• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Byla to otázka času aneb váš první škrábanec

vjakub

nový člen
5
Přesně jedenáct dní jsem měl krásná 18' kola bez vady kráse. Co se podařilo vám? ?

7E44DCF6-C1D1-490C-A019-963F23BA7AD7.jpeg
 
Když jsem dovezl Mazdu apeloval jsem na moji, aby neodřela ty černé 18". Že ta guma a je to hned podřené. O pár dní později u dovozové STK jsem podélně parkoval a buch že..... Ještě dnes doma poslouchám ty ironické komentáře....
 
Když jsem dovezl Mazdu apeloval jsem na moji, aby neodřela ty černé 18". Že ta guma a je to hned podřené. O pár dní později u dovozové STK jsem podélně parkoval a buch že..... Ještě dnes doma poslouchám ty ironické komentáře....
Klasika :D :D
 
@skokan tak to je slušný... věřím, že havarijní pojistka to jistí. U mého drobného škrábance na nárazníku, blazníku a kousíčku dveří si naúčtovali 32tsc s DPH. Nemuselo se nic měnit, jen odstrojení, trocha broušení, plnič, lakování, nastrojení. U tvého poškození odhaduji, že komplet oprava se bude blížit 100tsc Kč s daní v případě autorizovaného servisu.
 
Vcera, dalnice, svodidla ?. Ta Mazda proste nebrzdi!! Zato Volvo prede mnou zastavilo na fleku. Ja se musel nacpat vedle nej - do svodidel
Taky bych se přikláněl ke 100k v autorizovaném servisu… nicméně, slušná duchapřítomnost ? neb náhled do kufru Volva by jistě levnější nebyl ?
 
Taky bych se přikláněl ke 100k v autorizovaném servisu… nicméně, slušná duchapřítomnost ? neb náhled do kufru Volva by jistě levnější nebyl ?
Tak kdyby to bouchnul do Volva a nebo jakéhokoliv auta, tak by to mohla být klidně totálka. Stačí když jsou pytle venku.
Kdysi žena trefila Deltou srnu asi ve 100vce srnu a jen na marteriálu jsem to měl za 165 000

IMG-20171115-WA0002.jpg
 
Tak kdyby to bouchnul do Volva a nebo jakéhokoliv auta, tak by to mohla být klidně totálka. Stačí když jsou pytle venku.
Kdysi žena trefila Deltou srnu asi ve 100vce srnu a jen na marteriálu jsem to měl za 165 000
Jo, jo... taky mám podobné foto... dva týdny starý Superb III vs. divočák cca v 70km/h za cca 240kKč včetně pytlů venku (mimochodem větší kravál než náraz samotný ?).
 
Já teda opravu tipuju v autorizáku na 140000 min. tak uvidíme kdo to trefil nejblíž. Jinak teda smůla, ale ten brzdovej asistent funguje jenom do 80km/h tuším. Na dálniční rychlost si to neumím představit, protože mně to občas otravuje hláškou i když nikde nic. asi moucha letěla okolo.Kdyby to zaduplo na dálnici to byl pěknej mazec, kterej by nejspíš nepřežil min. jeden člověk a to by stálo Mazdu možná existenci. Takže na dálnici je to na odpovědnosti každýho.
 
Jinak teda smůla, ale ten brzdovej asistent funguje jenom do 80km/h tuším
Spousta lidí si plete SCBS a SBS. Zde se bavíme o Skokanově M3 BN, takže podle ofiko manuálu by ty rychlosti měly být takto:

SCBC F (překážka před vozidlem) - Smart City Break Support Forward- rychlost vozidla činí asi 4 až 80km/h
SCBS R (překážka za vozidlem) - Smart City Break Support Reverse - rychlost vozidla je mezi asi 2 až 8km/h
SBS - Smart Break Support - rychlost přibližně 15km/h nebo vyšší

Je tam samozřejmě více podmínke, které musí být splněny, aby se bezpečností asistent zapnul.
 
Poslední úprava:
JO tak to jsem si spletl s SCBS ten je do 80km/h. Sorry, díky za doplnění a upřesnění informací, taky patřím k těm kteří si to pletou :pensive: :rolleyes:

A není to teda tak, že když teda vidíš překážku a začneš sám brzdit, tak se ti do toho asistent už neplete.? Jenom když se přibližuješ a nic neděláš tak napřed zařve a pak když furt nic tak to zašlápne. Tak to myslím má fungovat.

A tak teda zase omluva, tak vlastně funguje SCBS, ty máš asistenta brzdění. No tak to divný že ti nepomohl ?
 
Back
Top