• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - Auto režim

P.Sardik

nový člen
8
Zdravím,

chci se zeptat, mám Mazdu 6 (2015 dovoz z Belgie), kde nemají denní svícení nebo neměli povinné. Bylo by možné nějak udělat, aby obrysová světla svítila na automatický režim pořád a v případě, že světelný senzor vyhodnotí tmu tak se přidaly i xenony ?

Díky.
 
Máš halogeny, LED? Po rozjetí se denní světla opravdu nerozsvítí?
Vyzkoušej kdyžtak tento postup. Funkční a vyzkoušeno u xenonů u CX-5.

1668032952156.png
 
A urcite ti nesviti za jizdy?
Ja mam treba auto zhasle, kdyz zatahnu rucku. Jak ji ale povolim, roznou se mi LED.
Taky jsem myslel, ze mi nefunguji svetla ?
Vjedu do tmy (treba tunel) a sviti xenony.
Zajimalo by me, co na to policajti. Kdyz stojim na krizovatce a mam zatahlou rucku (tzn auto nesviti) ?

Samosebou v poloze AUTO
Takze si najed ke zdi, nebo popros druheho cloveka. Odjisti rucku a zkus ?
 
Jj taky mě to nachytalo při koupi. Vylezu z auta a nesvítí tak říkám že je asi něco špatně a prodejce věděl tehdy taky prdlajs tak říká hmm divný tak to každopádně opravíme a po rozjetí ejhle a svítilo se To jsem viděl zatím jen u Mazdy a nechápu význam

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Je to možné nastavit u mnoha automobilek. Není třeba aby auto svítilo třeba před domem s nastartovaným motorem.
 
jj hyundai to má teky takhle, zatáhne se ručka a denní svícení zhasne.
u 6ky to funguje na režim auto když se vyřadí u automatu do polohy P, ale když už senzor světla rozsvítí potkávačky tak to nezhasíná, jenom na denní svícení
 
Zkoušel jsem ten návod v komentáři, ale bohužel. Tak mne napadlo jestli to nemůže být třeba řídící jednotka světel, jelikož je auto dovoz z Belgie třeba je vybavené jiným typem jednotky, co myslíte ?? Jinak na režim AUTO se za dne světla pro denní svícení nezapnou.
 
světla denního svícení nejsou závislá na otočení spínače na polohu AUTO...denní svícení se rožne hned po nastartování. Poloha auto má vliv na přepnutí světel na klasické obrysovky..popřípadě přepnutí na dálkové ...podle vyhodnocení světelného čidla. Denní svícení svítí jak se tu popisuje ..jediné co ho vypne je zatažení ručky. Jediná věc co mě napadá..říkaš že jde o dovoz z Belgie..nemáš náhodou to holátko co má ještě i manualní klimu a světla pouze jednoduchá halogenová? Co máš za uroven výbavy?
 
světla denního svícení nejsou závislá na otočení spínače na polohu AUTO...denní svícení se rožne hned po nastartování. Poloha auto má vliv na přepnutí světel na klasické obrysovky..popřípadě přepnutí na dálkové ...podle vyhodnocení světelného čidla. Denní svícení svítí jak se tu popisuje ..jediné co ho vypne je zatažení ručky. Jediná věc co mě napadá..říkaš že jde o dovoz z Belgie..nemáš náhodou to holátko co má ještě i manualní klimu a světla pouze jednoduchá halogenová? Co máš za uroven výbavy?
Mám prémium edici, klima automatická dvouzónová, zase tak uplně holé to není.
 
Denní svícení je i v nejnižších výbavách, tím to nebude. Liší se to potom roky (H15/W21W) nebo výbavou (halogen/LED).
Beneluxem to také nebude. O víkendu jsem měl dvě mazdy z Holandska a Belgie a LED denní svícení fungovalo normálně.

Denní svícení funguje až po rozjetí cca 5km/h (u každého modelu, roku je to trochu jinak). Jakmile zastavíš a dáš ruční brznu, hned zhasne.
Opravdu si zkoušel za jízdy (ideálně ve dvou lidech, nebo proti skleněné výloze atd.) a i na režim OFF se ti nerozsvítí denní světla??
 
Máte pravdu pánové, musím poděkovat všem za příspěvek. Funguje to normálně, já měl jen zato, že kdyz se mi nerožne kontrolka, tak nesvítím. Jinak jsem se za vypnutého stavu světlometů rozjel a zastavil až za nějakou dobu na parkovišti před obchodem a nezatahoval ruční brzdu a ejhle svítily krásně.

Díky všem.
 
A urcite ti nesviti za jizdy?
Ja mam treba auto zhasle, kdyz zatahnu rucku. Jak ji ale povolim, roznou se mi LED.
Taky jsem myslel, ze mi nefunguji svetla ?
Vjedu do tmy (treba tunel) a sviti xenony.
Zajimalo by me, co na to policajti. Kdyz stojim na krizovatce a mam zatahlou rucku (tzn auto nesviti) ?

Samosebou v poloze AUTO
Takze si najed ke zdi, nebo popros druheho cloveka. Odjisti rucku a zkus ?
ja mam to iste :D zastavili ma, zatiahol som rucnu a svetla zhasli - tak ma presviedcali ze nemam zapnute svetla
trochu trvalo kym som im vysvetlil ako to funguje
 
Ted sem trapcil na parkovisti s manzelkou jak blb ! Ono se denni fakt rozsviti po rozjezdu a pak zase vypne po zastaveni :) to vidim poprvy, nakonec musela jezdit proti mne, nez sem to pochopil :)))))))
 
Back
Top