• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Chyba P0134 u 2.5 LF-VE - přední lambda sonda (AFR senzor)

Darien

člen KLANu
30
Zdravim páni, pridám sa aj ja...asi 4 mesiace dozadu mi to vyskočilo tiež, prikladám aj foto. Po dlhšej jazde keď sa prevetram a motor vypnem a následne startnem tak do chvíle kontrolka zhasne. Ako náhle ale napr. Ráno naštartujem tak ju zas do 30sek vyhodí. Riešenie je teda výmena sondy z už uvedených? Lebo už som tu jendo vlákno čítal k tomu a nevedel som o ktorú lambdu teda ide...

Náhrady:
NGK (NTK) 90663 nebo LZA07MD16 (zřejmě originál)
Blue Print ADM57070
Ridex 3922L0442
Stark SKLS-0140602

20220222_120143.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Povodne bolo toto vlako zalozene na p0421 a to je zhorsena ucinnost zahrevneho katalyzatora. Ak mas inu chybu moze sa jednat o problem regulacnej lambdy, tej prvej pred katalyzatorom. Emisne chyby su 04xx myslim a emisna lambda je za katalyzatorom.
edit: tak podla obrazka je to regulacna lambda, inu znacku ako NGK by som nedaval
 
Povodne bolo toto vlako zalozene na p0421 a to je zhorsena ucinnost zahrevneho katalyzatora. Ak mas inu chybu moze sa jednat o problem regulacnej lambdy, tej prvej pred katalyzatorom. Emisne chyby su 04xx myslim a emisna lambda je za katalyzatorom.
edit: tak podla obrazka je to regulacna lambda, inu znacku ako NGK by som nedaval
No, som sa zameral len na posledných pár správ kde sa už spomínala aj moja chyba, každopádne ďakujem za odpoveď aj radu.
 
U mě se od pondělí po výměně chyba P0134 již neobjevila. Dal jsem uvedenou NGK, na původní byl stejný kód ;)
 
Refreshni to potom ešte po dlhšom čase či je to stále ok u teba. Inak skúšal si predtým aj niečo na štýl vybratie, prečistenia kontaktov kontrola kabeláže atď alebo si to neriešil a rovno ju vymenili. Môžeš hodiť aj link ak si ju bral niekde za rozumnú cenu.
 
Kontrola proběhla, předtím to bylo během půl minuty po startu kromě vlhkých dní, teď je 5 dní klid.
Kupováno zde
 
Back
Top