• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Dojezdové kolo

ET označuje zapuštění kola do podběhu auta. Čím nižší číslo (je v milimetrech), tím disk více vyčnívá. Já na CX-30 mám dle TP ET45, na dojezdovém kole ET22 (viz foto)Zobrazit přílohu 31321 . Obecně si myslím, že díky úzké pneumatice a tvaru disku nemůže být ET na dojezdovém kole nějak velké.
Ty obyč. matice tam máš proto, že originální uzavřený nejde použít?
 
Dojezdovku přece nemusíte mít úplně novou.Dá se sehnat za dobré peníze od 16-18 palců.Nemusí být jen Mazda,může být i Kia,hyundai,prostě vše,co má průměr středové.díry 67,1 mm a rozteč 114,3..Já jsem sehnal z MPSa 17 za 1500 Kč.Šroub má normální závit M 8,stačí na šroub nebo závitovou tyč navařit kolmo obrtlík.A jako přitužnou podložku využít nějaký plastový nebo plechový materiál.Už jsem viděl maníka,co to měl udělané z malé pokličky na hrnec
Největší nabídka z bazarových 17" je na Toyotu, ale nikde není uvedeno, že by šly použít i na Mazdu. Díry sice odpovídají, ale zális asi bude jinej.
 
Ty obyč. matice tam máš proto, že originální uzavřený nejde použít?
Nene, auto je při focení na heveru a já jsem jenom zkoušel, jak bude dojezdové kolo sedět, než ho uložím dozadu a budu doufat, že ho nikdy nevyndám :). Pár obyč. matic s sebou vozím ze zvyku - před lety mi při výměně kola potmě dvě matice prostě zmizely ...
 
Největší nabídka z bazarových 17" je na Toyotu, ale nikde není uvedeno, že by šly použít i na Mazdu. Díry sice odpovídají, ale zális asi bude jinej.
Ještě poznámka - při výběru dojezdového kola si zkontroluj výpočtem vnější průměr, o kolik se liší od kola, které nahrazuješ (průměr disku v palcích x 25,4 + 2 x výška gumy). Dojezdové kolo bývá menšího průměru, než originál, čím menší bude mezi nimi rozdíl, tím lépe - ale řekl bych, že by měl být tak max. 5%.
 
Tak včera dorazila nová dojezdovka s pneu BF GOODRICH 125/70 R17, 4J ET15. Cena 3.000 Kč + doprava 250. Nejlevnější co lze sehnat. Upevňovací šroub origo Mazda za 405 mám z CB AUTO. Dojezdovka do prolisu v kufru sedne jak pr...l na hrnec, problém ale nastává při upevnění. Závit šroubu je příliš krátký a nedosáhne do díry se závitem na dně kufru. Takže musím ještě vyřešit prodloužení původního závitu, a to nejspíš spojovací maticí a šteftem.
.
 
Poslední úprava:
Tak včera dorazila nová dojezdovka s pneu BF GOODRICH 125/70 R17, 4J ET15. Cena 3.000 Kč + doprava 250. Nejlevnější co lze sehnat. Upevňovací šroub origo Mazda za 405 mám z CB AUTO. Dojezdovka do prolisu v kufru sedne jak pr...l na hrnec, problém ale nastává při upevnění. Závit šroubu je příliš krátký a nedosáhne do díry se závitem na dně kufru. Takže musím ještě vyřešit prodloužení původního závitu, a to nejspíš spojovací maticí a šteftem.
.
Záleží, jaký upěvňovací šroub ti prodali, jestli je to ten správný
 
Konkrétní link na kolo nemám, ale koupil jsem to tady:
Tehdy mojí dojezdovku taky přímo v nabídce na netu neměl, ale zul z disku jiný plášť a dal tam ten pro mne. Zavolej mu nebo napiš a chtěj cenu 3000, kterou jsem platil i já. Má tam ty ceny dost pohyblivý, tak aby nechtěl víc.
 
Konkrétní link na kolo nemám, ale koupil jsem to tady:
Tehdy mojí dojezdovku taky přímo v nabídce na netu neměl, ale zul z disku jiný plášť a dal tam ten pro mne. Zavolej mu nebo napiš a chtěj cenu 3000, kterou jsem platil i já. Má tam ty ceny dost pohyblivý, tak aby nechtěl víc.
Taky jsem tam bral, ceny jsou podle stavu, co zrovna má. Mívá nejeté jako nové, nejeté s nějakými optickými vadami na laku disku a mívá i lehce jeté. Byl jsem tam osobně a vybral si, co mi vyhovuje. Chce to zavolat, domluva v pohodě.
 
Taky jsem tam bral, ceny jsou podle stavu, co zrovna má. Mívá nejeté jako nové, nejeté s nějakými optickými vadami na laku disku a mívá i lehce jeté. Byl jsem tam osobně a vybral si, co mi vyhovuje. Chce to zavolat, domluva v pohodě.
Jo, domluva v poho. Mám nový disk i plášť bez optických vad. Pro mne z Budějc je to do Prostějova trochu z ruky?, takže komunikace telefonicky a mailem. Posláno po předchozím zaplacení na účet. Myslim, že nabízel i dobírku, ale to bylo dražší.
 
Jo, domluva v poho. Mám nový disk i plášť bez optických vad. Pro mne z Budějc je to do Prostějova trochu z ruky?, takže komunikace telefonicky a mailem. Posláno po předchozím zaplacení na účet. Myslim, že nabízel i dobírku, ale to bylo dražší.
Dnes jsem koupil v Pv dojezdovku na CX3 2500,- hever 300,- klíč 100,- byla nasazena , vyzkoušena, vše v pohodě, šroub pro uchycení do kufru zdarma. Doporučuji, akorát polystyren musím vyřezat :)
 
Dnes jsem koupil v Pv dojezdovku na CX3 2500,- hever 300,- klíč 100,- byla nasazena , vyzkoušena, vše v pohodě, šroub pro uchycení do kufru zdarma. Doporučuji, akorát polystyren musím vyřezat :)
Tak to si koupil dobře. Já origo Mazda hever kupoval od MazdaGentleman, taky z Prostějova, za 500 + 150 klika na hever.
 
OK díky. Ještě dotaz vím, že to sem nepatří, ale jaké šrouby na dojezdové kolo- rozměr dík.
 
Mazdagentleman má krásnou litou žlutou dojezdovku R17, ronil jsem slzy. Za stejnou cenu.
no já se tam stavil teď v sobotu, vzal jsem si od Mazda Gentlemana tu krásnou litou R17 ale jelikož jsem měl plný kufr aparatury tak až doma jsem zjistil, že budu asi potřebovat menší pneu ... Tak si to pro velký úspěch ještě zopakuju ? Anebo ji vyfouknu a budu jezdit s kompresorem ?

IMG_7334.jpeg IMG_7335.jpeg
 
Tak jsem taky začal řešit rezervu a dal jsem se do řeči s prodejcem, který mi řekl, že R17 v rozměru 125/70 není vůbec vhodná, protože je o 5cm menší průměr kola s gumou než standartní kolo. Průměr tohoto dojezdového kola je jen 61cm. Vhodnější je prý rozměr R17 135/80, které je větší a ještě se vejde do kufru. Dává mi to smysl, ale možná mě někdo vyvede z omylu. Koupil jsem tedy to větší a k tomu šikovnej hever na ráčnu, tak se těším na zástavbu.
 
Back
Top