• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Cvaknutí při brzdění

jirka626

člen KLANu
31
Zdravím všechny,
mám Mazdu 6 kombi 2016. Poslední dobou registruji při sešlápnutí brzd takové cvaknutí. Blbě se to popisuje. Podle sluchu právě před i kolo. V zadu jsem nechal dělat brzdy. Mám zadní kotouče i destičky nové. Vepředu mám pouze destičky nové. Vše má najeto kolem 1500 km. Někdy to cvakne, jindy zase ne. Na rychlosti nezáleží. Ale cvakne to hned jak se dotknou pedálu, nezávisle na tom, jak rychle jedu. Jako kdyby něco na předků prostě luplo. Nevím, kde hledat problém, když brzdy jsou kromě předních kotoučů úplně nové. Se starýma brzdama jsem tento problém neměl. Měnil jsem je proto, že desky vpředu byly sjeté a vzadu jakbysmet. Navíc vzadu už jsem měl i křivý kotouč a drhnul. Nové desky byly asi 1000km v pohodě a pak začalo toto. Už mě to docela vytáčí.

Ještě dodám, že se problém objevil prakticky ihned poté, co jsem dal do auta novou baterku. Asi to spolu nesouvisí, ale cvakat to za šlo hned po výměně. Nejspíše souhra náhod, ale raději to sem uvedu, kdyby cvakalo třeba jen nějaké relé. Nerozumím tomu 😀
 
Neber to jako tvoji příčinu problému ale mě brzdy cvakali tímto způsobem.
Vyměnili desky na předku a nedali tam ty vymezovací plíšky na třmeny, ve kterých se pohybují destičky. Destičky měly vůli, při jízdě vpřed a brzdění se nasunuli na stranu po směru jízdy a při dalším brzdění již necvakali, v momentě kdy jsem začal couvat a přibrzdil jsem, postupně se všechny čtyři destičky nasunuli na opačnou stranu než byli a znepokojivě cvakli. Opakovalo se to takhle po každé, co jsem měnil směr jízdy vpřed/vzad.

Snad jsem to podal srozumitelně.
 
Neber to jako tvoji příčinu problému ale mě brzdy cvakali tímto způsobem.
Vyměnili desky na předku a nedali tam ty vymezovací plíšky na třmeny, ve kterých se pohybují destičky. Destičky měly vůli, při jízdě vpřed a brzdění se nasunuli na stranu po směru jízdy a při dalším brzdění již necvakali, v momentě kdy jsem začal couvat a přibrzdil jsem, postupně se všechny čtyři destičky nasunuli na opačnou stranu než byli a znepokojivě cvakli. Opakovalo se to takhle po každé, co jsem měnil směr jízdy vpřed/vzad.

Snad jsem to podal srozumitelně.
To mě napadlo jako první, že se budou hýbat destičky. Ale je zvláštní, že prvních třeba 800 km to nedělalo az pak najednou. To mě právě zaráží, že to nedělalo hned ze začátku.
 
Budou to, jak píše @VegasBaby, buď ty plechy (nevrátily je zpět), případně tam mají být nacvaklé ještě takové "vymezovací pera" v horní části každé destičky. Chce to rozebrat a podívat se, jestli tam vše tak, jak má být.
 
Budou to, jak píše @VegasBaby, buď ty plechy (nevrátily je zpět), případně tam mají být nacvaklé ještě takové "vymezovací pera" v horní části každé destičky. Chce to rozebrat a podívat se, jestli tam vše tak, jak má být.
Ok, a může se ten problém projevovat i nepravidelně. Mám pocit, jako kdyby nejprve trvalo než se brzdy zahřejí, třeba nějakých 10 km a pak ne vždy se to ozve při sešlápnutí brzdy, nezávisle na silnici. Je jedno zda na rovném asfaltu nebo rozbité silnici. Někdy to klepne, jindy ne. Je to takový tupý zvuk, ne vysloveně kovový.
 
Ok, a může se ten problém projevovat i nepravidelně. Mám pocit, jako kdyby nejprve trvalo než se brzdy zahřejí, třeba nějakých 10 km a pak ne vždy se to ozve při sešlápnutí brzdy, nezávisle na silnici. Je jedno zda na rovném asfaltu nebo rozbité silnici. Někdy to klepne, jindy ne. Je to takový tupý zvuk, ne vysloveně kovový.
Mohlo by to s tím souviset. Při zahřátí se celý třmen trochu "natáhne" a někde vznikne vůle, která tam ve studeném stavu není. Zkusil bych po zahřátí jezdit někde na place dopředu dozadu, pokud to bude dělat téměř pokaždé a při jízdě jen vpřed se to stane jen někdy, bude to s tím souviset a s největší pravděpodobností to dělají destičky. Klidně ti půjčím na vyzkoušení jedny origo lehce jeté 😉
 
Back
Top