• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Dojezdové kolo

Nazdar, tak jsem se nechal ukecat a kouopil 15" rezervu včetně heveru (All in oneú za 1000 Kč. Super cena, kdyby kolo sedělo :D
Takže 15" dojezdové kolo na Mazda 3 2017 BN nesedí..
Já to sice z toho úplně tak nepoznám, ale nezkoušíš to náhodou na přední nápravě?!
 
Vypadá to na zadek..., a tak co, není to žádná tragédie; nic co by nezpravila 30mm podložka se šteftama. A ta se do prostoru dojezdového kola vleze. Takže vlastně vše je OK.
 
Vypadá to na zadek..., a tak co, není to žádná tragédie; nic co by nezpravila 30mm podložka se šteftama. A ta se do prostoru dojezdového kola vleze. Takže vlastně vše je OK.
Tohle beru jako vtip na neděli.:confused:
 
Zdar borci, vozím v kufru na moje kombi 2016 dojezdové kolo "patnáctku", a co jsem slyšel, tak že asi zbytečně, údajně bych ho tam nenarval přes brzdy, co je na tom pravdy? Případně jak to máte vyřešený a jaká velikost se vejde do kufru pod víko. Díky.
 
Máte niekto odskúšané, dneska som na vrakovisku videl krásnu GY bez hrdze ale s ko motorom, k nej vyleštené orig. Mazda R16 disky so zimnými pneu, asi na 205/55 . Dá sa takéto kolo použiť ako rezerva do GH? Dá sa s tým v prípade núdze dôjsť niekam keď ostatné sú R18? Poprípade niekto kto to máte odskúšané, ako to tam narvat okolo subwooferu a upraviť tu polystyrénu výplň.
 
Taky uvažuji o koupi dojezdového kola. Dá se koupit samotný disk, resp. jaká je jeho velikost v J? V jednom obchodě bylo u kompletního kola uvedeno 3,5J, ostatní tento údaj vůbec neuvádí. Plášť Continental se dá sehnat okolo 1.500 Kč. A šroub pro uchycení v kufru jsem našel jen origo Mazda za 379 Kč.
 
Jaký máte u M6 GJ/GL na dojezdovém kole zális? Nikde se to neuvádí, dva prodejci mi na dotaz odpověděli, že jejich dojezdovky mají vyraženo na disku ET15. Nerad bych koupil něco, co pak nepůjde kvůli brzdičům nasadit.
 
Jaký máte u M6 GJ/GL na dojezdovém kole zális? Nikde se to neuvádí, dva prodejci mi na dotaz odpověděli, že jejich dojezdovky mají vyraženo na disku ET15. Nerad bych koupil něco, co pak nepůjde kvůli brzdičům nasadit.
ET označuje zapuštění kola do podběhu auta. Čím nižší číslo (je v milimetrech), tím disk více vyčnívá. Já na CX-30 mám dle TP ET45, na dojezdovém kole ET22 (viz foto).
IMG_3879.JPG
Obecně si myslím, že díky úzké pneumatice a tvaru disku nemůže být ET na dojezdovém kole nějak velké.
 
Poslední úprava moderátorem:
Zrovna prší a je tma tak sem se díval venku v rychlosti, ale na disku dojezdovky jsem ET nenasel.. Kupoval jsem na 6GJ tu co maji v mazdashopu mazda tábor, na předek bych to nedal tak jsem ani nezkoušel ale vzadu Ok.. Stoji 4.800,- a zásadně levněji jsem novou nikde nesehnal:worried:
Jediné údaje na disku jsou viz foto
IMG_20201102_185149.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Zrovna prší a je tma tak sem se díval venku v rychlosti, ale na disku dojezdovky jsem ET nenasel.. Kupoval jsem na 6GJ tu co maji v mazdashopu mazda tábor, na předek bych to nedal tak jsem ani nezkoušel ale vzadu Ok.. Stoji 4.800,- a zásadně levněji jsem novou nikde nesehnal:worried:
Já byl dnes v CB Auto, což je autorizák v Budějcích, kde mi řekli, že mi mohou objednat jen disk dojezdovky. Plášť nemají ani jejich dodavatelé. Disk asi 1.500 bez daně. O té dojezdovce v Táboře vím, ale zdá se mi to dost. Navíc ještě budu muset koupit upevňovací šroub za skoro 400. Tak teď mám aktuálně 2 nabídky s novými neorigo dojezdovkami, první za asi 3.800 s ET 15 a druhou za 3000 zatím bez blíže nezjištěného ET prý na mou M6 ale pasuje... Zítra se rozhodnu.
 
Dojezdovku přece nemusíte mít úplně novou.Dá se sehnat za dobré peníze od 16-18 palců.Nemusí být jen Mazda,může být i Kia,hyundai,prostě vše,co má průměr středové.díry 67,1 mm a rozteč 114,3..Já jsem sehnal z MPSa 17 za 1500 Kč.Šroub má normální závit M 8,stačí na šroub nebo závitovou tyč navařit kolmo obrtlík.A jako přitužnou podložku využít nějaký plastový nebo plechový materiál.Už jsem viděl maníka,co to měl udělané z malé pokličky na hrnec
 
Back
Top