• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Dojezdové kolo

@UjcoCZ ta cena v Mazdě je tuším pořád něco mezi 12-15 tis., ale přes tento shop v Táboře se zdá, že se to dá naobjednat vše zvlášť levněji. Resp. jen ten hever tam mají pekelně drahý.

@jirkano díky za tip! Mrknu na to. Ty máš taky kolo uložené bez výplně kufru?
 
Do otvoru v GH vleze plnohodnotné kolo,i z GG(od 16 palců)dá se koupit od 500 Kč s 3 mm vzorkem,vždyt to na nouzovku stačí,než dojezdovku s omezením 80 km/h,hever,pokud není pod pravým deklem,tak koupím za 300 Kč.Proč tolik vrážet?Do GJ jedině dojezdovku,má plytší orvor.Všechny oka dám do bublinky dovnitř kola a je hotovo.Nejlépe u gh je,když vlastníte 2 sady kol,letní a zimní a jen podle potřeby tu rezervu měníte,aspon máte vždy dobrý tlak v rezervě.
 
Ja mam GH s woofrem v kufru, a ze bych tam dal plnohodnotne 18 kolo bez upravy, tomu se mi moc nechce verit, je to tutovka? Ja jsem to vyresil tak, ze mam stabilne v kufru sadu na opravu, dale jsem dokoupil opravne knoty, a dojezdovku original za 1000kc z bazose, kterou hodim do kufru jen, kdyz jedu opravdu nekam daleko, napr. Chorvatsko a podobne...Dnes uz to nastesti neni tak caste ty defekty, a posledni jsem mel asi pred 4 lety (klepu :D).
 
Hever jsem bral obyčejný z obchodu mám normálně v kufru ,toto jsem nevěděl že existuje,to nemám...
 
Ahoj,
dovolil bych si trochu osvěžit téma... přemýšlím o dojezdovce do GJ/GL. Může být toto?
1) kolo + nářadí 140 GBP
https://www.ebay.co.uk/itm/MAZDA-6-2014-2018-FULL-SIZE-STEEL-SPARE-WHEEL-17-AND-TYRE-TOOLS-225-55r17/162942088701?fits=Model:Mazda6&hash=item25f01af5fd:g:dRoAAOSwPTlb3Bo8:rk:3:pf:0

2) levá a pravá výplň kufru
http://www.mazdashop.cz/mazdashop/e...Od-01-2015-GJ-F-L/5/1908-Vypln-kufru-leva-WGN
http://www.mazdashop.cz/mazdashop/e...d-01-2015-GJ-F-L/5/1907-Vypln-kufru-prava-WGN

Dohromady cca 7050,-.
plus předpokládám ještě ten šroub, co zmiňuje Alíkbalík. Je to vše, nebo ještě něco chybí? Objednával jste někdo to kolo a nářadí z UK?
Ahoj vypadá to zajímavě. Já mám výplně i kolo řešeno přes @Rajty od Wágnerové z Tábora. Jenom ten hever byl neskutečně drahý, tak ten jsem koupil v Auto Kelly https://www.autokelly.cz/Product/DO-CF12473/4091476#
 
Ahoj vypadá to zajímavě. Já mám výplně i kolo řešeno přes @Rajty od Wágnerové z Tábora. Jenom ten hever byl neskutečně drahý, tak ten jsem koupil v Auto Kelly https://www.autokelly.cz/Product/DO-CF12473/4091476#

Máš i tento neoriginální hever upevněný šroubem z Mazdy (pokud vůbec jde)? Nebo jen volně uložený např. v bublinkové folii?
Za originál je to tedy pěkná pálka, ale alternativy jsou. Bohužel té výplně z Mazdy se asi nevyhnu...

@shr3k díky za tip. To co postoval fatran vypadá podobně, vč. ceny. Těžko z obrázku soudit kvalitu provedení, ale snad bude stačit.
 
Máš i tento neoriginální hever upevněný šroubem z Mazdy (pokud vůbec jde)? Nebo jen volně uložený např. v bublinkové folii?
Za originál je to tedy pěkná pálka, ale alternativy jsou. Bohužel té výplně z Mazdy se asi nevyhnu...

@shr3k díky za tip. To co postoval fatran vypadá podobně, vč. ceny. Těžko z obrázku soudit kvalitu provedení, ale snad bude stačit.

Šroub nemám. Hever mám umístěn v prohlubni napravo pod odnímacím plastovým krytem. Vejde se tam přesně a není potřeba ani obkládání hadrem. Použil jsem jej myslím 2x a funguje.
 
Ten šroub má klasický metrický závit M8.Takže vzít závitovou tyč,uřezat na požadovany rozměr,vzít křídlovou matici našroubovat na kraj a heftnout svářečkou.Kdo nemá možnost,tak může trochu rozklepat závit,aby se ta křídlovka nevyšroubovala.Nebo 2 kontramatky před křídlovku.Závit je stejný u heveru i u rezervy.Bavíme se u GJ i GL.
 
Proč do Polska? A pak sis pro něj jel :D
Já jezdím do Polska pravidelně 1 krát měsíčně nakupovat do Kudowa Zdroj ! A tak jsem si ho tam nechal poslat k jednomu známému, který tam má firma na plastová okna !

Zobrazit přílohu 20346 Mazdashop ..... mám to na CX 3 .
Zlodějovina první třídy !
Já jsem si jak tady píšu objednal dojezdové kolo za 435 zlotých včetně poštovného v Polsku přes nett a ten plast/ originál /, ten jsem koupil v Ustí nad Orlicí za 1000 kč !
 
Poslední úprava moderátorem:
Ahoj, opravdu se někomu do kufru Mazdy 3 2017 vlezlo kolo 205/60/16, aby to vypadalo trochu normálně?
 
Já myslím, že není šance, stejně jako u 6. Jak je tam výfuk napříč, není místo.
 
Ahoj, opravdu se někomu do kufru Mazdy 3 2017 vlezlo kolo 205/60/16, aby to vypadalo trochu normálně?
Ano vejde / ALE POUZE DOJEZDOVÉ /, se tam,ale musíš si koupit ještě ten tmavý polystyrén, ve kterém to kolo sedí a ještě šroub, kterým to kolo upevníš !! Jaroslav
 
Ano vejde / ALE POUZE DOJEZDOVÉ /, se tam,ale musíš si koupit ještě ten tmavý polystyrén, ve kterém to kolo sedí a ještě šroub, kterým to kolo upevníš ! Jaroslav
Ptá se na normální kolo 205/60/16, ne na dojezdové 125/70/16.
 
Back
Top