• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

autorizovaný Ceny servisních prací u Mazdy

Tak mi dneska vyměnili přední kotouče v autorizáku (Balvin Brno). 18.5k se vším všudy.
Materiál: kotouče, desky a nějakej spotřebák okolo 15581,-
Práce: 3000,-

Upřímně příště už do toho asi nepudu a zkusím nějakej aftermarket od Bremba nebo Bosche. Kdybych tam nebyl objednanej s jinýma věcma tak bych do toho nešel ani teď, zvášť jestli zase za 45 tisíc km budou na odpis.
To je rachejtle teda.
 
Brzdy jsem si dělal komplet sám do 5000,- komplet desky/touče od ATE... to mi tenkráte taky říkal že jen předek destičky 5000 :O

Já dneska u Loudy ( Carstar praha )

Olej s filtrem, kabinovej filtr, hlavně kontrola podvozku a geometrie a když už tak jsem nechal přehodit přední stěrače.
7700,-
 
Před týdnem v Autoprofi Příbram, pravidelná servisní prohlídka CX5 po roce, výměna oleje,. filtrů. výměna brzdové kapaliny, kontrola dle plánu- 8900,- Kč. K tomu umytí auta zdarma.
 
Já jsem byl na pravidelné prohlídce ve Fryštáku, dělali olej(vlastní) filtr, brzdovou kapalinu a aktualizaci map, cca. 3853Kč.
 
Já jsem byl na pravidelné prohlídce ve Fryštáku, dělali olej(vlastní) filtr, brzdovou kapalinu a aktualizaci map, cca. 3853Kč.
Nevíš na kolik vyšla ta samotná aktualizace? Jestli to třeba v servisu není levnější než přes toolbox
 
Sám to mas grátis. Teoreticky když mas mapy zdarma tak asi taky nic. Jinak když se platí tak myslím kolem dvojky. Ale pokud je to v rámci garancky tak necelý litr
 
Já už to mám právě vyexpirovaný tu tříletou lhůtu. A 2k za mapy co nepoužívám mi přijde hodně. Ale za litra bych to klidně bral, líp pak funguje ten systém čtení značek, kterej to kombinuje právě s mapami.
 
Sám to mas grátis. Teoreticky když mas mapy zdarma tak asi taky nic. Jinak když se platí tak myslím kolem dvojky. Ale pokud je to v rámci garancky tak necelý litr
Jenom, chápu správně, že máš exspirovanou obnovu map a servis Ti navzdory tomu prodal update v cenách 2k/1k, jak píšeš?
Anebo Ti stále běží ta tříletá perioda a servis si dané částky vezme / vzal za tu práci spojenou s updatem samotným?
 
Nevíš na kolik vyšla ta samotná aktualizace? Jestli to třeba v servisu není levnější než přes toolbox
Já ani pořádně nevím, jen mě řekli, že to je zpoplatněné. Minulý rok jsem byl v AutoEfekt Zlín a tam mě to nabídly za 500Kč, ale aš po absolvování a že příště, když zase přijedu.
 
Já vím, že za 990 Kč, ti stáhnou aktualizaci map na sd kartu. Po skončení expirace 3/5 let si to musíš zaplatit sám za cca 180 euro.
 
Tak když si koupíš auto za mega tak tě 9ka ročně za servis nezabije
Pokud to bereš tak, že když máš na opici musíš mít i na banány, tak jsi ok.
Ale pokud je to jako např. u cukru, který stával 20,- (přesné hodnoty nejsou relevantní) a poslední čtvrtletí 60,- a nyní zase 20,-, protože se o to zajímají média a šlo o to co zákazník je ještě ochoten zaplatit pro zisky obchodníků. Tak potom, když stojí 5 litrů oleje 0W20 cca. 800,- s DPH a mazda servis v PB ti ho naúčtuje za 800,- pouze jeden litr! Ano účtují si práci techniků, kde je i marže a zisk a energie atd..... Ale proč nás okrádají na jednotlivých položkách materiálů????? Protože to stále sneseme a říkáme si auto stálo 1 mil , tak servis za 10 000,- je ok?????
 
To mas sice pravdu ale beru to spis tak. Ze mám nové auto a tohle je jediná investice za rok. Když jsem měl staré volvo, které mimochodem bylo skvěle, ale porad to bylo 20 let staré auto. Tak jsem nikdy nevěděl co se na něm posere a tam potom ty kačky lítaly. A bylo to taky jen provozní věci. Rozvody oleje brzdy ramena cívky atd. Takže vše co časem odejde. A pokud do auta které má hodnotu 50 na rok nasypeš min 20 a stejne to není vse. Tak to to taky nebaví.
Takze u Mazdy jsem s tím v pohodě.

jo koukal jsem teď na fakturu a olej 5w30 vyšel na 1470 komplet tak nevím kde bereš 800 za litr
 
nekoukal jsem na ceny 0w20 ale nemyslím si že je mezi nimi nějaký zásadní rozdíl,pokud ano opravte mě
a servis Autotip Halfar
 
On píše o Příbrami.
Jo přesně, v PB si účtují za 0W20 cca. 800,- za litr a to je to co mi vadí a odsuzuji!!!! Je to zlodějna, i když budu mít auto za 2 miliony........jestli někomu nevadí okrádání, když vydělává 250 000,- či 500 000,- měsíčně, tak mě by to vadilo...... i když pro moji maličkost jsou to výdělky snů či několika měsíční, bohužel!
 
Back
Top