• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

CRASH na zadné ľavé koleso

Koľko bude stáť oprava €€€?


  • Celkem voličů
    3

kiwibibo

člen KLANu
65
Zdar, dnes sa mi podarilo poškodiť našu Mazdu. V meste som dostal šmyk a pri šmyku bokom auto narazilo ľavým zadným kolesom do obrubníka, rýchlosť pri náraze odhadom 30km/h. Malý ťuk schytalo aj predné ľavé koleso, ale väčšinu nárazu schytalo ľavé zadné. Koleso je voľným okom očividne vyhnuté dovnútra, viď fotky. Na aute som ešte cca 1km odišiel malou rýchlosťou k domu, pri prejazde aj malej nerovnosti sa ozývalo od kolesa pukanie.
V nápravách sa vôbec nevyznám, preto ak by mi niekto vedel odhadnúť, čo všetko bude zrejme treba meniť, budem vďačný. Viem, že je to ťažko takto z pár fotiek, ale aspoň nech mám nejakú predstavu. Do 7.1. sú servisy stejne zavreté, takže môžem aspoň dopredu kalkulovať, koľko ma táto moja jazdecká chyba bude stáť :X Po oprave sem pak hodím cenu opravy. Díky

20200105_083549ok.jpg 20200105_083712ok.jpg 20200105_083807ok.jpg
 
Auto sme pozerali na zdviháku, laicky sme zistili:
  • ohnuté hlavné rameno ĽZ kolesa
  • ohnuté spodné priečne menšie rameno
  • ohnutý tlmič
  • ohnutý disk
Dnes sa bol na to pozrieť mechanik a ten zistil, že ohnutá je dokonca celá nápravnica :( Zatiaľ ideme zháňať na vrakovisku celú staršiu nápravnicu...

3 upr.jpg 4 upr.jpg 8 upr.jpg
 
Takto je pěkné nadělení. Vypadalo to a znělo to nevinně ale když vidím ty fotky tak to musel být přesný zásah. :eek::confused::(
 
Auto sme pozerali na zdviháku, laicky sme zistili:
  • ohnuté hlavné rameno ĽZ kolesa
  • ohnuté spodné priečne menšie rameno
  • ohnutý tlmič
  • ohnutý disk
Dnes sa bol na to pozrieť mechanik a ten zistil, že ohnutá je dokonca celá nápravnica :( Zatiaľ ideme zháňať na vrakovisku celú staršiu nápravnicu...

Zobrazit přílohu 25631 Zobrazit přílohu 25632 Zobrazit přílohu 25633

Skús pozrieť na autokoma.sk, ked som pozeral naposledy videl som tam aj napravnice na kombi/liftback. Mozno tam budu mat aj zadne rameno, ak sa nemylim, druhovyroba sa nevyraba.
 
Poslední úprava:
Jj uz som tam volal, mám to od domu 20 km, takže tam dnes idem pozrieť. Potreboval by som zistiť, či sa nejak líši zadná náprava medzi hatchback/combi/sedan. Na stránke majú 2 nápravy, len jedna z nich je zrejme na kombi a ja mám hatchback. Neviem či je tam nejaký rozdiel. Ak by bol rozdiel len v pružinách, je to ok...
 
Ja mám pocit, že tam rozdiel je. Ono aj tlmič a pružina sú inak riešené ak sa nemýlim.
 
Tak malý posun v oprave - dnes sme zohnali zadnú nápravu. Rozhodili sme siete, pol dňa obvolávali servisákov/vrakoviská/odborníkov a nakoniec sme dnes boli pre nápravu na vrakovisku BelvitaCars v Šenove pri Ostrave. Majú tam asi 10 GHčiek, najviac dovezené z Anglicka, takže ak niekto potrebuje diely, majú tam kopu vecí.
Za komplet zadnú nápravu chceli 150 €.
 
Píšem trochu oneskorene.. Oprava je hotová.. Menili sme:
  • Zadnú nápravu
  • Ľavý zadný disk
  • Ľavý predný disk
  • Náboj+ložisko v prednom Ľ kolese
Spravila sa geometria a výsledná suma za diely + prácu je 440 €. Keď pripočítam cenu za naftu tak sme na cca 500 €. Poučenie dobudúcna - na snehu sa šmýka :rolleyes:
 

Podobná vlákna

Back
Top