobu je zvedák zablokovaný. Co sis představoval?
 
No přesně jak píšeš - čekal jsem hodinu, max hodinu a půl na nápravu v sazbě ca 800,-/ hod.... Naceněno mám 2,5 hod na nápravu a to mi holt přijde moc.
 
Z výroby ? Na BN je tam TRW,ale pod specifikací mazdy = víc za prd než když koupíš čistě TRW
 
BN můžeš hledat pod BM, jsou to stejný auta.
U BN je akorát rozdíl v zadní destičce kvůli elektronické ruční brzdě
 
A stejný problém - nic lepšího není k mání. Asi vezmu ATE. Je tam při výměně nějaká past nebo to můžu svěřit normálnímu neautorizovanému servisu?
 
Když opomenu základní standardy při výměně brzd, tam u elektronický ručky je hodně důležitý u zadních třmenů dát je před začátkem servisní práce do "servisního módu" a zároveň při zatlačování pístku s tím pístkem NEtočit jako u mechanický/lankový brzdy, ale jen ho zatlačit rovně.
 
Předek je klasika - dá se udělat i před barákem
Hlavně očistit, promazat, zkontrolovat volnost.
Na předek (i zadek) seženeš EBC, StopTech,atd....
 
Mě vyhovuje brzdná síla origo brzd, jen mě vadí vidbrace. Nejezdím na krev.
 
Budu měnit přední kotouče a destičky na CX-5, 2.2 D AWD 110 kW, AT, 2012. Originály vydržely 60000 km, pak jsem měl destičky TRW a kotouče ??, na těch jsem najel také cca 60000, dost brzo ale začaly házet. Teď uvažuji o větraných (příp. vrtaných) kotoučích TEXTAR, ATE, ZIMMERMANN nebo BREMBO + destičky.
Můžete doporučit vhodný typ?
Na http://autodily.mjauto.cz/mazda/cx-5-ke-gh/2-2-d-awd_110/brzdovy-kotouc/DF8052.html jsem našel:
brzdový kotouč TEXTAR MAZDA CX-5 - TEXT922574030 1160 Kč
brzdový kotouč BREMBO MAZDA CX-5 - 09C421110 1290
brzdový kotouč ZIMMERMANN MAZDA CX-5 - ZIMM3703050520 1780
brzdové destičky TEXTAR - sada MAZDA CX-5 - TEXT25564010 990
brzdové destičky BREMBO - sada MAZDA CX-5 - P490450 1150
 
Ja som menil na GH predne brzdy komplet od ATE a brzdný účinok je taký priemerný - rýchlo ich utavíš a vela prášia. Keby to riešim znova tak kúpim EBC brzdy.
 
Back
Top