• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Chyba klíče - zámek volantu

Vozidlo bylo předáno k opravě funkční a musí tak být převzato,vůbec se se servisem nebavit a požadovat uvedení do funkčního stavu. TEČKA, jinak právníci si je namažou na chleba za 5 minut.
 
Zdravím pani riešim presne to iste. Auto mam cca dva týždne od predchádzajúceho majiteľa. A tak ako píšete aj vy, nejde naštartovať, stlačí spojku a červený kľúčik z vykricnikom a červené tlačidlo štartovanie plus odomknúty volant. Diagnostika našťastie ide pripojiť aj keď je auto v takomto stave a chyba ide vymazať a po vymazani auto štartuje, len za čas sa to znovu zopakuje. Asi to bude tým zámkom volantu. Momentálne je auto v servise vraj sa s tým ešte nestretli, že to rozoberu a uvidia. Predchádzajúci majiteľ má diagnostiku, ktorá si s týmto vie poradiť tak keď budem mať info tak to sem dám.
 
Tak auto opravené, elektrikár rozobral mechanizmus uzamykania volantu, je tam taky elektromotorcek na ktorom boly zle uhlíky a mal zlý kontakt a tým pádom sa nedostal do polohy do akej sa mal. Oprava stala 60 euro ale nevie mi za garantovať koľko to vydrží. To je pochopiteľné. Vymeniť celé by sa to dalo, ale keďže je to súčasť zabezpečenia tak by to stalo ďalšie náklady na preprogramovanie a podobne. Snáď aspoň niekomu toto info pomôže.
 
Tak auto opravené, elektrikár rozobral mechanizmus uzamykania volantu, je tam taky elektromotorcek na ktorom boly zle uhlíky a mal zlý kontakt a tým pádom sa nedostal do polohy do akej sa mal. Oprava stala 60 euro ale nevie mi za garantovať koľko to vydrží. To je pochopiteľné. Vymeniť celé by sa to dalo, ale keďže je to súčasť zabezpečenia tak by to stalo ďalšie náklady na preprogramovanie a podobne. Snáď aspoň niekomu toto info pomôže.
Ahoj prosím ťa ako sa ti darí po tej oprave? Ja mám nasledovný problem s komplet popisom:

Zvukový signál keď odídeš s kľúčom z naštartovaného auta mi robia len vodičove dvere, u spolujazdca to nerobí (ako som písal deje sa to aj pri rannom otváraní auta vo vypnutom stave). Ďalej keď Zosliapnem spojku, bliká na červeno gombík aj dierka na kľúč. Chytí to niekedy na 2-3-10-15 pokus. Skúšal som aj držať pedál a stalo sa veľakrát že zozelenalo...stlacim štart a červené. Počas držania spojky sa deje aj to že bliká červená....skočí zelená, červená, zelená atď ,keď vychytam správny moment aj startnem ....príde mi to ako skrat alebo niečo podobné. Je možnosť že by bol zle vymenený ten spínač na kľučke zvhlhlo to a zas to blbne? Alebo anténa na príjem a pod? Baterku s dnes dobíjal aj vymenil batérie v kľúčoch...robia to oba kľúče.
Skúšal som Hella diagnostiku, do keyless sa nedostala , pamäť závad som zmazal aj odpojil batériu ale bez zmeny.
Posledná vec, keď to už naozaj bliká aj 2 min a nedokazem startnut, nehodí to na zeleno tak vždy keď rozoberieme DO a naspäť zlozim tak startnem

Mal si nejaký z týchto príznakov?
Ďakujem ti za info
 
ona když je uložena chyba v keyless jednotce tak to může dělat i takkovejhle problém, u mě stačilo vymazat chybu a kontrolka zase zelená + start bez problémů
 
Back
Top