• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Chyba P0133

Lukan

člen KLANu
81
Zdravím odborníky a odbornice,
prosím o radu. Mazda mi napsala chybu P0154, auto má najeto 137k km. To má lambada nárok na výměnu, tak jsem ji vyměnil (za novou Blue Print) a cca 50km na to začala vyskakovat chyba P0133. Ale jen a pouze když jedu pod plynem na 4000rpm a více. Většinou při předjíždění, když rozjedu trojku dám čtyřku. Vyměnil jsem filtry (palivový i vzduchový), vyměnil jsem IC (starý už byl hodně pomačkaný), ale neomohlo to.
Setkal se s tím někdo? Výfuk je těsný, nikde nefouká, lambda je dotažená taky dobře. Už mi asi došly nápady..
Motor je 2.2d 94kw..
 
Tak, kdyby někoho zajímalo nebo měl stejný problém. Dnes ráno jsem po důkladném prohřátí motoru udělal přes Forscan obnovení adaptace O2, obnovení adaptace váhy vzduchu a obnovení uložených dat senzoru diferenčního tlaku. Okamžitě nato začala řádná regenerace DPF a po vyzkoušení se již chyba nevyskytla. Tak snad bude klid :)
 
Tak jsem se radoval předčasně. Dnes cestou do zaměstnání chyba vyskočila o5.
Má prosím někdo ještě nápad co to může způsobovat?
 
Tak jsem se radoval předčasně. Dnes cestou do zaměstnání chyba vyskočila o5.
Má prosím někdo ještě nápad co to může způsobovat?

Ahoj nepamatujes si náhodou čím to nakonec bylo? Tuhle chybu mám teď taky, děkuji.
 
Back
Top