• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Cvakání zámku pátých dveří

Martin75

nový člen
20
Zdravím, neřešil někdo z vás cvakání zřejmě zámku zadních dveří u kombi GH? Je slyšet pouze při přejezdu nerovností. Chyběl mi jeden gumový doraz, myslel jsem, že se tím problém vyřeší Bohužel tím to nebylo. Díky za každou radu, už jsem z toho cvakání slušně řečeno frustrovanej
 
Když jedeš, zámek kufru by neměl být aktivní (pokud tedy nemáš zataženou ruční brzdu). musí ti tak cvakat něco jiného. Když stojíš a cvaká ti zámek, tak máš špatné buď tlačítko nebo kabel k němu.
 
Na místě nic necvaká, je to pouze při jízdě přes nerovnosti, jak jsem psal. Vezl jsem se v kufru, abych slyšel odkud to cvaká Je to opravdu z míst kde je zámek.
 
Já to sice nikdy neřešil, ale když jsem koupil Corollu, tak ta měla dřík zámku na kapotě oblepenej černou elektrikářskou páskou. Nikdy jsem to nijak neřešil a nepřišlo mi ani na mysl s tím něco dělat. Ale teď když tady o tom tak píšeš se mi to vybavilo, že minulý majitel to zřejmě upravil z podobného důvodu. Aby mu zámek kapoty při jízdě "necvakal".
 
@Martin75 jo, akorát to nebude mít dlouhého trvání a asi po roce to budeš muset nejspíš obnovit. Možná i dřív. Přece jen frekvence otvírání kufru je výrazně vyšší, než kapoty motoru. I když u Mazdy...., no..., tak prostě o něco vyšší, no. :)
 
Jj, vozím tam psa, takže to dlouho nevydrží, naštěstí je to "opravené" za chvilku a skoro zadarmo Jinak přikládám foto zatím to je jen tak "na prasáka" a místo modrý tam bude černá páska (elektrikář v práci jinou neměl).

IMG_20190214_120655.jpg
 
Back
Top